Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 16:25:16
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Гого,
> Със 100000Е инвестирани в имоти не можеш да спреш
> да работиш.

Защо мислиш така?
С тези пари спокойно може да си купиш 3-стаен в хубав квартал, от който след това ще взимаш минимум 500-600лв наем.
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 17:13:20
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> dragula Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Гого,
> > Със 100000Е инвестирани в имоти не можеш да
> спреш
> > да работиш.
>
> Защо мислиш така?
> С тези пари спокойно може да си купиш 3-стаен в
> хубав квартал, от който след това ще взимаш
> минимум 500-600лв наем.

може и в банка:срочен депозит 360 дневен лихвата е 5.75 в евро (за суми над 50000 по-договаряне)

или 100 000х5.75%=5750 евро за 1 год./12=479 евро на месец/в български лева-937 лв./

според мен е по-изгодно в банка!
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 17:41:21
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> dragula Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Гого,
> > Със 100000Е инвестирани в имоти не можеш да
> спреш
> > да работиш.
>
> Защо мислиш така?
> С тези пари спокойно може да си купиш 3-стаен в
> хубав квартал, от който след това ще взимаш
> минимум 500-600лв наем.
Е, как с 500лв ще седиш и ще си клатиш краката? А и тая къщичка на село, нали и за нея поне 50-60 000 ще трябва да броиш. Твоя план е добър, обаче ако говорим за 500 000 евра в брой

:ami:
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 19:21:09
За 300Е на месец да се даде 3-стаен в хубав квартал ? Ама и нов ? Кажете моля коя е офертата и ако още я няма дали има потенциал да се осъществи winking smiley Кандидат-наемател съм smiling smiley
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 19:39:26
cocaloca,
Те всички по селата взимат по 1000лв заплата smiling smiley
Сигурно 60-70% от българите взимат под 500лв на месец.
А и се очаква някой, ако има 100 000 EUR да има наследство някоя къща в някое село или някое апартаментче в по-малък град.


Easy Livin',
Нямам никаква идея как вървят наемите на 3-стайните. Аз за 1-стаен плащам 500лв, ама сега нали се говори за сривове и т.н. за това смятам в най-лошия случай, че тристаен ще носи поне по 500лв.


KUPUVAC,
Твоят вариант горе-долу бива, но в такъв случай инфлацията ще яде парите, а и какво правим ако банката фалира?
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 20:07:38
Разпределяш в няколко банки

А къща на село можеш да вземеш за доста по-малко от 50-60.
Въпросът е, че не останаха много читави села с що годе с инфраструктура и училища.
Но има, ако потърсиш.
Виж selo.bg, както и pomagalo.com за отзиви, поне за ориентация.

А на въпроса - аз лично предпочитам стара тухла до 4-5 етажен блок.

Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 20:14:19
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------

>
>
> KUPUVAC,
> Твоят вариант горе-долу бива, но в такъв случай
> инфлацията ще яде парите, а и какво правим ако
> банката фалира?


А какъв е варианта да си купиш жилище сега за 100К и след 1-2 год. да струва 50К!!

И парите от наема не ги ли яде инфлацията?-доколкото знам наем трудно се индексира с процент от инфлацията за по-малък период от 1 год. /освен ако няма хипер инфлация и да им индексираш наема всеки месец!!!!/
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 20:14:19
Ако набиеш 100 000 евро в апартамент в момент на стремглаво сриване на цените, вероятно ще ти бъде издигнат малък монумент от гладуващи брокери. Сега друг въпрос е ако са ти паднали от небето и не си работил и ден за тях. И все пак по-добре купи голяма къща с стая за всяко дете ии градина където да ритат футбол.
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
01-05-2009 - 01:14:37
@gogo84 - станааме двама дето даваме 500 кинта за едностаен. В кой кварталец си и доволен ли си? Ако искаш на ПМ smiling smiley
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
01-05-2009 - 10:55:22
Абе хора, вие сериозно ли говорите, че с тези пари бихте отишли да живеете на село??? eye popping smiley
Мисля че ако ги имате, това е последния вариант, който бихте избрали. Нека поразсъждаваме малко:
1. Имаш парите кеш
2. Имаш парите, но нямаш собствено жилище ( gogo84 не знам защо си решил, че непременно трябва човек да има някакво наследство!?? А дори и да има евентуално нещичко , то има братя , сести, братовчеди и пр. с които обикновено трябва да дели)
3. Млад човек си - работиш и живееш в София
4. Имаш малко дете (дори и да нямаш - след 2,3, 5г. със сигурност ще имаш)

И какво - ще си купиш къща на село с тези пари??? Ще живееш в най -добрия случай около София (не ми е ясно къде) и ще идваш да работш в града всеки ден? Детето и него ли ще го караш всеки ден на детска градина/училище в София (щото ако е така, не виждам как ще ти стигне деня само да се придвижиш на отиване и връщане до работа и училище. Може би ще ставаш в 5 сутринта и ще се връщаш в 8-9 вечерта с детето? Другия вариант е детето да учи в селското училище - което си е голяма перспектива в живота отвсякъде clap: Родителите/бабите, ако нямат кола, няма как да ти дойдат на гости или ще идват веднъж месечно със селския рейс (ти и в квартал Витоша да живееш, пак няма как да дойдат, щото положението е подобно, да не говорим че сигурно липсват и цели улици ) .


greenbul,
къде е тази голяма къща в София - сещам се за къщите в старите квартали, но там едва ли ще те оправят 100 000 евро. Другия вариант е Бояна, Драгалевци и пр., но там детето пак трябва да ходи някак си на детска, бабите пак им е далече да идват, да не говорим че зимата там е вероятно и сам да не можеш да си стигнеш до къщата. За инфраструктура, канализация, отопление, поддръжка на къща и още и още... няма смисъл да отваряме дума. Как ще те оправят 100К?
Не забравяйте че живеем в БГ!!! Хората чужбина често живеят в един град, а работят в друг, това ми е ясно, но там всичко им е уредено. Тук всичко е направено така, че да ти е труднооо.
Gogo84,
колко точно апартамента и магазини ще си купиш със 100 хил.евро? Кажи че ми е интересно...И как ще живееш със 500-600 лв от наем без да работиш ??? Дори и 1000 да са?
Относно логиката за депозит - да, разпределяш си парите в няколко банки, да не говорим, че сега има депозити с по 8-9% годишна лихва. По този вариант ми идва следната идея - взимаш си 500 евро на месец от лихви, с които си плащаш наема в някой приличен апартамент. Така имаш и къде да живееш, имаш и пари кеш. Но...лихвите постоянно се менят. В чужбина дори ги направиха някакви минимални, за да могат хората да си обслужват кредитите и да работи банковата система. Какво е това чудо тук нещо не разбирам - 9 , 75% лиха по депозит . eye popping smiley За кредитите не ми се мисли - една приятелка сподели, че са й вдигнали вноската по ипотечния кредит с 200 лв. А дали някой ще й вдигне заплатата????? Странното е, че в БЪлгария като цяло няма криза в банковия сектор, нито има фалирали банки, защо са тези лихвени %-ти и нали все пак сме член на ЕС?? Много ми е странно, ако някой знае, да каже.......

Последния вариант, който ми идва е да се махнеш тотално от БГ!!!
С тези пари и в момент на световна криза сигурно можеш да си купиш нещо добро в чужбина, където наистина и пътищата са пътища , и училищата са училища и стандарта си е стандарт.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход