Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)

Публикувано от Arm vs. Armani 
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 12:33:55
avatar
opalaopa Написал:
-------------------------------------------------------

> Ама като има само 1 колонка за квадратура - ми
> посочи таз на апартамента, не на мазаето и тавана
> и паркомястото. А в обявата напиши - в цената е
> включено мазе 10 кв.м., паркомясто.... И всичко
> ще е ок
>
> Кажи са пиленце - кое му е сложното и какво
> толкова лошо искаме?


Ей, големи терци сте! Хората са го измислили още преди да се родим. Едно жилище има площ, върху която е застроено. Тя трябва задължително да се упомене. Щом е в блок- " падат" му се и ид. ч. от сградата, терена, или правото на строеж, щото няма как да се доФърчи до апартамента. Виж един нормален нотариален акт. ЗП+ ид. ч. от..........
Мазе- едиколко си кв., таван..........
Цената не бива да е на кв.м., а крайна, включваща всичко. smiling smiley
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 12:46:22
Бльоки, я ми доведи един купувач, който предпочита обява от типа на:

тристаен мега-лукс 100 кв.м. , до улица и спирка.
А като отиде на място вижда че 20 м. са общи части, а 30 - балкони smiling smiley
Спирката е на 300 метра, а улицата е коларски път за който ти трябват вериги като се разкаля smiling smiley Ама хайде да не се отвличаме, че за квадратура говорим smiling smiley

Я намери в този форум или в друг такъв за имоти някой купувач който ще одобри подобна обява?

А това че хората се примиряваха до сега...
А това че обявите са добри само за бльокита...
Всичко това е друг въпрос... smiling smiley
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 12:54:36
Че само си убиваш времето тук да пишеш глупости и че никога не си бил клиент - купувач е ясно, затова ще ти "светна" и това. Шльоки, когато един купувач отиде на оглед, отдавна знае всички подробности - колко са ид. части, колко е чистата площ, колко са балконите, колко е мазето, та НЯМА КАК на място да се изненадва, както предполагаш ти. Въобще общуването с теб в тази излишна тема ми е вече досадно, хайде приятни почивни дни !
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 13:18:06
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> zlostyr, аз наистина не разбирам какъв е този вой
> срещу т. нар. "общи части", в крайна сметка всеки
> си ги плаща, каквото и да пише в обявата, така ли
> е ? В старите НА няма общи части, няма и балкони,
> отново питам - кои са важните неща за човек,
> тръгнал да купува жилище ?

Дичо, завиждам на упорстрвото ти да повтаряш едно и също нещо като латерна без да се опитваш да влагаш някаква логика в думите си. :]
Ами да, всеки си плаща общите части. Ако се замислиш, всеки си плаща и стените и тавана. Да ги включим и тях в обявите. Ще имаме 3-стаен по 500-600 квадрата, как мислиш?
За н-ти път повтарям ,че проблема с общите части е, че като ти напишат някакви квадратни метри нямаш никаква идея какво точно се има предвид заради общите части - обявата не носи почтни никаква информация.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 14:54:39
Т.е., Бльооки, това е начинът:
намираш обява в интернет, която е богато описана, но иначе съдържанието и се свежда до: "Продавам апартамент"
Така като филтрирам 100 обяви, получавам горе-долу 90 smiling smiley
Провеждам 90 тел. разговора, отивам на 50 огледа smiling smiley

Според теб удобно ли е това за купувача?
В интерес на купувача ли пускаш такива обяви? smiling smiley

"Глупците" без общи части тук: www.realtor.com са пуснали далеч по-удачно описание на обявите си, не мислиш ли?

Бльоооки, трябва ти физиотерапия.
Ако си решил да отговориш и сега в стил "Знам как се прави обява, знам кое е по-добро за вас" - първо си тресни главата в нещо твърдо. Ама не много силно, че ще ми липсваш. После помисли пак, може да видиш нещата и под друг ъгъл?
Честно, не знам как да ти го обясня по-добре smiling smiley
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 18:59:18
avatar
opalaopa Написал:
-------------------------------------------------------

> "Глупците" без общи части тук: www.realtor.com са
> пуснали далеч по-удачно описание на обявите си, не
> мислиш ли?

Аз да попитам, щото не съм на ти с английския- къде са описали квадратурите на помещенията? Видях само обща квадратура, заедно с терена. ........пък и не видях апартаменти.........
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 21:31:11
opalaopa Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама като има само 1 колонка за квадратура - ми
> посочи таз на апартамента, не на мазаето и тавана
> и паркомястото. А в обявата напиши - в цената е
> включено мазе 10 кв.м., паркомясто.... И всичко
> ще е ок
>
> Кажи са пиленце - кое му е сложното и какво
> толкова лошо искаме?


Ти вЕрно само предаваш!

Има една колонка и в нея е включена площта на апартамента, ВИНАГИ без площта на мазето и тавана и паркомястото.

ПОВТАРЯМ - при старо строителство това е застроена площ - площта, премерена по външните конструктивни очертания, площта, която Е ВПИСАНА В НОТАРИАЛЕН АКТ и Е БЕЗ ОБЩИ ЧАСТИ.

в ново строителство е обявена площта с общи части, в текста можеш да прочетеш колко е площта без общи части.
ПЛОЩТА С ВКЛЮЧЕНИ ОБЩИ ЧАСТИ НЕ ВКЛЮЧВА МАЗЕТО ТИ, ТАВАНА ТИ И ПАРКОМЯСТОТО ТИ!

Никоя агенция няма на своя глава да обяви апартамента с квадратура без общи части, защото строителят ще свали обявата си от тази агенция, защото цената на кв.м. ще е по-висока.

строителите, а не АНИ обявяват така апартаментите.
Защото всеки трябва да плати общите си части, които са прилежащи към неговия апартамент.

в сегашните обяви по сайтовете има достатъчно количество информация, с квадратури, снимки и разпределения.

ВМЕСТО ДА ЗВЪНИШ НА 200 ИМОТА И ДА ГЛЕДАШ 50, СИ НАЕМИ АГЕНЦИЯ.

НА НЕЯ ТОВА Й Е РАБОТАТА.

Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 22:00:43
Ако в обявата пише колко е РЕАЛНАТА площ на апартамента без общите му части - тогава всичко е наред.
Или постваш в темата без да си прочел за какво сме говорили назад?
smiling smiley

за 100 път повтарям - нямам нищо напротив да платя разходите на строителя по апартамента, по стълбищата и т.н.
Но не ми харесва както на мен, така и на останалите купувачи когато ОТ ЕДНА ОБЯВА НЕ СТАВА ЯСНО КАКВА Е РЕАЛНАТА КВАДРАТУРА на апартамента.
Схвана ли сега? smiling smiley

А това да наема агенция - ами не, предпочитам АЗ да си избера апартамента в който АЗ ще живея. Мога да наема агенция да ми оформи сделката. Гарантирам ти, че така разсъждават повечето купувачи.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 22:12:36

Порталите за имоти са с една графа.
Има текстова част, в която ПИШЕ и можеш да ПРОЧЕТЕШ разбивката.

ЗА ТОВА КАК ИЗГЛЕЖДАТ ПОРТАЛИТЕ И КАКВИ ГРАФИ ИМАТ ВИНА НЯМАТ АНИ, НИТО БРОКЕРИТЕ, за да се налага да изписваш 15 страници срещу тях.

Наеми си брокер, който да ти отсява плявата от информацията, след което ТИ ИЗБЕРИ дома си. smiling smiley

Гарантирам ти, че така мислят голяма част от купувачите smiling smiley winking smiley
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 23:16:43
За мен цялата дискусия с общите части е безсмислена. Със или без - според мен наистина няма значение.

Това, което не ми харесва на мен е, че огромна част от обявите нямат снимки - никакви (да не говорим за качествени).

За какво ти е да знаеш точната квадратура? Ако има достатъчно подробни снимки можеш и "на око" да прецениш, аджеба, тоя апартамент голям ли е, малък ли е и дали би имал интерес да го видиш. Не мисля, че някой не би живял в апартамент 78 квадрата, защото си е поставил за цел да си купи минимум 80 квадрата.

От 4-5 снимки веднага става ясно колко (горе-долу) му е реалната квадратура.

Пита се в задачата защо в 21 век., когато и най-смотания телефон може да направи задоволителна снимка, все още има реклами без снимки?

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход