Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

възможна ли продажба без съгласието на 1 собственик?

Публикувано от тодор 
Анонимен потребител
Re: възможна ли продажба без съгласието на 1 собственик?
04-05-2006 - 10:43:05
За да спечели търга му трябват пари, за да ги вземе трябва да го ипотекира, ама той може да го ипотекира чак след като спечели.
Примерно при покупка с кредит за да ти отпуснат кредита представяш предварителен договор и т.н. и банката отпуска кредита за да си купиш имот и т.н.
Ще кажеш защо не се приложи тази процедура и тука - ами защото в единия случай банката знае че ще се купува определен имот на определена цена, докато при търга - я го спечелиш, я не, че не се знае и на каква цена
Анонимен потребител
Re: възможна ли продажба без съгласието на 1 собственик?
04-05-2006 - 10:46:50
в Бг всичко е възможно smiling smiley
Re: възможна ли продажба без съгласието на 1 собственик?
04-05-2006 - 10:51:09
Е мисля, че това не е проблем. Банката ти казва максималната цена, която би ти отпуснала ако го ипотекираш. Освен това забравяш, че ти имаш 80%, т.е. ще платиш само 20%, а можеш да ипотекираш целия имот.
Re: възможна ли продажба без съгласието на 1 собственик?
04-05-2006 - 10:55:14
Въпросът е как може да се издейства тази служебна продажба. Дали във всеки случай може да се приложи или не. АЗ лично си мисля, че едва ли във всеки случай на съсобственост може да се издейства.
Анонимен потребител
Re: възможна ли продажба без съгласието на 1 собственик?
04-05-2006 - 10:57:24
Формално погледнато трябва да го платиш целия - е вярно че 80% ще ги платиш сам на себе си но трябва да ги извадиш от единия джоб и да ги сложиш в другия. Т.е. няма как да кажеш "абе аз тези пари няма да си ги давам сам на себе си".

Освен това мисля че при такива продажби един вид парите отиват при съда и той ти ги дава. Т.е. все пак трябва да внесеш цялата сума
Анонимен потребител
Re: възможна ли продажба без съгласието на 1 собственик?
04-05-2006 - 10:58:12
Ами след като двете страни не могат да се разберат ...
Re: възможна ли продажба без съгласието на 1 собственик?
04-05-2006 - 11:07:52
Ами ако едната страна искада го продаде след 5г., защото цените ще се качат? Не е ли в правото си да си брани инвестицията? Не мисля, че е толкова просто.
Предста ви си, че 5 ма съдружници купуват имот с цел да си вложат парите и да го препродадат след 5г. 4 - ма решават, че трябва да го продадат на първата година. Не може да се каже , че е справедливо спрямо петия да се разреши служебна продажба. И мисля, че едва ли е възможно при положение, че някой не иска да продава.
Re: възможна ли продажба без съгласието на 1 собственик?
04-05-2006 - 11:10:55
Сигурен съм, че банката ще ти отпусне кредит. Въпросът е дали ще ти е достатъчен като сума.
И ако се върнем на служебната продажба. Ами ако на всеки недоволен от съсобствениците разрешат служебна продажба, то ще печели този от съсобствениците, който има най-много пари (или възможности за кредит). Защото най-вероятно е той да спечели тълрга - има вътрешна инмормация, може да си направи проучването много по-добре от страничен купувач. Не мисля, че е толкова лесно разрешението за служебна продажба.
Анонимен потребител
Re: възможна ли продажба без съгласието на 1 собственик?
04-05-2006 - 12:10:52
[www.djure.net]
и от тук се прехвърляме на
[lex.bg]
Re: възможна ли продажба без съгласието на 1 собственик?
04-05-2006 - 17:07:18
Аз явно съм ви пропуснал дискусията и не съм разбрал. Аз как разбрах случая - аз имам 80%, ти имаш 20%.Аз решавам, че не мога да се разбера с теб за имота и еднолично издействам служебна продажба на целия имот, въпреки твоето мнение. Според мен не може да стане така.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход