Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове

Публикувано от Zrfv 
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
23-10-2009 - 18:29:37
Абсолютно си прав за смесеното предназначение , още повече аз съм страшен привърженик на средиземноморският тип архитектура - плоски покриви , нива , тераси ... *ok*

------------------------------------------------------------------------------------
Подпис : " Мъжете правят пари , но парите не правят мъже ! "
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
27-10-2009 - 07:57:10
В случая този тип строителство ще ти даде усещането за простор на последните етажи, докато при изпълнение със скатен покрив няма да е същото
Abu
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
27-10-2009 - 08:41:42
Тези ми харесваха като архитектура, но от зимата не се работи на обекта. Не съм ги споменавал, защото не са център (на 4 км от Червения по Винишкия път).

Възможно е клиентите да не харесват плоски покриви - водили сме подобни дискусии във форума и все надделяват виждания за блокове със сачаци и керемиди. Надморската височина тук е 170, а не 1700 метра, ама когато инвеститори и строители не са от крайбрежието, така се получава... То от главния архитект на общината тръгват простотиите, ама нейсе!
Апропо, знаете ли нещо за "новото момче" - чувам, проблеми създавал... Нормално ли минават проектите?
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
27-10-2009 - 08:59:03
Доколкото знам за проектите, минавали лесно, че да могат по-лесно и бързо да си вземат парите Общината. Това е от 3-та ръка информация.
А единственият недостатък на плоския покрив може да е неговото калпаво изпълнение.
Abu
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
27-10-2009 - 11:05:06
Доколкото знам за проектите, минавали лесно, че да могат по-лесно и бързо да си вземат парите Общината. Това е от 3-та ръка информация.
А единственият недостатък на плоския покрив може да е неговото калпаво изпълнение
.

Че то същият е проблемът и на скатния... Вчера отивам да слагам улуци на обект и гледам, челната дъска дала отклонение 8 см (преди месец беше с правилен наклон). А още няма керемиди. Познай дали конструкцията не увисва... Дори и да спрат да възлагат дървени покриви на кофражисти, още много се иска от архитектурата.
Преди 15 минути разглеждах това]това[/url] - честно, Комфорт може и да са мощна фирма, но на това място по този начин не бива да се строи! А наживо изглежда просто ужасно, нищо че е лъскаво и бонбонено... (ще цъкна на къщата на Аргонавт да си оправя вкуса!)

Колкото до "лесното" минаване на проектите, моят от една година не се е придвижил въобще. Пак от 3-та ръка - по причина архитекти (моят) и администрация. Не искам от частен случай да правя заключения, затова подпитвам как минават чуждите проекти. Не че бързам - дори засега съм доволен, че така стана...
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
29-10-2009 - 08:10:52
За разрешителните най-добре да каже някой, който активно се занимава с това, но аз поне не се сещам за съфорумник-земляк, който да пише активно тук.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход