Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление на ГАЗ или ТЕЦ

Публикувано от Весел 
Отопление на ГАЗ или ТЕЦ
12-04-2006 - 09:11:44
Здравейте,

предстои ми покупка на жилище и искам да събера информация относно отопление на ГАЗ. Досега съм ползвал ТЕЦ, но ГАЗ никога. Някой може ли да каже колко излиза отопление с ГАЗ сравнено с ТЕЦ? Знам че е много относително (външен/вътрешен апртамент, изолация, дограма и т.н) но все пак. Има ли някаква метрика която да се ползва? При ТЕЦ-а знам че използват цена на 1 мегават.

Весел
Анонимен потребител
Re: Отопление на ГАЗ или ТЕЦ
12-04-2006 - 11:57:22
я по добре погледни тука:
[imoti.net]
Re: Отопление на ГАЗ или ТЕЦ
25-04-2006 - 16:32:08
Здравейте,

Изобщо не се колебайте по отношение на синьото гориво. От почти 2 години сме на газ. Сметките са по-ниски в сравнение с тези на топлофикация, като стойността им покрива разходите не са само за отопление, а и за топла вода и готварска печка.
Дано да съм Ви била полезна. Успех! cool smiley
Re: Отопление на ГАЗ или ТЕЦ
25-04-2006 - 16:46:45
Цените не са по-ниски отколкото на топлофикация.
Re: Отопление на ГАЗ или ТЕЦ
25-04-2006 - 16:58:55
Звучи твърде лошо, за да е истина sad smiley
Re: Отопление на ГАЗ или ТЕЦ
25-04-2006 - 17:03:51
Кое звучи твърде лошо?
Re: Отопление на ГАЗ или ТЕЦ
25-04-2006 - 17:21:51
Това, че може да има по-високи цени от тези на Топлофикация...
Re: Отопление на ГАЗ или ТЕЦ
25-04-2006 - 17:35:56
Ами по принцип на топлофикация са най-ниски цените. Друг е въпросът, че част от съседите крадат от другите съседи та не всички го усещатsmiling smileyОсвен това ако жилището има добра топлоизолация по принцип падат сметките за отопление и някой може да реши, че това се дължи на ниските цени на газа сравнявайки сметки в различни жилища.
Re: Отопление на ГАЗ или ТЕЦ
25-04-2006 - 17:39:00
Има го и момента, че Топлофикация рекетира нови потребители, които имат желание да се включат да платят огромни суми , а в същото време събира от старите си аботанти пари за "подържане и разширение на мрежата".
Анонимен потребител
Re: Отопление на ГАЗ или ТЕЦ
26-04-2006 - 08:10:57
това което изброй със съседите и топлоизолацията според мен са основните причини някой да си мисли че има по-евтино от парното. Има още едно нещо, което може да се оптимизира при парното ама не виждам как ще стане на този етап - да може да се задават температури в определени часове на денонощието. По принцип не знам да има такива винтили ама някой може да реши да направи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход