Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли пазар за немаломерни апартаменти?

Публикувано от n.nikoloff 
Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
19-01-2010 - 19:54:42
avatar
Очертава се едно инвестиционно намерение в малка сграда в Овча Купел стара част главно с немаломерни апартаменти. Ще останат 2-3 за свободна продажба и това, което виждам при колегите строители с оптимизирането на всеки квадратен милиметър тука няма да важи. Не се търси максимално застрояване и не се пести от място в стаите и особено в дневната. Та въпроса ми е дали ще се намерят лесно клиенти за такъв тип апартаменти?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
22-01-2010 - 12:28:51
Да, ако са на цената на маломерните като глобално сума, т.е. ако са по-евтини на квадратен метър. По принцип ограничението не е в желанието, а във финансовите възможности на купувачите. Всеки желае голямо жилище, но в крайна сметка купува това, което му е по джоба.
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
22-01-2010 - 12:56:39
nikoloff, аз имам същия казус. Имам един проект , който ще почна евентуално и моята идея е същата - по- големи и функционални жилища на добри цени на кв.м. По добре продай 2 апартамента х 150 кв.м на 600 евро отколкото да дреме6 и чакаш 6 апартамента х 50 кв.м на 800 евро... Въпросът е има ли пазар въобще в момента. Колеги строители твърдят , че пазарът на зелено не е умрял съвсем. Мои клиенти за предната ми кооперация, казват че идват при мен защото съм пред завършване и никога нямало да си купят на зелено. Къде е истината ? ..Ще съм благодарен ако брокери споделят мнения
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
22-01-2010 - 13:10:05
Аз пък да ви кажа че семеиство с поне едно дете - няма да се навре в апартамент с трапезария и стая
според мен минимума е 2 отделни стаи всяка по минимум 16 кв. , голяма трапезария , ако е възможно банята и тоалетната да са отделно , да има 2 тераси
задължително условие е апартамента да е непреходен
място за паркиране под кооперацииката е голямо предимство
аз поне под тези критерии изобщо няма да отида на оглед
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
23-01-2010 - 15:46:22
Кухнята и столовата отделно от хола ипи с лек преход.
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
23-01-2010 - 18:45:45
avatar
Quote
g_mitov
nikoloff, аз имам същия казус. Имам един проект , който ще почна евентуално и моята идея е същата - по- големи и функционални жилища на добри цени на кв.м. По добре продай 2 апартамента х 150 кв.м на 600 евро отколкото да дреме6 и чакаш 6 апартамента х 50 кв.м на 800 евро... Въпросът е има ли пазар въобще в момента. Колеги строители твърдят , че пазарът на зелено не е умрял съвсем. Мои клиенти за предната ми кооперация, казват че идват при мен защото съм пред завършване и никога нямало да си купят на зелено. Къде е истината ? ..Ще съм благодарен ако брокери споделят мнения

След ежедневно сверяване на часовника с други брокери, ситуацията за сега при новото строителство е:
Купувачите бягат от сгради без акт 15 - независимо от цената / кв.м.
Малкото активни са в рамките до 60.000 евро независимо от големината на жилището.
Хората с възможности (с пари над 60.000 кеш), търсят втори дом и те засега изчакват.
Напролет може и да се активизират, но знае ли човек.
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
24-01-2010 - 03:27:07
avatar
Знае се на пролет тези с 60 000 кеш ще са останали с 6000 на срочен влог треперещи за банкови ката–клизми. Куко е много оптимистичен.

Ни копува ни продава
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
24-01-2010 - 11:44:06
Quote
imot
Кухнята и столовата отделно от хола ипи с лек преход.

Не знам , аз лично предпочитам да са едно цяло помещение 40-50 кв. от които 10-12 кв кухня останалото трапезария с маса за хранене и кът с мека мебел
Не искам много , просто нормално жилище в което можеш да живееш нормално без да се налага да усвояваш тераси и да изкарваш хладилници и печки за да освободиш място в кухнята за още 2 стола
Трябва да се помисли и затова , че едно семеиство трябва да прекарва поне 1-2 часа заедно , а не да хапва за 15 минути и после всеки в стаята си -опнат пред телевизора
ако ти доидат гости къде ще ги сложиш ?
Затворили сме се всеки в черупката си и губим контакта със семеиство и приятели , нямаме социална среда , защото повечето хора са натикани в кутиики и самото мислене става ограничено с времето
Предлага ли са ми трапезария със спална за двустаен - при огледа малко остана да набия брокера
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
24-01-2010 - 12:12:19
avatar
Quote
dival

Предлага ли са ми трапезария със спална за двустаен - при огледа малко остана да набия брокера

Де да имаше кой навреме да набие строителите, защото от лакомия в курници навират хората. И да, според закона, на това му викат двустаен........:g:
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
24-01-2010 - 12:33:58
Quote
камелия
Quote
dival

Предлага ли са ми трапезария със спална за двустаен - при огледа малко остана да набия брокера

Де да имаше кой навреме да набие строителите, защото от лакомия в курници навират хората. И да, според закона, на това му викат двустаен........:g:
права си !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход