Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)

Публикувано от Arm vs. Armani 
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
17-09-2009 - 21:49:35
avatar
opalaopa Написал:
-------------------------------------------------------

> Бльььььооооокиии
> Ами ако за теб няма значение как пускаш обявата -
> що не я пуснеш с РЕАЛНАТА квадратура, без всякакви
> общи части, мазета, тавани и паркоместа - просто
> ще калкуриаш цената вътре?

Защото няма да е истина написаното. В нотариалния акт жилището фигурира с всичките " излишни" за теб , подробности.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 00:48:39
Направо се изумявам, наистина ли не разбирате за какво става дума или просто се правите на интересни. Ами като в нотариалния акт е така записано пуснете обявата така:
Х м2 - ЧЖП Х м2 - тераси Х м2 - ЗП, по нотариален акт - Х м2. Тук става дума, че в обявите няма никаква реално смислена за купувача информация.
Даже брокер с 19 години стаж обясни как неговите колеги си мислили, че апартамент обявен по квадратурата си от нотариалния акт, навеждал мисли, че е преустроен двустаен, а той (апартамента) видиш ли бил тристаен и се гордее как после натъкмил нещата с квадратурата.
Ами да ви имам професионализма. По-добре спрете да пишете в тая тема. Няма смисъл!
Когато осъзнаете, че този пазар иска промяна и ще я получи по един или друг начин може пак евентуално да се водят някакви смислени дискусии.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 10:10:00
Тази на апартамента ми? Да поясня като за бльоки - апартамента ми започва от входната врата, а не от първи етаж стълбището
-------------------
Смешко шльоки, ако се правиш на ударен - може, ама ако наистина пишеш тия тъпотии - жалко за теб. Как стигаш до апартамента си, по водосточната тръба може би ?
----------------------------
Няма изобщо да посочваш разбивки, ами само ИСТИНСКАТА квадратура на апартамента
........................
Аз като ти казвам, че нямаш капацитет, ти не, та не ! Няма такъв термин шльоки, квадратурата на едни жилище е таман три вида - светла, чиста и площ с ид. части.
------------------------
Не е честно егати. Мунчо си купува панелка и паркира където ще, не плаща стълбище, не плаща таван, не плаща..... А аз плащам всичко като поп? Аааа не така бльоки.
------------
Не, не вярвам, цялото ми същество се бунтува, не може ТИ да си написал тази простотия ! Или смяташ, че на Мунчо аз съм му платил общите части ?! Не съм.
-------------------------
Заключение:
Бльоки трябва да мисли в направление, което е добро както за брокера, така и за купувача. А не само за бльооокии
-----------------
Заключение :
Шльоки си мисли, че ние брокерите правим рекламата си така, че да е удобна за нас.
Извод: Шльоки не е с всичкия си. Или толкова си може. Простичко е да се осъзнае, че рекламата е най - важната част в нашата работа, простичко е да се осъзнае, че ако не умеем да я понасяме на клиентите си, отдавна нямаше да ни има, а нас ни има, даже /о, ужас!/ печелим повече от добре, простичко е да се осъзнае, ама не е за прости хора.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 10:21:54
brotarius, не е чудно , че се изумяваш, ако имаше представа, нямаше да се изумяваш. Явно ти е трудно да разбереш, че посочвайки реалната квадратура /заедно с балконите/ аз не съм излъгал никого и нищо не съм натъкмил, а по този начин съм посочил квадратура и цена, които отговарят на истинското положение. Ако имаше представа, щеше да знаеш, че апартамент от 78 кв м, най - често е преустроен двустаен. Ако имаше представа, щеше да знаеш, че навсякъде, където се рекламират имоти, има само една графа за квадратура, подробностите - в самата обява. И още нещо не мога да разбера - защо за толкова години никога не ми се случи клиент, който да каже, че рекламата ми е подвеждаща, неточна, непълна, само вие двамата с шльоки ли мислите така ?
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 10:35:42
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> brotarius, не е чудно , че се изумяваш, ако имаше
> представа, нямаше да се изумяваш. Явно ти е трудно
> да разбереш, че посочвайки реалната квадратура
> /заедно с балконите/ аз не съм излъгал никого и
> нищо не съм натъкмил, а по този начин съм посочил
> квадратура и цена, които отговарят на истинското
> положение. Ако имаше представа, щеше да знаеш, че
> апартамент от 78 кв м, най - често е преустроен
> двустаен. Ако имаше представа, щеше да знаеш, че
> навсякъде, където се рекламират имоти, има само
> една графа за квадратура, подробностите - в самата
> обява. И още нещо не мога да разбера - защо за
> толкова години никога не ми се случи клиент, който
> да каже, че рекламата ми е подвеждаща, неточна,
> непълна, само вие двамата с шльоки ли мислите така
> ?

Дичо, 78 квадрата са преустроен двустаен във измислените ви обяви с общи части. (Справка няколко страници по-назад, където един нормален четиристаен няма и 90 квадрата). Като има само една графа за квадратура пиши в нея застроената площ, а общите части - в самата обява (или изобщо не ги пишете - погледни някой чужд сайт за имоти). Това, че повечето реклами са неточни и подвеждащи беше обяснено около 20 пъти. Това, че никой не ти се е оплаквал е, защото поечето хора се примиряват със сегашното положение и правят каквото могат да се стигне до сделка - звънят по телефона, ходят на стотици огледни, носят си рулетката да мерят и т.н.
Темата тук е опит да се прекрати тая порочна практика.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 10:55:43
zlostyr, аз наистина не разбирам какъв е този вой срещу т. нар. "общи части", в крайна сметка всеки си ги плаща, каквото и да пише в обявата, така ли е ? В старите НА няма общи части, няма и балкони, отново питам - кои са важните неща за човек, тръгнал да купува жилище ?
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 11:15:13
Бльоки, безнадежден си smiling smiley
От много време не съм се смял така smiling smiley
Честно, мина ми през акъла да не си пиша повече с теб (фръц демек), ама си ми много сладък smiling smiley
Аз съм търпелив и добър като слон - за това да продължим с разясненията smiling smiley

Фаза 1 - елиминиране на изродени схващания в главата на бльоки smiling smiley

НЕистина:
Апартамента ти е това, което успея да набутам в квадратурата на обявата.

Истина:
Моето жилище започва с входната ми врата и завършва с прозорците. Може и с балкон, който е описан отделно

Учудващо е, но както в панелен блок, така и в ново строителство стигам до нас по стълби, площадки, асансьор. А до входа стигам по улици, пътечки, тревни площи и др. такива. Ако някой ми дойде на гости - той също ползва тези части.
Сега - кое от всичкото ще включим в цената на апартамента?
Къде мога да си сложа мебелите?
Къде мога да си оставя калните обувки без да ми ги свие някое изгладняло бльокерче?
Ако си оставя детската количка във входа - какъв е шанса сутринта да намеря сгушено на кравай бездомно бльокерче вътре? (Не, няма да го гоня като съдия - изпълнител - аз съм добър човек. Даже и чердженце ще му донеса да не му е студено на пода. Ама после ще трябва да обезпаразитявам количката, щото въшки, бълхи...)


Такаааа
Хайде кажи дали се изяснихме по т.1 от дневния план? smiling smiley
Че имаме още няколко да разглеждаме smiling smiley

Само моля те без аргументи от типа на: "Троп с крачето, НЯМА ПЪК!"

Цунки smiling smiley




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-18 11:30 от opalaopa.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 11:30:35
Смей се, шльоки, няма лошо в смехът ти. Лошото е, че ни приемаш, ни предаваш, не останаха думи да ти обяснявам по сто пъти едно и също, не случайно /вероятно/ ти никога не си купувал имот, ти си от тези, дето си убиват времето с търсене на кусури /често измислени/ , с цел да покажат колко някои имащи се за специалисти в някаква област нищо не разбират и колко ТИ разбираш от тяхната работа. Давай, керванът си върви. Поплювко. Ако някой ден разбереш, че общите части във всеки имот са реални, че мазето и балконите са ЧАСТ от жилището ти и нямат общо с общите части, че общите части ги има , построени са и някой трябва да ги плати, обади се, дотогава - остани си със здраве.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 11:38:27
Ей, бльоки ангорски smiling smiley
Недей на мен да ми приписваш твои проблеми (ни приемаш, ни предаваш). Всъщност, ти само предаваш smiling smiley

Защо си решил че не искам да плащам? Сметни си добре цената - включи вътре мазе, таван, стени, вход, стълбища, асансьор - нямам нищо напротив бе бльоки smiling smiley

Ама кат ми напишеш квадратура 100 кв.м. дето всъщност са 45 - ей това ме дразни мен и останалите купувачи.

Ама като има само 1 колонка за квадратура - ми посочи таз на апартамента, не на мазаето и тавана и паркомястото. А в обявата напиши - в цената е включено мазе 10 кв.м., паркомясто.... И всичко ще е ок smiling smiley

Кажи са пиленце - кое му е сложното и какво толкова лошо искаме? smiling smiley
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
18-09-2009 - 12:20:40
Шльоки, мило неразбрано момче, как разбра че : "Ама кат ми напишеш квадратура 100 кв.м. дето всъщност са 45 - ей това ме дразни мен и останалите купувачи.", оторизиран си да сведеш до знанието ми мнението на теб и "останалите купувачи" ?
------------------------------
Ама като има само 1 колонка за квадратура - ми посочи таз на апартамента, не на мазаето и тавана и паркомястото
------------------------------------
Шлько, не разбираш ли, че това, което искаш ТИ, не винаги искат "останалите купувачи" ?
--------------------------

кое му е сложното и какво толкова лошо искаме
-------------------------

Сложното шльокенце е да угодиш на всички, няма как да стане, толкова ли е сложно да го разбереш ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход