Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за лекарски кабинет

Публикувано от mmihov 
за лекарски кабинет
01-07-2009 - 17:30:04
Здравейте,

Имам голямо желание да си купя (с кредит) имот, който да използвам за лекарски кабинет (общопрактикуващ лекар). Според наредбата която четох - изискванията са (по памет): кабинет (12 кв), манипулационна (9 кв), чакалня, сервизни помещения. Това прави около 30 кв застроена площ. Не прочетох обаче други изисквания. Някой знае ли повече, защото аз съм лаик. Например чувам "статут на помещението". Също така не виждам никъде изисквания да е на партер с отделен вход, а логиката говори, че трябва да е така. Виждал съм медицински центрове на 2-3 етаж, с едни криви стълби ... Зъболекарски кабинети в обикновени блокове - на 5-ти етаж и пр. Чух също, че било хубаво да се закупи такова нещо на АКТ 14, защото можело лесно да му се промени статута (което значи, че не може да се използва кредит) и пр. Ако някой може да помогне с някаква информация ще му бъда благодарен.
Re: за лекарски кабинет
05-10-2009 - 14:51:34
avatar
за отделния вход със сигурност е така. Не можеш да правиш лекарски кабинет във жилищна сграда. Имам познат който прави стоматологичен кабинет и беше задължително да е отделен входа от този за живущите
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход