Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)

Публикувано от Arm vs. Armani 
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
22-09-2009 - 11:02:57
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками, колежке, на теб ли да обяснявам, че точно по
> тази причина в НА се пише чистата квадратура, а
> ид. части се упоменават като проценти, така хората
> плащат по - малко данъци ?!


Дичо, съжалявам, но винаги съм мислила, че андрешковските номера са обида за интелекта на този, който ги пробутва. В нормалните нотариални актове се пише " с площ" или със "застроена площ" + % ид. ч. от...........
И след като така е означено, не виждам причина в нашите оферти да не е същото. Истината е, че много безнадеждно звучи 80кв. двустаен със ЗП от 60, но в края на краищата, нещата трябва да си дойдат на мястото. Не виждам защо трябва да го отнасят брокерите, за да угаждат на пишман- инвеститорите.
Не виждам причина и да се обявява имот на кв.м. Това също тях обслужваше, но не е нужно на клиента, освен ако не иска разбивка на цените- да види по колко са му "хванали" общите части, мазето и т. н..........
Всеки купувач би могъл да си направи " първична сметка" дали едно жилище отговаря на представите му за големина на помещенията, ако му се предостави ЗП. Та и търсенето в сайтовете е И по кв.м. Само дето те вече нищо не значат.........
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
22-09-2009 - 17:48:00
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Нищо, благодарение на такива като теб, за мен
> казват, че съм мно-оооого интелигентен и възпитан.


Еми естествено!
Аз за такива като теб пиша 18-та страница вече, барем се превъзпитате и станете по-интелигентни.
Хубаво е, че старанията ми дават резултат.
Бях почнал да се отчайвам по едно време, честно!
*ok* *ok* *ok* *ok* *ok* *ok*

Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
22-09-2009 - 18:09:59
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Дичо, съжалявам, но винаги съм мислила, че
> андрешковските номера са обида за интелекта на
> този, който ги пробутва. В нормалните нотариални
> актове се пише " с площ" или със "застроена площ"
> + % ид. ч. от...........
> И след като така е означено, не виждам причина в
> нашите оферти да не е същото. Истината е, че много
> безнадеждно звучи 80кв. двустаен със ЗП от 60, но
> в края на краищата, нещата трябва да си дойдат на
> мястото. Не виждам защо трябва да го отнасят
> брокерите, за да угаждат на пишман- инвеститорите.

Най-накрая разумно мнение по темата и от брокер...
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
23-09-2009 - 09:23:52
"Пази Боже сляпо да прогледне !". Не съм го измислил аз, ама важи с пълна сила за теб, шльоки. Добре, че не съм го докарал дотам ти да ме превъзпитаваш !
По темата - отдавна знам отношението на колежката Камелия към "пишман - инвеститорите",т.е. тези, които строят в последните години, неведнъж е споделяла, че не работи с тях, не харесва и не се занимава с ново строителство, изборът си е неин, има си право на мнение, така и обаче не разбрах какъв е проблема с квадратурата на апартаментите, в единствената колонка се пише едната квадратура, в обясненията се пише всичко останало. Ако в някои обяви някой пропуска нещо, или умишлено подвежда, това значи ли, че всички го правят ? Кой може да ми каже на мен например как да си правя рекламата ? Както реша, така ще я правя, важен е крайният резултат, пак ще питам - за какво е целият рев ? Никой не ми обясни досега какво значи "истинска квадратура", никой не ми обясни какво значение има за потенциалният купувач колко точно е квадратурата на отделните помещения , или на идеалните части , при положение, че важното за всеки купувач е дали жилището отговаря на изискванията му, дали му върши работа и дали може да си го позволи ?!
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
23-09-2009 - 10:11:50
Да добавя нещо , свързано с квадратурите - в ПД, НА, в молбите за УДО обикновено се пише чистата площ с цел по - ниски данъци и по - ниска данъчна оценка.
БДС
23-09-2009 - 11:16:35
Хм... темата е интересна, не виждам защо трябва да се ругаете.

По преди време имаше БДС, който беше отменен. Там нещата са били далеч по-добре и по-ясно формулирани. Ако не се лъжа, отделно са се описвали чистата площ + плюс процент общи части. Също така неща като тераси и др. са влизали към чистата площ, но кваратурата им се изчислявала на база площ, умножена по коефициент.

Ако има някои по-сведущ по БДС, моля да припомни как точно ставаха изчисляванията на площта.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-23 11:18 от gogolcho.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
23-09-2009 - 11:26:55
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> "Пази Боже сляпо да прогледне !". Не съм го
> измислил аз, ама важи с пълна сила за теб, шльоки.
> Добре, че не съм го докарал дотам ти да ме
> превъзпитаваш !
> По темата - отдавна знам отношението на колежката
> Камелия към "пишман - инвеститорите",т.е. тези,
> които строят в последните години, неведнъж е
> споделяла, че не работи с тях, не харесва и не се
> занимава с ново строителство, изборът си е неин,
> има си право на мнение, така и обаче не разбрах
> какъв е проблема с квадратурата на апартаментите,
> в единствената колонка се пише едната квадратура,
> в обясненията се пише всичко останало. Ако в някои
> обяви някой пропуска нещо, или умишлено подвежда,
> това значи ли, че всички го правят ? Кой може да
> ми каже на мен например как да си правя рекламата
> ? Както реша, така ще я правя, важен е крайният
> резултат, пак ще питам - за какво е целият рев ?
> Никой не ми обясни досега какво значи "истинска
> квадратура", никой не ми обясни какво значение има
> за потенциалният купувач колко точно е
> квадратурата на отделните помещения , или на
> идеалните части , при положение, че важното за
> всеки купувач е дали жилището отговаря на
> изискванията му, дали му върши работа и дали може
> да си го позволи ?!


Бльоки, зацикли като латерна....

Да не би някой отвратителен клиент да е развалил денят ти днес?
Например като си го завел на строежа и той те е питал къде са останалите 30 кв.м. от обявата ти? Егати нахалника! Чак се разтреперих от справедлив бльокерски гняв!
Не стига че му казваш кое е по-добре за него, ами той и още язвителни въпроси задава.... Все едно че е чел форума тук *ok* *ok* *ok* *ok* *ok* *ok*

Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
23-09-2009 - 11:35:04
Шльоки, събуждам се усмихнат, даже ти не можеш да ме разстроиш, на всичкото отгоре нямам нито едно основание да се притеснявам, или ядосвам, това за информация. А иначе за пореден път ще ти обясня като на малоумен, явно не вдяваш ни от първия, ни от поредния път, ама нейсе, Преди да заведа на строежа когото и да било , той прекрасно знае какво да очаква - точната квадратура с и без общи части и знаеш ли защо е така ? Ако пожелаят, предварително са получили от мен на имейла си чертеж с разпределение и съвсем ясно написани размери на помещенията, ама това знаят само хора, които работят това, или хора, които реално искат да купуват жилище, не поплювковци като теб.Защото моите клиенти са нормални хора, те не седят тук, убивайки си времето с тъпи въпроси, защото са реални, с реални изисквания и реални пари, защото са прочели всичко в рекламата, а което не е ясно са го разбрали в процеса на общуване с мен. Ама ти нямаш капацитет, нали знаеш, затова не го разбираш.
Re: БДС
23-09-2009 - 12:39:38
avatar
gogolcho Написал:
-------------------------------------------------------
> Хм... темата е интересна, не виждам защо трябва да
> се ругаете.
>
> По преди време имаше БДС, който беше отменен. Там
> нещата са били далеч по-добре и по-ясно
> формулирани. Ако не се лъжа, отделно са се
> описвали чистата площ + плюс процент общи части.
> Също така неща като тераси и др. са влизали към
> чистата площ, но кваратурата им се изчислявала
> на база площ, умножена по коефициент.
>
> Ако има някои по-сведущ по БДС, моля да припомни
> как точно ставаха изчисляванията на площта.

Понятието "чиста площ" не значи нищо. Чиста от какво? От коридори, от тераси? Жилището е застроено върху дадена площ. И е "жилище" защото задължително включва стая/и, коридори, кухня, сервизни, складови помещения. Ако няма някой компонент, вече не е жилище.

Ето ти примерен нот. акт от 1964г.- тухлено жилище:
- апартамент, състоящ се от една стая, хол, кухня и други сервизни помещения, с обща квадратура по одобрения план от 60 кв.м., заедно със зимнично помещение, заедно с 1.95% ид. ч. от сградата и право на строеж върху държавна земя.

И един от 1983г.- панелно строителство:
- апартамент, състоящ се от стая, хол, кухня и др. сервизни помещения, застроен на площ 64.9 кв.м., заедно с избено помещение, заедно с прилежащите му 1.870% ид. ч. от общите части на сградата и правото на строеж върху държавен терен.

Тухленото жилище е с един балкон, панелното- с два, големи.

Според наредба №7, към ЗП на жилището се прибавя цялата площ на лоджиите и балконите, измерена по външните им конструктивни очертания.
Когато външната стена е с прозорци и балкони, към ЗП на жилището се прибавя цялата й дебелина. Когато е само стена- половината, а другата половина- към общите части.
Би трябвало ценообразуването за балкони и мазета да е с някакъв коефициент. Имаше го някъде, но аз само при един строител съм го видяла в действие. Беше дал разбивки на цените.....

Re: БДС
23-09-2009 - 14:52:21
Би трябвало ценообразуването за балкони и мазета да е с някакъв коефициент. Имаше го някъде, но аз само при един строител съм го видяла в действие. Беше дал разбивки на цените.
------------------------
Ками, от всичките години в имотите, 3 са ми минали в стр. фирма и няма нещо, дето да не е минавало през мен - от момента , в който има една полянка, до момента на връчване на ключовете на собствениците, та в тая връзка и ценообразуването съм правил, вече нееднократно дадох примери с разбивка - жил. площ по 800 /примерно/ евро, мазета, общи части и балкони по 400 евро, това е начинът, по който съм правил цените и никога не ми се е случвало клиент да иска тази разбивка, него го интересува крайната цена, вероятно защото клиентите - купувачи са наясно, че аз мога да докарам една и съща цена по няколко начина и какво от това ?!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход