Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове

Публикувано от Zrfv 
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
11-09-2009 - 17:42:39
пунди Написал:
-------------------------------------------------------
> --------------------------
> защо му влизаш в тона на този.........

А ти в качеството си на какъв се разпореждаш в темата на 'този'? Точно до такива като теб бе адресирано последното изречение на първия ми пост. Специално до теб са отново моите авансови благодарности да не се обаждаш в темата, без да имаш да казваш нещо съществено.
Нито съм спекулант, нито брокер, нито строител, нито инвеститор. Сбъркал си адреса.

темата ми няма за цел скрита пропаганда. Питането ми е съвсем искрено: има ли наистина изоставени строежи по центровете на градовете (пък и въобще в чертите) и в частност - Варна.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-11 17:44 от Zrfv.
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
11-09-2009 - 18:08:35
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> пунди Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > --------------------------
> > защо му влизаш в тона на този.........
>
> А ти в качеството си на какъв се разпореждаш в
> темата на 'този'? Точно до такива като теб бе
> адресирано последното изречение на първия ми пост.
> Специално до теб са отново моите авансови
> благодарности да не се обаждаш в темата, без да
> имаш да казваш нещо съществено.

> Нито съм спекулант, нито брокер, нито строител,
> нито инвеститор. Сбъркал си адреса.
>
> темата ми няма за цел скрита пропаганда. Питането
> ми е съвсем искрено: има ли наистина изоставени
> строежи по центровете на градовете (пък и въобще в
> чертите) и в частност - Варна.
---------------------------------


аз съм този,който преценява дали е съществено или не дадено мнение,а такива като теб имат право да са съгласни !

искрените питания са в "искрено и лично"
формулирай си темата конкр. за Варна , щом си любопитен

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
11-09-2009 - 18:18:02
Аз се възползвам от правото си да подмина със снизходително пренебрежение поста ти.

Моля модераторите (ако има действащи такива тук) да заключат темата. Благодаря предварително и успех занапред в развитието на форума!
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
11-09-2009 - 22:30:21
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз се възползвам от правото си да подмина със
> снизходително пренебрежение поста ти.
>
> Моля модераторите (ако има действащи такива тук)
> да заключат темата. Благодаря предварително и
> успех занапред в развитието на форума!

Ти пък сега какво му се връзваш на пунди, просто му прескачай постовете. Темата си е интересна. Днес минавах към центъра (Варна) и видях, че почти завършват строежа на мястото на бившето лятно кино "Ленин". Това жилищна сграда ли е или офиси?
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
12-09-2009 - 00:50:14
vlado.b...напълно е възможно някъде из Люлин...който си е бая територия,да се намерят 1-2 изоставени строежа.Нормално.На един етап бях почти сигурен,че тези срещу Булгаргаз никога няма да бъдат завършени или прословутия Розлин парк.Но единия вече го мажат,а Розлин-а...се работи,макар и бавно.

В Люлин има ЖСК-та...някой помни ли какво беше това...аз скоро го разбрах от един познат адвокат,дето им е оправял документите.Не предполагах,че изобщо има още подобни форми на инвестиране...ама са факт...не знам кои сгради строят обаче.
ss7
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
12-09-2009 - 01:38:53
Не мога да ти кажа точно сградите, но знам района. Каретата между кръстовището на ВиК и бул Сливница - един приятел вече трябваше да се е нанесъл - за нещастие строежа е замразен.
Около Колхозния пазар също знам за един замразен. Трябваше да е готов януари.
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
12-09-2009 - 07:42:16
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Zrfv Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Аз се възползвам от правото си да подмина
> със
> > снизходително пренебрежение поста ти.
> >
> > Моля модераторите (ако има действащи такива
> тук)
> > да заключат темата. Благодаря предварително
> и
> > успех занапред в развитието на форума!
>
> Ти пък сега какво му се връзваш на пунди, просто
> му прескачай постовете. Темата си е интересна.
> Днес минавах към центъра (Варна) и видях, че почти
> завършват строежа на мястото на бившето лятно кино
> "Ленин". Това жилищна сграда ли е или офиси?
>

Персонажи като него са ми до болка известни - има ги във всеки форум. достатъчно форумен опит и възпитание имам, за да не му се вързвам. по-скоро не ми се иска темата да заприлича на множестовото оспамени такива, без някой от администрацията на форума да е взел каквито и да било мерки.
Аз също мисля, че темата е интересна (не защото аз съм я пуснал), защото явно тенденцията за фалити, която се лансира в последно време, не е общовалидна.
Сградата на мястото на лятното кино предполагам, че ще е от 'смесен' тип. Не знам само дали галерията ще си остане, че едни магазини там ще носят луди наеми. В тази връзка се сещам, че единствения замразен строеж е този на мястото на "Картофената къща', но там причините нямат нищо общо с кризата в сектора smiling smiley
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
12-09-2009 - 08:53:39
ss7 Написал:
-------------------------------------------------------
> Не мога да ти кажа точно сградите, но знам района.
> Каретата между кръстовището на ВиК и бул Сливница
> - един приятел вече трябваше да се е нанесъл - за
> нещастие строежа е замразен.
> Около Колхозния пазар също знам за един замразен.
> Трябваше да е готов януари.

Преди време бях се врътял в района, който описваш - м/у ВиК-то и Сливница, както и до колхозния пазар. Търсехме да огледаме 'творчеството' на един изпълнител, който имаше 2 кооперации в строеж там. Беше миналата есен. Всичко беше разпродадено на зелено. Преди време се чудех на какво се дължат относително ниските цени на тези райони, предвид близостта им до центъра (говоря още преди 10 години) и обяснението сякаш е, че са лоши копия на инфраструктурата на 'Чаталджа' и "Червения'. И докато в центъра има накъде да се свива печалбата на инвеститора за сметка намаление на цената, то такива райони нямат тая алтернатива и 'гърмят'...знам ли *huh*
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
13-09-2009 - 13:51:23
Аз май писах и в друга тема! Наблюденията са ми в района на Младост в София. На "Андрей Ляпчев" са два замразени строежа, на Деницата има един замразен, а върха е един обект в Дървеница на ул."Пловдивско поле", където бяха кофрирали плочата над сутерена но спряха да работят, а в последствие свалиха кофража без да са налели бетон(!!!) изнесоха всичкия материал и сега седи една дупка и децата играят на криеница. Има още един замразен зад Пощата в Младост 1.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-13 14:12 от hrabar.
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
13-09-2009 - 14:55:15
Аз бях за седмица във Варна края на юли и началото на август и забелязах, някъде между Аспарухово и Галата, строежа на един затворен комплекс от 3-4 блока, който беше напълно безлюден. Всеки ден в продължение на седмица минавах оттам по различно време и нямаше работници - може да е било съвпадение, но на мен ми изглеждаше като спрял строежът.

А за София мога да ви кажа няколко сгради с "акт 15" от преди една година, ама още не са с "акт 16" (т.е. нямат разрешение за ползване) - една до църквата Св. Параскева на ул Бенковски, една до басейна Спартак на Д. Хаджикоцев, една до Руски Паметник при хотел Шипка, една на Кирил и Методий и Веслец ... Това не са точно изоставени строежи, понеже даже в едната сграда дори живеят хората, върху чиято земя е посртоен блокът, но е доста показателно за положението.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход