Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: С колко "кеш" разполагате за покупка на НИ ?

Публикувано от dival 
Re: Анкета: С колко "кеш" разполагате за покупка на НИ ?
26-05-2009 - 11:39:55
автоматчик Написал:
-------------------------------------------------------
> 100кв.м по 300 =30 000
> Случайно ли, това е най-масовия отговор?

А може би някъде 2004-5 г се появиха едни що-годе нормални заплати. Някои хора заделяха половината заплата месечно, вместо да изплащат кредити и по този начин имаха по едни 10-12 хил лв на година. За 5години по 12000 са 60 000лв или кажи речи 30000евро.


Re: Анкета: С колко "кеш" разполагате за покупка на НИ ?
26-05-2009 - 12:04:34
avatar
Човек винаги би дал повече, въпросът е - Защо да го прави ?

Прословутата локация, не винаги е в плюс ако е в съчетание с ужасна инфраструктура и презастроеност.
Чудесните панорами изчезват за броени месеци, закрити от поредните строителни недоразумения, одобрени от гладния архитект.

Да, бих дал до 30% над пазарната цена на един имот, но ако той отговаря на моите изисквания за жилище, в което да живея с удоволствие, а не по принуда.

За момента, подобни се броят на пръсти, така че... чакам да се появят добри оферти на разумни цени !
Re: Анкета: С колко "кеш" разполагате за покупка на НИ ?
26-05-2009 - 13:12:19
venciev
теб какво те тревожи моето материално положение ?
анкетата (ако не си разбрал) е пусната за да се разбере горе-долу средната класа какви пари е склонна да даде за имот и забележи без да ползва кредит
Ипак ти казвам - дали имам , какво имам си е лично моя работа
Факт е че не ми трябва никакъв имот , нито продавам някакъв имот
а и не съм тръгнал нещо да меря
Въпросът ми както казваш е много материален и ти веднага ме класифицира , разбирам че ти не си материален и ти предлагам да дадеш някои твои имот на някои - еи така от добро сърце ( понеже не си материален тип и си над тези неща)
Това е форум за имоти и за цени - а както знаем една стока струва толкова , колкото някои е готов да плати за нея .......
Знам че си пич и не ми се иска да задълбавам *beer*
Re: Анкета: С колко "кеш" разполагате за покупка на НИ ?
26-05-2009 - 13:33:47
Divale,така е както го казваш,форум е,дискутират се цените нагоре-надолу,но май само това се прави и абсолютно нищо конкретно не може да се случи на този етап.
Едни и същи хора си чешим езиците и темите по дискусията за цените са почти идентични.Може би затова се подразних,че плямпаме едно и също от доста време!
Не ме интерисува твоето мат.положение и не съм имал нещо лично в предвид.... winking smiley
Скоро беше пуснал една тема,че искаш да купуваш някакъв имот в твоя град,но не можа да се спазариш за цената с предприемача....Така ли беше?Може би дъното не са го стигнали всички,има още време,но не всички и ще го стигнат....изчакай!
Тези,които са го стигнали,още не искат да продават под себестойността....
Според мен купувачите в момента са само крайно нуждаещите се от жилища,а те са много малко,особено тези с КЕШ.
Който има кеш в момента има повече от 2-3 жилища и не му е до покупки точно сега!
Sorry,не се засягай *beer*
Re: Анкета: С колко "кеш" разполагате за покупка на НИ ?
26-05-2009 - 14:32:47
venciev
Прав си , дискутират се цени нагоре -надолу и понеже никои не може да се опиентира в що годе реална цена - наистина беше по логично да си говорим - кои колко би дал за имот
Вижда се че тези цени които са в момента - не са особенно атрактивни за купувачите
Нека не забравяме че преди летния сезон видяме оферти за по 350 евро , това означва че дори някои от морските имоти ще бъдат ориентирани към българския купувач - обаче българския купувач като не е удовлетворен ходи на почивка в Гърция и се отдръпва от пазара
Не трябва да се забравя и отношението на повечето агенции към купувачите през последните години - сега изведнъж тези същите купувачи станаха ценни ....
Следя пазара от любопитство , да вярно е че имах преговори със строител -предложих му разумна цена - не се съгласи ....после ми счупи телефона ....но аз вече не участвам на пазара - да ме е хванал докато съм топъл ......

Значи според анкетата в момента нормално жилище (между 85-100кв.м) хората са склонни да платят около 60 000 лв - днес
около 100 000 за мезонет или по просторно жилище ...плащат купувачите - днес
Какво ще е утре - само хората които са склонни да участват с готови пари на пазара ще кажат
Всичко друго - приказки да агенции и посредници е ала-бала ..помни ми думата
Предполагам се събираш с приятели и си говорите .Предполагам са ти казвали цените в САЩ.Италия.Гърция и тн......Кое в България е по уредено за да е по -скъпо
Купуваики имот човек си купува и начин на живот
затова панелките ще стават евтини ...затова в Бг имотите ще стават евтини като цяло (поне засега)
Предполагам че приемаш постовете ми като поредните дрънканици ......повярваи ми аз се срещам с доста хора и смея да твърдя че повечето от тях знаят какво ще се случва в държавата поне за 1-2 години напред *beer*
Re: Анкета: С колко "кеш" разполагате за покупка на НИ ?
26-05-2009 - 15:29:38
Винаги бих платил имот .Но зависи какъв ??Не ми трябва за живеене , а переспективен.. *write*
Анонимен потребител
Re: Анкета: С колко "кеш" разполагате за покупка на НИ ?
26-05-2009 - 19:58:05
Quote

переспективен
:} :} :}
Re: Анкета: С колко "кеш" разполагате за покупка на НИ ?
27-05-2009 - 00:15:58
Дивале,отново съм съгласен с теб!
Ела на следващата ни среща,има за какво да си говорим!Всеки има познати и мнозина от нас се интерисуват от цените на имотите....нормално е!Мисля,че ако присъстваш на една от срещите ни ще уточним формалностите...!Ще бъде в твой плюс...вервай миsmiling smiley
Поздрави от мен! clap:
Re: Анкета: С колко "кеш" разполагате за покупка на НИ ?
27-05-2009 - 10:45:44
Е Тинки ти отново си тук..Е всеки прави понякога пр. грешки ..Това ли ти проблема. :}
Re: Анкета: С колко "кеш" разполагате за покупка на НИ ?
27-05-2009 - 11:01:42
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Дивале,отново съм съгласен с теб!
> Ела на следващата ни среща,има за какво да си
> говорим!Всеки има познати и мнозина от нас се
> интерисуват от цените на имотите....нормално
> е!Мисля,че ако присъстваш на една от срещите ни ще
> уточним формалностите...!Ще бъде в твой
> плюс...вервай ми
> Поздрави от мен!


Благодаря за поканата ! Аз и на другите срещи се бях нагласил да присъствам , но все нещо се случваше - дано сега стане ! *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход