Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове

Публикувано от Zrfv 
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
20-10-2009 - 10:19:50
По повод изоставените строежи се сещам за няколко на първо четене:
1. Най-очевадния е дупката зад белите бараки на центъра, от 20 години никой нищо не прави там, това ако не е изоставен строеж smiling smiley
2. в левски до 10ти клон на пощата една сграда на БулБет, преди година някъде изкопаха дупката и до там.
3. На 8ми приморски до завод Дружба, сграда на Орхид мисля че беше, "НЯМА ТАКЪВ АДРЕС"
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
20-10-2009 - 13:53:17
т.1 е емблема на варненския център и в никакъв случай не бива да се третира като изоставен проект. Иначе какво биха казали бургазлии - при техния аналог стърчат грозните останки на грубия строеж, а при нас е 'дискретна' дупка само smiling smiley
По т.3 мисля, че ми се стори да има движение по проекта, когато минах с колата последно оттам, но не съм абсолютно сигурен.
Abu
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
20-10-2009 - 13:58:55
Специално за Оркид и аз се заблудих отначало - до преди две седмици бяха на фундаменти и не се виждаха от пътя. Обаче имат добър сайт с много снимки на актуалните строителни работи. В момента излязоха над оградата към 8ми Приморски и кофрират за първа плоча.
Муза ми показа в Шумен тяхната гордост - е, поне при нас е дупка, а то тяхното ...

Abu
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
20-10-2009 - 14:00:17
[www.bgreporter.com]

Забравих как му викаха в Шумен, ма ще се сетиш...
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
20-10-2009 - 16:59:23
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Забравих как му викаха в Шумен, ма ще се сетиш...

Абе тази форма ми е позната отнякъде :}
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
20-10-2009 - 21:26:10
Радвате ме варненци ! smiling smiley Да бях си поръчал проучване - нямаше да е така изчерпателно като тази тема . Намерил съм едно място на ул. Бдин , май и викат адвокатската улица !? и мисля да спретна една сградичка ... Има ПУП за 1000 м2 РЗП . Може да ме посъветвате за цени за продажба ако не съм много нахален . smiling smiley

------------------------------------------------------------------------------------
Подпис : " Мъжете правят пари , но парите не правят мъже ! "
Abu
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
21-10-2009 - 10:11:49
Ако не е много нахално, ще те посъветвам да приспособиш проекта към района - т.е. за правни услуги. Ако решиш проблема с паркирането, мисля бързо ще го похарчиш за разни кантори, при това на цени над тези на жилищното строителство (ако не по-скъпо, то поне по-бързо, но защо не и двете).
Може точно в момента да не са ентусиазирани купувачи, но почти е нямало адвокат/нотариус, с когото съм контактувал последните години, да не ме е разпитвал за имот в централните части над 100 м2 с отделно хранилище и възможност за паркиране на клиенти...

За цената по-добре Zrfv да каже - следи съседния район отдавна... *zzz*
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
21-10-2009 - 10:50:58
Районът, както каза Абу, е известен като 'адвокатската градинка' и наистина е наситен с адвокатски и нотариални кантори. Проблемът с паркирането там е НЕРЕШИМ smiling smiley, но фактът, че канторите продължават да са си там говори, че има перспектива да се изградят такива, клонове на всички банки са на 5 мин разстояние пеша, а и Съдебната Палата реално е залепена за единия край на улицата.
Аз лично бих се присъединил към съвета на Абу за офисни площи. Доста от канторите там са все още сгушени в някой етаж от стара къща, пристройка в двора или нещо подобно, та като цяло не са от най-представителните и приветливи. Цените на прилични офис помещения би трябвало да могат да бъдат в порядъка на 1200 - 1500е/м2 сякаш. В зависимост от точното разположение на мястото по продължението на самата улица, може да се окаже, че партерните помещения биха били атратктивни за търговски площи, чиито цени пък са съвсем индивидуално определящи се, но биха могли да са от порядъка на 2000 и нагоре е/м2.
Що се отнася до живеене там, имам доста познати, които са се родили и живеят в района и само един, който си е купил жилище преди няколко години. Паркирането на улицата там е кауза пердута по всяко време на денонощието и седмицата. Дори нерядко преминаването с по-голям автомобил е невъзможно.
Според мен е един от най-неприятните централни райони за живеене, но съм сигурен, че цените там ще са същите или поне много близки до тези в гръцката махала. Определянето на цената сега не би било много меродавно и коректно, предвид пазара и факта, че продажби на зелено не са от най-популярните понастоящем.
Предполагам, че брокери биха могли да кажат по-конктерни цени за мястото, но едва ли някой би могъл да каже актуалните към датата на завършване на обекта, която, доколкото разбирам, няма да е преди да са изминали поне година и половина от настоящия момент.
БТВ, РЗП-то по ПУП звучи доста големичко като за този район, предвид общите показателите на застрояване за района и големините на парцелите там smiling smiley.

П.с. в никакъв случай нямам претенции да съм запознат в детайли с пазарните цени. Не се занимавам професионално с това, а чисто 'любителски' smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-21 10:55 от Zrfv.
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
21-10-2009 - 10:59:51
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
Може точно в момента да не са ентусиазирани
> купувачи, но почти е нямало адвокат/нотариус, с
> когото съм контактувал последните години, да не ме
> е разпитвал за имот в централните части над 100 м2
> с отделно хранилище и възможност за паркиране на
> клиенти...
Предполагам,че интереса е изместен към района на новата съдебна палата/до бившия КАТ/ Съдебната палата в момента се строи и май ще е втората най-скъпа сграда в града след мол Варна,който е пък втората в Европа сделка по цена на недвижимост!Та си мисля ,че на адвокатската градинка скоро ще и сменят прозвището!

Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
21-10-2009 - 11:15:58
Моля за извинение, по-горе имах предвид Окръжния Съд :-[
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход