Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гадна ситуация ?

Публикувано от ? 
?
Re: Гадна ситуация ?
19-12-2009 - 15:59:27
avatar
Искам да узная, къде съм силен и къде съм уязвим.
Re: Гадна ситуация ?
19-12-2009 - 16:07:36
Quote
?
Искам да узная, къде съм силен и къде съм уязвим.

Къде сте силен - не смея да предполагам, написаното дотук не ми дава възможност да съдя.
Колкото до уязвимостта Ви - тя е предположима. Косвен белег е неграмотността на текстовете Ви. Само за протокола - неграмотните хора са потенциалните цаци.
Що се отнася до купувача - ако предварителният договор е професионално изготвен, то другата страна няма никакъв съществен проблем да влезе във владение на договорения, т.е. - Вашия имот. Стига да пожелае да бърка в лайната.
Честито!
Re: Гадна ситуация ?
19-12-2009 - 17:29:29
avatar
Въпросче,

къде си уязвим - да не продадеш имота, но ще имаш 100 Е.

В ситуацията няма нищо гадно, нито драматчино. Риск печели, риск губи.
Какви са позициите на двете страни. (посредници, ако има не са страна по сделката и тях няма да ги споменавам).

Продавачът има ипотека, която му е трудно да обслужва и иска да се отърве от имота. Намерил е цена = на задължението към банката. Но има и неплатени сметки. И най-важното - на тази цена вече е вътре. Имотът е купен на по-висока цена (вероятно) или поне е плащал суми по заема. Ако продаде на 30 К ще е на загуба. Ако не продаде на тази цена - загубата ще е по-висока (цените падат, банката след време ще продава имота, почвайки от 75% и т.н).
Продвачът продължава да тъсри купувач на по-висока цена, за да минимизира загубите. Не е ясно колко време има - срок в предварителния договор, търпение на купувача и др.

Купувачът е харесал имота, защото: (1) цената е много атрактивна към момента, (2) имотът е уникален за него (може да не е уникален по принцип, а например точно определено място, което е важно само за купувача).
Капарото е минимално. Което означава, че купувачът може спокойно да го прежали. Това важи и за продавача при някои обстoятелства.
Ако мотивът на купувача е (1) - времето работи против продавача. Купувачът лесно може да се изнерви, да продължи да търси и да намери друг имот, за който няма да го разиграват. Жертва 100 Е. Продавачът вече не е ясно ще намери ли купувач на тази цена.
Ако основният е вторият мотив - купувачът ще има повече търпение, т.е малко повече време за продавача. Но пък може да се появи и внезапно подпобен подходящ имот.

Т.е ако не се появи много бързо купувач на по-висока цена, по-добре е продвачът да приеме ситуацията, да поиска по-голямо капаро и да продва на тази цена и на този купувач.

Блондинка по душа
?
Re: Гадна ситуация ?
19-12-2009 - 17:49:33
avatar
Благодаря на "Евгения" за последния коментар, ето такива професионални анализи и мнения очаквах досега.*ok* Няма нужда от коментарии, кой да цепи дърва, кой бил цаца и т.н. За това си има сайтове и форуми за планинари и риболовци. Повечето участници търсеха някаква вина в агенцията (ако има такава), тя обаче не е страна по този предварителен договор. Всички клаузи по него се договарят, подписват и трябва да се изпълняват от продавача и купувача.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-20 16:46 от ?.
?
Re: Гадна ситуация ?
20-12-2009 - 16:48:31
avatar
Ето вариант за развитие на конкретната ситуация по стандартната схема:
В началото купувача е с 30.000 в брой и пред него е имот с ипотека 30.000.
Целта му е да купи имота, като заличи ипотеката. Елементарно!
.................................................
Предварителен договор с продажна цена 30.000 и капаро 3.000.
С капарото продавача си посреща на една незабравима нова година в Пампорово.
След това се отива на съд, купувача печели делото и той вече е собственик на имота.
Купувача ще си доплати останалите дължими 27.000.
Той е безпорния победител, но имота продължава да е с ипотека към банката.
..................................................
В края купувача е дал 30.000 и е собственик на имота, който обаче е ипотекиран.
Някой трябва да внесе в банката още 3.000, за да бъде имота вече „чист”.
Продавача трябва да внесе останалите 3.000 в банката, но кога ще ги внесе и дали ще ги внесе – това остава за далечното бъдеще.
Купувача е прецакан здравичко.
..................................................
Разбрахте ли „дървосекачи” и „риболовци”, че ситуацията е гадничка.
..................................................
Нарочно първоначално не добавих и „екстрите”: неплатени парно, вода и такси за входа, за да не се разконцентирате. Екстрите нека да ги елиминираме.
Re: Гадна ситуация ?
20-12-2009 - 16:55:35
Quote
?
Ето вариант за развитие на конкретната ситуация по стандартната схема:
В началото купувача е с 30.000 в брой и пред него е имот с ипотека 30.000.
Целта му е да купи имота, като заличи ипотеката. Елементарно!
.................................................
Предварителен договор с продажна цена 30.000 и капаро 3.000.
С капарото продавача си посреща на една незабравима нова година в Пампорово.
След това се отива на съд, купувача печели делото и той вече е собственик на имота.
Купувача ще си доплати останалите дължими 27.000.
Той е безпорния победител, но имота продължава да е с ипотека към банката.
..................................................
В края купувача е дал 30.000 и е собственик на имота, който обаче е ипотекиран.
Някой трябва да внесе в банката още 3.000, за да бъде имота вече „чист”.
Продавача трябва да внесе останалите 3.000 в банката, но кога ще ги внесе и дали ще ги внесе – това остава за далечното бъдеще.
Купувача е прецакан здравичко.
..................................................
Разбрахте ли „дървосекачи” и „риболовци”, че ситуацията е гадничка.
..................................................
Нарочно първоначално не добавих и „екстрите”: неплатени парно, вода и такси за входа, за да не се разконцентирате. Екстрите нека да ги елиминираме.

Драги господине, единствената съществена информация, която още можете да дадете, е тази за лекуващия Ви лекар и назначената от него терапия. Ако във форума се намери и някой професионален психиатър - би могъл да Ви проконсултира допълнително.
Успех!
?
Re: Гадна ситуация ?
20-12-2009 - 17:43:27
avatar
Не влагай толкова чувства в писанията си!
Повече от ясно е, че не съм аз продавача.
Да допуснем,че аз съм шофьор в една голяма агенция и знам подробности от сделката.
Около 20-ти Януари тази сделка ще бъде финализирана и ще Ви информирам за резултатите.
Благодаря !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-20 17:44 от ?.
Re: Гадна ситуация ?
21-12-2009 - 08:58:10
avatar
Явно си нямаш и на идея, че ипотекиран имот се продава единствено с разрешение на банката, където е ипотекиран?

Разбирам желанието ти, да възпреш доколкото е по силите ти, нагласите да се купуват подобни имоти, но мислиш ли, че си успял? winking smiley
Re: Гадна ситуация ?
21-12-2009 - 09:21:56
Явно си нямаш и на идея, че ипотекиран имот се продава единствено с разрешение на банката, където е ипотекиран?
---------------
валсодарчо, колкото и да ми е неприятно се налага отново да отговарям на тъпотиите ти, малко неуко момче, аз продадох СВОЯ ипотекиран апартамент, без да питам банката, да не говорим за десетките сделки с ипотекирани апартаменти, които съм направил през годините ! Докога да ти казвам, че понятие нямаш ?! Банката, глупаво момче, НЕ Е СОБСТВЕНИК и няма нужда от нейното одобрение, ако човек иска да си продаде жилището, продава си го, частта, която касае кредита се внася на банката, останалите пари - на продавача. Ама ти няма как да знаеш.
Re: Гадна ситуация ?
21-12-2009 - 09:31:20
avatar
Quote
dicho
Явно си нямаш и на идея, че ипотекиран имот се продава единствено с разрешение на банката, където е ипотекиран?
---------------
валсодарчо, колкото и да ми е неприятно се налага отново да отговарям на тъпотиите ти, малко неуко момче, аз продадох СВОЯ ипотекиран апартамент, без да питам банката, да не говорим за десетките сделки с ипотекирани апартаменти, които съм направил през годините ! Докога да ти казвам, че понятие нямаш ?! Банката, глупаво момче, НЕ Е СОБСТВЕНИК и няма нужда от нейното одобрение, ако човек иска да си продаде жилището, продава си го, частта, която касае кредита се внася на банката, останалите пари - на продавача. Ама ти няма как да знаеш.

Дичо, продал си нещо, което не е твое?
Браво Дичо, браво!

Я иди и се похвали на друго място, че да не ти се смеем само тука!*bow*:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход