Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гадна ситуация ?

Публикувано от ? 
Re: Гадна ситуация ?
21-12-2009 - 12:09:29
Ама ти наистина ли го мислиш?! Надявах се, че наистина си разбрал нещичко , ама ти и това не знаеш. Понеже съм добър, ще ти кажа, а ти се смей - всеки кредитополучател е СОБСТВЕНИК на имота си и може да го отдава под наем, да го продава на цена , каквато прецени, да разполага с имота СИ както намери за добре. Единственото условие е да си плаща вноските на банката, а когато се стигне до продажба , купувача внася на банката задължението на продавача, останалите пари дава на него. То бива , бива, да си ограничен, ама чак толкоз, срамно ми е заради теб ! Па като не разбираш, не се излагай бе малчо !
Re: Гадна ситуация ?
21-12-2009 - 12:39:04
avatar
Quote
?
Не влагай толкова чувства в писанията си!
Повече от ясно е, че не съм аз продавача.
Да допуснем,че аз съм шофьор в една голяма агенция и знам подробности от сделката.
Около 20-ти Януари тази сделка ще бъде финализирана и ще Ви информирам за резултатите.
Благодаря !

Я си карай колицата и не се занимавай с глупости.
За сметките не бери грижа, други са ти проблемите.
Re: Гадна ситуация ?
21-12-2009 - 12:41:19
avatar
Quote
dicho
Явно си нямаш и на идея, че ипотекиран имот се продава единствено с разрешение на банката, където е ипотекиран?
---------------
валсодарчо, колкото и да ми е неприятно се налага отново да отговарям на тъпотиите ти, малко неуко момче, аз продадох СВОЯ ипотекиран апартамент, без да питам банката, да не говорим за десетките сделки с ипотекирани апартаменти, които съм направил през годините ! Докога да ти казвам, че понятие нямаш ?! Банката, глупаво момче, НЕ Е СОБСТВЕНИК и няма нужда от нейното одобрение, ако човек иска да си продаде жилището, продава си го, частта, която касае кредита се внася на банката, останалите пари - на продавача. Ама ти няма как да знаеш.

Я да ме светнеш как мина изповядването на сделката при НОТАРИУС? доколкото ми е известно за имот с тежест има други правила.... иначе каква е ползата от ипотеката?

а и кой е нотариуса дето изповядва тез велики сделки?
Re: Гадна ситуация ?
21-12-2009 - 13:07:49
Паламуд,нотариуса не се интересува дали имота има тежести.

Интересува се купувача,за да защити инвастицията си.

Ако,имота е ипотекиран или има други тежести и купувача не се поинтересува,то ще хапне голямо дърво.

На банката не й пука от кой ще си получи парите.Приемаме,че купувача не се е поинтересувал и е купил

ипотекиран имот,продавача спира да внася вноските,но банката това не я интересува,тя ще се обади на

продавача,а той ще откаже да плаща,тогава ще се обади на купувача,той също ще откаже след известен период

мисля 180 дни,банката ще обяви имота не търг,а купувача ще трябва да съди продавача за да си върне парите.

Абе,много се сговнява положението.За това при сделки с НИ има брокери и АДВОКАТИ.
Re: Гадна ситуация ?
21-12-2009 - 13:13:55
Рибок, ти също ли питаш за това как и дали се продава ипотекиран имот ? Не мога да повярвам ! За какво стоите тук по цели дни с валсодарчо ? Обяснявам, а ти чети бавно :

КАК СЕ ПРОДАВА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

1. След като купувач и продавач са се договорили за сделката и са си стиснали ръцете на определената цена, се подписва ПД, който включва и капаро.
2. В деня на нотариалното изповядване на сделката се изчита НА пред страните, те го подписват, отиват в съответната банка, погасява се кредита, заличава се ипотеката, разликата до определената цена се предава на продавача, продавача декларира пред нотариуса, че си е получил парите, той подписва НА и го праща в АП.
Просто е, ама за лаици и псевдоспециалисти като вас, явно това са някакви мои измислици. Очаквам колегите ми тук да ме допълнят.
?
Re: Гадна ситуация ?
21-12-2009 - 20:14:33
avatar
Точно така е „Dicho”, абсолютно си прав. Жалко, че няма кой да те подкрепи.
Аз съм само „прост шофьор”, който разкарва брокерите на огледи, но се оказа,че съм доста по вещ в материята (ИМОТИ) от някои форумци. Ако не се лъжа единия е управител на АНИ, други със сигурност са брокери. Показват доста бели петна в черепните си кутии. Жалко за „висшия им пилотаж”. Самочувствието им е като на богове. Дано в офисите да не се отнасят с клиентите си по начина по който пишат тук. Първо правило в бизнеса е да се работи само делово и по същество, чувствата и емоциите да не се показват при общуване с клиенти. Обидите, които сипят показват тяхната професионална слабост. Горките им клиенти!
Re: Гадна ситуация ?
21-12-2009 - 20:57:03
За първи път чувам за професия "шофьор на брокери", ама както и да е, не това е темата. Въпросът е, че който твърди, че не може да се продава ипотекиран имот, е пълен профан в сферата на имотите и оттук нататък няма никакво право да казва каквото и да било , свързано с имоти, защото щом елементарни неща не знае, какво остава за някой по - заплетен казус.
Re: Гадна ситуация ?
21-12-2009 - 21:05:07
avatar
Quote
?
Уважаема госпожице Камелия, професионализма се изгражда със решаването на заплетени казуси, а не като се търсят само елементарни, бързи и лесни сделки. *book*

Професионализмът не се изгражда по форумите, уважаеми. Става с много четене и практика. А всеки казус, независимо от сложността си, се решава след детайлно проучване на документацията.......smiling smiley
?
Re: Гадна ситуация ?
22-12-2009 - 08:24:03
avatar
Повечето упреци са относно капарото.
При нормални хора е лесно, но в случая имаме невменяем продавач.

При покупка на имот за 30.000 с ипотека 30.000 какво капаро е нужно?
1. капаро 1 (едно) евро
- купувача може да се оттегли по всяко време, защото той не е достатъчно обвързан
- продавача прави разходи за подготовка на документите си, без да е сигурен дали ще се стигне до нотариус
2. капаро 100 (сто) евро – както бе избрано от двете страни
- с капарото продавача си подготвя документите и дори сделката да се провали, той поне не е на червено
- купувача донякъде си гарантира, че може да стане собственик на имота, като заличи ипотеката със собствените си пари или една евентуална загуба само на тази сума
3. капаро 3000 (три хиляди) евро – този случай беше описан
- продавача е доволен, но действа неразумно и не отговаря за последствията
- купувача ще стане собственик на ипотекиран имот (с остатъчна ипотека 3.000)

Всеки бяга от конкретен отговор.
В момента продавача продължава да си рекламира имота за продажба в секция „частни лица” въпреки сключения предварителен договор.
Искрено се надявам някой да не се набучи на това пиленце!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-22 08:29 от ?.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход