Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазар за дървена къща.

Публикувано от bibise 
Пазар за дървена къща.
12-05-2009 - 19:10:08
Да питам тук помещаващите се брокери.Има ли пазар на дървена сгробяема къща

Насочих се към монолитна но кризата и накой проблеми по фундаментите ми отрязаха крилата.Нямам необходимите средства да я завърша въпреки , че съм готов с проекта и имам разрешително за строеж.Замислям се да намаля квадратурата и при по плиткото фундиране на сглобяемата да се справя.Но нежелая да се откажа от мечтата за монолитната.Та ако построя дървената ще мога ли да и намеря купувач след няколко години.Когато кризата поотмине.
Re: Пазар за дървена къща.
12-05-2009 - 19:31:37
bibise Написал:
-------------------------------------------------------
> Да питам тук помещаващите се брокери.Има ли пазар
> на дървена сгробяема къща
>
> Насочих се към монолитна но кризата и накой
> проблеми по фундаментите ми отрязаха крилата.Нямам
> необходимите средства да я завърша въпреки , че
> съм готов с проекта и имам разрешително за
> строеж.Замислям се да намаля квадратурата и при по
> плиткото фундиране на сглобяемата да се справя.Но
> нежелая да се откажа от мечтата за монолитната.Та
> ако построя дървената ще мога ли да и намеря
> купувач след няколко години.Когато кризата
> поотмине.

И мене също ме вълнува този въпрос. Аз търсих доста време парцел с къща, но нищо не можах да си харесам, и по едно време реши да купя само парцел и да поръчам от онези американския тип. Но почна да ме гложди въпроса-а след време как ще гледат купувачите на този вид строителство, да ли ще мога да я продам.

Доста ги рекламират в момента, ама все пак си е гредоред. А гредореда не се котира много напоследък.
Re: Пазар за дървена къща.
12-05-2009 - 19:44:43
Песимистично настроен съм за бъдещето на модулното строителство в БГ.Липсват условия на тоя етап.Все още всички се бутат в градовете.
Re: Пазар за дървена къща.
12-05-2009 - 21:55:59
Зависи къде мислиш да я строиш. Ако е в някое село гледай да е по-евтина, защото колкото и да искаш да я продадеш за парите, за които си я построил, просто не става.

Ако е в топ районите около София - можеш да си избиеш парите, че и ресто да ти остане, но за дървена..... не знам........българинът е традиционалист
Re: Пазар за дървена къща.
13-05-2009 - 18:27:27
Хайде де.На всяка друга тема ще дадете мнение а тук .................
Re: Пазар за дървена къща.
13-05-2009 - 20:25:27
ти си го представяш че когато се каже "сглобяема къща", тя ще е толкова сглобена че да си има всичко:
- контакти
- ел инсталация
- плочки в банята
- подова настилка
- врати
- и .... какво ли още не

а когато си мислиш за масивна къща те плаши идеята, че сам трябва да си избираш плочки, врати, кабели, тоалетни чинии и т.н.
Ако в масивната къща ще вложиш същите материали за инсталациите, съм склонен да поспорим дали цената на монолитното строителство е много по-висока от това на сглобяемите къщички ()

Когато една фирма дава офертна цена "до ключ" за 250 Евро, и да сглоби ДОМ, как мислиш - какво ще е качеството на вложените материали. Къща за 250 евро/м2 е УТОПИЯ. Но за тези пари ще имаш ИСТИНСКА КЪЩА ОТ ТУХЛИ И БЕТОН С ПОКРИВ ОТ ИСТИНСКИ КЕРЕМИДИ, ЧАСТ ОТ ИНСТАЛАЦИИТЕ, ДОГРАМА (И ТО ХУБАВА) И ИЗОЛАЦИЯ ОТВЪН И МИН. МАЗИЛКА...приеми го като оферта, въпрос на прецизиране е точно колко, но за тези пари ти вдигам къщата.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-13 20:32 от Ivo.NovDom.
Re: Пазар за дървена къща.
13-05-2009 - 20:51:16
Причината в някои държави да изоставят монолитното строителство не са парите.
Причината е,че се строи много бавно,има много мокри процеси и самата къща не става за живеене преди второто си лято.Ако е по-кофти климата-даже и до третото.С дървените за 5 месеца вдигаш не къща или квартал.За толкова строиш нов град.
Re: Пазар за дървена къща.
13-05-2009 - 21:01:26
Салвадоре абсолютно си прав, че не по-евтино, а по-бързо, (...то за бързата работа има много лафове) Например аз когато започвам строеж купувам няколко кубика дърво и сглобяваме къща за строителите с прозорци врата под, покрив - става за един ден, но я ползваме...докато стане истинската къща.
Re: Пазар за дървена къща.
13-05-2009 - 21:06:43
bibise Написал:
-------------------------------------------------------
> Хайде де.На всяка друга тема ще дадете мнение а
> тук .................


Аз построих такава къща с цел продажба , но в момента пазара на имоти е "супер". Много са нещата , които трябва да се обмислят и не става с едно изречение.

Иво , до колкото разбирам в дървената къща , която наричаш "сглобяема" керемидите не са истински , инсталациите не са истински , дограмата не е хубава и няма изолация. Как разбра всичко това? Виждам ,че си привърженик на монолитното строителство , но не стигай до крайности. winking smiley
Re: Пазар за дървена къща.
13-05-2009 - 21:18:51
ИМЕННО:
Кое точно е сглобяемата къща?
Човек трябва да извади тефтера и да посмята малко:
с какво разполага с пари или с време...
Каква да е кострукцията от дърво, от метал, или от железобетон, за прегради какво да се ползва? сандвич панели или тухли или итонг или ... и дотам със сглобяемата къща- останалото е едно и също и за двете конструкции...ВиК Ел... и т.н.
ТОЧНО ЗА ТОВА ГОВОРЕХ!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход