Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


ПРОГНОЗИТЕ за ВИДИН се оказаха вярни......!
27-04-2006 - 09:29:40
Колеги,какво ще кажете сега ,когато излезе последната статистика на НСИ за Видинския регион....?
Тези от вас,които ми повярваха,наистина ,не подведоха клиентите си ,когато ги консултират за инвестиции в недвижим имот.......!
Е ,времето е пред нас,така ,че и останалите колеги имат време да си коригират мерника и целта и да отстрелят добра сделка в нашия регион........ winking smiley
Виднски имоти
Re: ПРОГНОЗИТЕ за ВИДИН се оказаха вярни......!
27-04-2006 - 09:42:03
Статистиката на този сайт показва, че пикът на цените във Видин е бил през август. Т.е. който е купил тогава се е вътрил. И смело може да се каже, че цените във Видин са стабилни и няма увеличение. Просто през август продавачите са пробвали неуспишно вдигане на цените, след което нещата си идват на място.
Re: ПРОГНОЗИТЕ за ВИДИН се оказаха вярни......!
27-04-2006 - 11:50:52
Ей,4OVEK,ти кога ще влезеш в час?
За твое сведение статистиката е следната;
-миналата година август месец цената на земеделската земя беше 60-70 лв,тази година е 140-150 лв на декар,така че ако не умееш да смяташ -помоли някой колега да ти направи простата аритметика,тези които са купили миналата година колко ще спечелят при евентуална продажба днес.....!
-парцелите в регулация по булевард" Панония" за твое сведение бяха по 20-25 лв/м2,днес към дата 27.04.06 год, са по 45 лв/м2,
-в квартал "Калето"-/най-предпочитания квартал от Видинчани за живеене/-миналата година бяха по 40 лв/м2-днес са по 120 лв/м2 ,но за съжаление -липсват на пазара.
И понеже си много отворен ми отговори на следния въпрос;
- В КОЙ ГРАД В БЪЛГАРИЯ ИМА НЕДОСТИГ ОТ ПРЕДЛАГАНЕ НА НОВИ ЖИЛИЩА??
Такава е ситуацията в момента във Видинския регион,независимо от кризата около нивото на Дунава и независимо ,че все още има ПЕСИМИЗЪМ и НЕДОВЕРИЕ около СТРОИТЕЛСТВОТО на Дунав мост-2.
За колегите от този готин ФОРУМ оставям анализите и сметките,кога е бил ПИКА на цените и дали си заслужава да се инвестира в региона в недвижимости!
Re: ПРОГНОЗИТЕ за ВИДИН се оказаха вярни......!
27-04-2006 - 12:14:14
Кажи ми има ли областен град в България така обезлюден като Видин? Кажи ако някой реши да направи нещо във Видин дали ще намери достатъчно образовани, квалифицирани и опитни кадри? Въпросите са риторични. Най-големия проблем на северозападна България е липсата на хора. А този проблем не се решава за година-две.
Re: ПРОГНОЗИТЕ за ВИДИН се оказаха вярни......!
27-04-2006 - 14:16:39
Изместваме темата в друга посока.Дискусията е за недвижимите имоти.
Колкото до квалифицираните кадри,до обезлюдаването и т.н.- е тема за друг разговор,но се съгласи ,че това е характерно и за България като цяло.
Струва ми се ,че влизаш в спор-само заради спорта,а не искаш да се съгласиш със мен за пазара на недвижими имоти.Аз ти дадох примери за движението на ценита,а ти ми разтягаш локуми за човешкия ресурс.
Има една теза,че там където има свободни пазарни ниши -има и по-вече възмойности.
Както и за една циклична закономерност присъща както на фондовия,така и на пазара с имоти.Обърни внимание на софииския,както и на черноморския пазар,па даже и в Банско.Беше време за инвестиции,а сега се съзтезават кой да излезе пръв от пазара -даже с обещания ;..."....БЕЗ КОМИСИОН ЗА КУПУВАЧА...."
На това му се казва-ПРЕГРЯТ ПАЗАР и извода е ....СРИВ надолу.......!
ВРЕМЕТО е пред нас........ама е ПАРИ.......,за някои........
но не и за черногледците,песимистите....,
а за смелите и градивните!


spinning smiley sticking its tongue out
Re: ПРОГНОЗИТЕ за ВИДИН се оказаха вярни......!
27-04-2006 - 14:37:49
Изобщо не ме интересува движението на цените, мен ме интересува причината за движението. ЗА София ми е ясно - пренаселена е , има работа, няма безработица. Обаче кой ще подържа високите цени във Видин - това не е ясно.
А освен това ми прави впечатление средната цена - тя е под себестойноста на ново сторителство. Откъде да знам, че това не се дължи на факта, че 50 митничари не са си купили по един апартамент ново строителство от предприемач - техен познат за цена 400 евро ан кв.м. и това да е довело до повишението на цените и потенциалните купувачи да са свършили?
Можеш ли да обясниш кой ще купува имоти във Видин? И с каква цел. Ако е само с идеята, че ценат на земята е ниска и НЯМА начин да не се вдигне - предпочитам да играя тото. Печалбите са необлагаемиsmiling smiley
Re: ПРОГНОЗИТЕ за ВИДИН се оказаха вярни......!
27-04-2006 - 15:15:22
Ей,4OVEK, ти си голям мислител......... clap:
Еми стегни се малко,и митничарите и политиците и предприемачите са също инвеститори.Има си икономическа полиция,прокуратура,комисия за финансов надзор да си гледа работата накой -откъде са му доходите.......!
Та мой ЧОВЕК,с риск да се повторя,но съм длъжен да ти обясна ,че Видин е най-близо до ЕВРОПА,но не само заради географското разположение ,а и заради факта,че голяма част от местното население е вече в Европа-РАБОТИ по европейски,но и ПЕЧЕЛИ реални пари по европейски , а ти мой човек ми кажи,има ли българин със висок стандарт и да не мисли за дом или за ..." бяла къща с 2 липи отпред..."?
Освен това умните хора, които знаят колко парички ще потекат около големите инфраструктурни проекти, ВЕЧЕ СА ЗАКУПИЛИ ДОСТА АПЕТИТНИ ТЕРЕНИ.......!
Обърни внимание за следната цифра; 274 000 000 еur са подсигурени и чакат старта за Дунав мост-2,отделно доста голяма сума за инфраструктурата.
Та в България има доста умни хора ,който разполагат с тази информация и умеят да сеят,разбира се за да жънат,за разлика от мърморковците,които само виждат СИВОТО И ЧЕРНОТО!
Не забравяй и чуждестарнните инвеститори,които също имат интерес в региона/все пак сме на 2 граници/
Колкото до ТОТОТО,ами играй си го,ако искаш да удариш ДЖАКПОТА,
но 4OVEK,същата работа е и с бизнеса......ами по -смеличко,скочи във водата ,ако искаш да се научиш да плуваш.......! :]
Re: ПРОГНОЗИТЕ за ВИДИН се оказаха вярни......!
27-04-2006 - 15:21:09
НЯма случаен човек, който да може да спечели от Дунав мост 2. Ако изкупиш терените, вервай ми ще го преместят, много им пука, че ще излезе по скъп. Ще се окаже, че не е екологично да се строи на предвиденото място, щ е пречи я на пилци, я на риби, жаби или гущери..smiling smiley
ТЕ бяха отпуснали 5млн. евор за проектиране, и по едно време се оказа , че са свършили- да знаяш да има готов проект за моста? А за 5млн. евро можеш да поректираш десетки мостове.
Иво
Re: ПРОГНОЗИТЕ за ВИДИН се оказаха вярни......!
27-04-2006 - 15:24:44
Човек,
За увеличените цени във Видин си има много логичен факт.Това е че от 2-3 месеца насам апартаментите се предлагат със бански костюми за цялото семейство,плавници и разбира се лодки,гребла,а за лукс категорията и палатки.Има и допълнителна екстра за по-луксозните квартали,лекарства против дизинтерия,ваксини и т.н за 5 години напред cool smiley
Re: ПРОГНОЗИТЕ за ВИДИН се оказаха вярни......!
27-04-2006 - 16:00:03
Иво,това което си го мислиш-нали знаеш ,че стига този-който си го помисли.
Недей така ,БРАТКО,че лошо ти се пише .....! Не предизвиквай дявола....,че ще те стигне....!
confused smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход