Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)

Публикувано от Arm vs. Armani 
Re: БДС
23-09-2009 - 21:22:42
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками, от всичките години в имотите, 3 са ми минали
> в стр. фирма и няма нещо, дето да не е минавало
> през мен - от момента , в който има една полянка,
> до момента на връчване на ключовете на
> собствениците, та в тая връзка и ценообразуването
> съм правил, вече нееднократно дадох примери с
> разбивка - жил. площ по 800 /примерно/ евро,
> мазета, общи части и балкони по 400 евро, това е
> начинът, по който съм правил цените и никога не ми
> се е случвало клиент да иска тази разбивка, него
> го интересува крайната цена, вероятно защото
> клиентите - купувачи са наясно, че аз мога да
> докарам една и съща цена по няколко начина и какво
> от това ?!



Ще ти кажа какво. След като има законов начин за ценообразуване, който те заставят да спазваш и се окаже, че кв.м. им излиза майка си и баща си, ще те причислят към мошениците и ще потърсят друг инвеститор, който има някаква мярка.
Говоря за оттук нататък. Защото всички ценообразуващи както им падне, всъщност, в съюз с банките, пришпориха цените. Използваха неграмотността на пристигналите на талази от провинцията, готови на всичко, за да имат жилище в София.
По- скоро, разбивката при ценообразуването трябва да ползва контролните органи, когато решат да попрегледат документацията на някой, плащащ минимум данък, а реализирал продажбата на цяла сграда........
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
23-09-2009 - 21:45:53
Понятието ценообразуване е леко застаряло, нещо като пролетарии, равенство и т.н. :] ценообразуването произхожда от времето на плановата икономика, държавното строителство, заемите от ДСК и ЖСК-атата.

Чрез него се смятаха парите, които всеки член кооператор трябваше да внесе в кооперацията, средствата, които ДСК трябваше да отпусне... и други ...

За обектите строени от предприемачи е достатъчно площообразуване. :] :]
ЗДС, ЗОС, ЗУТ, подзаконови нормативни актове... *book*


пп. В сегашните пазарни условия няма задължително ценообразуване, има площообразуване.

След регламентираното площообразуване започва частното ценообразуване, пазарна икономика, то не се извършва по регламент, а по пазарни принципи и виждания на инвеститора.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-23 21:50 от optimistko.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
23-09-2009 - 22:01:38
avatar
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------

> След регламентираното площообразуване започва
> частното ценообразуване, пазарна икономика, то не
> се извършва по регламент, а по пазарни принципи и
> виждания на инвеститора.


Ами, хак им е тогава! Нека площообразуват сега- с кривите стени, кънтящите гипсокартони, падащите окачени тавани и мазилки. :]
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
24-09-2009 - 10:20:44
Ами рано или късно ще се въведе ред в тази кочина smiling smiley
И тогава разни кандидат-тарикатчета ще останат вън от играта smiling smiley
Или който се е нагрухтял повече - може и в затвора smiling smiley
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
24-09-2009 - 12:23:16
Не мога да схвана защо е тази злоба към инвеститори, строители, даже към стотиците хиляди, които си купиха жилища ново строителство ?! Ти Ками изпитваш чак ненавист към инвеститорите, онзи незнанен воин опалопа пък - "който се е нагрухтял повече - може и в затвора" , нещо не мога да разбера, спечелилите благодарение на това, че хората идваха на талази в София , купуваха на кило трябва да се срамуват ли ? Ако някой някого за нещо е излъгал, да си носи последствията, ама ей така, априори да се насажда омраза към забогателите, ми намирисва на "светлий комунизъм".
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
24-09-2009 - 12:55:42
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Не мога да схвана защо е тази злоба към
> инвеститори, строители, даже към стотиците хиляди,
> които си купиха жилища ново строителство ?! Ти
> Ками изпитваш чак ненавист към инвеститорите, онзи
> незнанен воин опалопа пък - "който се е нагрухтял
> повече - може и в затвора" , нещо не мога да
> разбера, спечелилите благодарение на това, че
> хората идваха на талази в София , купуваха на кило
> трябва да се срамуват ли ? Ако някой някого за
> нещо е излъгал, да си носи последствията, ама ей
> така, априори да се насажда омраза към
> забогателите, ми намирисва на "светлий комунизъм".

Веднъж вече те помолих да не изкривяваш думите ми, правя го отново! Априори към забогателите не насаждам никаква омраза. Изпитвам неприязън, вярно- силна, към "инвеститори", които срещу обилното си нагушване, предоставиха на хората кимизарници с отвратително качество.
Не мисля, че се отнася до теб, освен ако не се идентифицираш с този вид! А прииждащите на талази и на мен са ми докарвали добри печалби, та ако имам нещо срещу тях, то в никакъв случай не е свързано с покупките им на имоти.
Не мога да разбера, мода ли стана, или това е най- лесния начин- когато някой изкаже различно мнение, или да го пращат да си пие хапчетата, или да го обявяват за комунист?! :]
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
24-09-2009 - 13:14:15
Ками, понеже неприязънта ти към инвеститори и строители е известна отдавна, смея да твърдя, че ти пречи понякога да отчиташ реалностите, а те са :
- "обилното нагушване" те дразни , нямам обяснение защо ?! По тази логика трябва да мразиш и мен, защото съм помогнал на над 400 души само в стр. фирма в която работех да си купят жилища, гаражи и магазини ?!
- "кимизарници с отвратително качество." наричаш жилищата, които хората са купили и живеят в тях, при това да имаш спомен някой да им е извивал ръцете и да ги е карал насила да купуват ?
- от "прииждащите на талази " и двамата с теб сме изкарали доста пари, точно свързани с покупка на имоти, разликата е, че аз съм посредничил в безброй сделки с жилища "ново строителство", ти не си, поне така си твърдяла многократно. Не те пращам да пиеш хапчета, ако се върнеш назад , ще си спомниш безброй случаи, в които съм заставал на твоя страна в безкрайните ти спорове с дъвката и немуподобните. Тук темата от разсъждения за квадратури се превърна отново в оплюване на някого - този път инвеститорите.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
24-09-2009 - 14:14:21
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками, понеже неприязънта ти към инвеститори и
> строители е известна отдавна, смея да твърдя, че
> ти пречи понякога да отчиташ реалностите, а те са
> :
> - "обилното нагушване" те дразни , нямам обяснение
> защо ?! По тази логика трябва да мразиш и мен,
> защото съм помогнал на над 400 души само в стр.
> фирма в която работех да си купят жилища, гаражи и
> магазини ?!
> - "кимизарници с отвратително качество." наричаш
> жилищата, които хората са купили и живеят в тях,
> при това да имаш спомен някой да им е извивал
> ръцете и да ги е карал насила да купуват ?
> - от "прииждащите на талази " и двамата с теб сме
> изкарали доста пари, точно свързани с покупка на
> имоти, разликата е, че аз съм посредничил в
> безброй сделки с жилища "ново строителство", ти не
> си, поне така си твърдяла многократно. Не те
> пращам да пиеш хапчета, ако се върнеш назад , ще
> си спомниш безброй случаи, в които съм заставал на
> твоя страна в безкрайните ти спорове с дъвката и
> немуподобните. Тук темата от разсъждения за
> квадратури се превърна отново в оплюване на някого
> - този път инвеститорите.

Явно, не можеш да ме разбереш. Да, никой на никого не е извивал ръцете, че да купи. Което не значи, че трябва да харесвам тези, строили кимизарниците. Може би съм по- непримирима в момента, защото на гърба си изпитвам качеството на един нов офис. И наистина съм възмутена от безобразията им.
Това- за хапчетата, не се отнася за теб, знаеш го. Но ми направи впечатление, че квалифицираш като "комунизъм" неприязънта ми към забогателите чрез измама. Защото, всички знаем, как с такова качество на строителство, се стига до А16.smiling smiley
Прав си, че темата се измести, но пък, по нея казах какво мисля, че и примери давах..... :ami: :loveu:
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
24-09-2009 - 20:19:02
Дичо, ти си волна пеперуда дет лети от цвят на цвят :] :] :]
Не те мразя smiling smiley
Забавно ми е даже да се дърпаме. Безсмислено е, убедих се вече.
Затова просто ще оставим времето да те промени smiling smiley
Цунки smiling smiley
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
25-09-2009 - 11:11:17
Нямам нищо против да обсъждам случващото се на пазара на НИ с някой, който сам участва в него и има представа какво се случва, ти не си такъв. Самият факт, че задаваш абсурдния въпрос какви трябва да бъдат цените, за да се стабилизира пазара, показва абсолютното ти непознаване на ситуацията в момента, а тя е, че цената хич, ама хич не е определяща в момента и не тя е тази, която ще регулира пазара. В момента на пазара е хаос, имоти с еднакви параметри се предлагат и продават на най - различни цени, ако някой си мисли, че може да анализира и да предвиди какво ще се случи след месец, два, година, то той според мен се е взел насериозно, без да има основание за това. В крайна сметка хората винаги ще имат нужда да купуват и продават имоти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход