Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)

Публикувано от Arm vs. Armani 
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 23:48:01
avatar
BobbyD Написал:
-------------------------------------------------------
> За мен цялата дискусия с общите части е
> безсмислена. Със или без - според мен наистина
> няма значение.
>
> Това, което не ми харесва на мен е, че огромна
> част от обявите нямат снимки - никакви (да не
> говорим за качествени).
>
> За какво ти е да знаеш точната квадратура? Ако има
> достатъчно подробни снимки можеш и "на око" да
> прецениш, аджеба, тоя апартамент голям ли е, малък
> ли е и дали би имал интерес да го видиш. Не мисля,
> че някой не би живял в апартамент 78 квадрата,
> защото си е поставил за цел да си купи минимум 80
> квадрата.
>
> От 4-5 снимки веднага става ясно колко (горе-долу)
> му е реалната квадратура.
>
> Пита се в задачата защо в 21 век., когато и
> най-смотания телефон може да направи задоволителна
> снимка, все още има реклами без снимки?
>
>

Има много реклами със снимки. Но, не можеш да качиш снимки на всяко помещение и тераса. Ако си снимал, знаеш че много зависи от ъгъла- едно стайче като килер, може да изглежда доста голямо.
И не иде реч за разлика от 2-3кв.м. Когато ти обявят двустаен от 80кв., фантазията ти е бедна да си представи, че всъщност реално ЗП е около 60.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
19-09-2009 - 08:52:40
А това да наема агенция - ами не, предпочитам АЗ да си избера апартамента в който АЗ ще живея. Мога да наема агенция да ми оформи сделката. Гарантирам ти, че така разсъждават повечето купувачи.
--------------------------
Понеже явно си въобразяваш, че можеш всичко сам, в десетки редове пишеш глупости, а нещата са простички - ако си наемеш агенция, тя ще отсее офертите, ще ти представи САМО тези, които отговарят на твоите изисквания, няма да си губиш времето ТИ да го правиш и ще ходиш по огледи само на имоти, от които ТИ ще си избереш жилището. Гарантирам ти, че това е по- добрия начин за теб и останалите купувачи. А-а, всъщност забравих, че мразиш брокерите. Злобчо.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
19-09-2009 - 10:30:38
Бльоки, по логиката ти излиза че в този сайт агенциите пускат обяви само за агенции?
Демек без агенция - въобще няма смисъл да разглеждам обяви?
Смешник smiling smiley
Не е зле да помислиш за преквалификация smiling smiley






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-19 10:35 от opalaopa.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
19-09-2009 - 10:38:25
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> > Порталите за имоти са с една графа.
> Има текстова част, в която ПИШЕ и можеш да
> ПРОЧЕТЕШ разбивката.
>
> ЗА ТОВА КАК ИЗГЛЕЖДАТ ПОРТАЛИТЕ И КАКВИ ГРАФИ ИМАТ
> ВИНА НЯМАТ АНИ, НИТО БРОКЕРИТЕ, за да се налага да
> изписваш 15 страници срещу тях.
>
> Наеми си брокер, който да ти отсява плявата от
> информацията, след което ТИ ИЗБЕРИ дома си.
>
> Гарантирам ти, че така мислят голяма част от
> купувачите

Латерна smiling smiley
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
19-09-2009 - 12:08:49
Бльоки, по логиката ти излиза че в този сайт агенциите пускат обяви само за агенции?
Демек без агенция - въобще няма смисъл да разглеждам обяви?
Смешник
Не е зле да помислиш за преквалификация
----------------------------------------
Шльоки, явно главата на раменете ти е само архитектурна особеност, иначе щеше да разбереш. Във всеки сайт обявите са насочени към всички, които се интересуват от материята, въпросът е, че в 99,99 % от случаите като те интересува някаква обява, зад нея стои името на АНИ, на която ще трябва да платиш като им се обадиш и като е така, не е ли по - добре да си наемеш АНИ, да си заявиш изискванията и да свършат те това, което ти се опитваш да правиш, при това абсолютно непрофесионално ?! Без агенция за теб може и да има смисъл, за мен няма точно ТИ да го правиш, защото вече разбрах какви тъпи въпроси би задал, въпроси, които аз като твой брокер не бих задал. Справка - стотиците доволни клиенти на моята АНИ, които са се сдобили с искания имот за исканите пари, без да са ровили в обявите, за да им търсят кусурите. Но ти всъщност не си потенциален клиент, това отдавна е ясно, ти само искаш да плюеш, да доказваш колко не умеем да рекламираме например и как ТИ СИ човекът, който ще ни каже как.
Не си и смешник.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-19 12:11 от dicho.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
19-09-2009 - 13:23:09
Изводът от темата е, че АНИ в БГ са най-високо професионалните организации и те са измислили как да движат нещата на пазара на НИ. Нищо, че понякога не могат да разшифроват собствените си обяви, те за това си имат телефони да си говорят.
Явно да вкараш добра идея в главата на бг брокер, на който всичко му е ясно, е възможно, колкото да вкараш слон в хладилник.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
19-09-2009 - 20:24:24
Хехе smiling smiley
Изглежда брокерите с техните обяви в БГ приличат на вулканизатор, който разсипва пирони по пътя до него за да има повече клиенти smiling smiley
Е това е умело рекламиране на бизнеса smiling smiley

Хайде да си представим тази ситуация:
1. В сайта са публикувани действителни обяви + снимки. Всичко е описано както трябва.
2. В няколко страници е обяснено какво трябва да се направи за да се закупи един имот - документи и т.н.

Кой ще използва бр(ль)окери тогаз?
:] :] :] :] :] :]

П.С. Дичу, бльоки - много си сладък като почнеш да се нервираш, знаеш ли? smiling smiley





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-19 20:26 от opalaopa.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
19-09-2009 - 22:09:56
1. В сайта са публикувани действителни обяви + снимки. Всичко е описано както трябва.
2. В няколко страници е обяснено какво трябва да се направи за да се закупи един имот - документи и т.н.
----------------------------------
Ако имаше достатъчно акъл , щеше да заеш, че това и сега е факт , и винаги е било факт, обяви всякакви колкото искаш, пътят за закупуване на имот можеш да разбереш веднага от чичко гугъл. Ако имаше достатъчно акъл / и финансови възможности, каквито явно нямаш/, щеше да знаеш, че нашите клиенти НЕ ИСКАТ да ровят в обявите, също като мен те смятат, че всеки трябва да си върши работата, не бих се учудил, ако сам си поправяш "Жигулката", аз за разлика от теб не се опитвам да се правя на всезнайко, като имам проблем с колата, отивам в сервиз. Естествено, бидейки посредственик, ти си мислиш, че аз и други колеги, които те удостояват с вниманието си понякога тук, се опитваме да си намираме клиенти, или да си правим реклама. Шльоки, шльоки, доста време загубих с теб, по - жалкото е, че ти не научи нищо. А можеше. Елементарник си ти.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
20-09-2009 - 07:26:41
avatar
brotarius Написал:
-------------------------------------------------------
> Изводът от темата е, че АНИ в БГ са най-високо
> професионалните организации и те са измислили как
> да движат нещата на пазара на НИ. Нищо, че
> понякога не могат да разшифроват собствените си
> обяви, те за това си имат телефони да си говорят.
>
> Явно да вкараш добра идея в главата на бг брокер,
> на който всичко му е ясно, е възможно, колкото да
> вкараш слон в хладилник.
>

Много добро обобщение на 16 страници опити да се разбие стената с глава... *ok*
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
20-09-2009 - 09:53:53
Бльоки, прочети си поста, ама внимателно smiling smiley
Сега кажи, ама честно - имаш ли очи след всичко което казваш да ме наричаш мен комплексар? smiling smiley

шушумига smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход