Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазарът на имоти се раздвижил?

Публикувано от zestate 
Пазарът на имоти се раздвижил?
13-04-2009 - 22:35:12
Или поне така сведоха в новините на бТв... Даже дадоха и пример с някакъв който искал 145000 за апартамента си но го продал в крайна сметка за 95000... за съжаление към момента още не са излязли новините в сайта им. Даже казаха че се съживява и кредитирането, но в рамките на 60-70% от стойността на имота....
Re: Пазарът на имоти се раздвижил?
13-04-2009 - 22:58:17
Абе журналисти.. Аз вече като ги гледам и слушам, гледам и къде е слънцето.
Гледах го, поправи ме, ако греша.
В анонса още по време на Айдълите излиза една мома и се изцепва в кратък анонс - Пазарът се съживи! Купувачите склоняват масово на -20 % , даже и на 40 % надолу. Юруш на маслините! Повече ще научите в късните новини - не заспивайте, а гледайте бТВ-то на културата"
Отдолу се мъдри надпис - евтини имоти, или нещо такова.
Гледам аз после - еми то май, ако се пазарите и иматъе късмет ще можете да смъкнете цената, нали.... И някакъв разправя легенди за някаквъ случай, дето някакъв друг продавал някаква къща, обаче цената му била супер раздута и брокери ли там го посъветвали да слезе на земята и той от 145К свалил на 109К, а като дошъл един мераклия с пачка в ръка, на оня му потекли лигите и си стиснали ръцете на 95К.
Приказки под шипковия храст! Какво ми вадят някакви изолирани легенди и ми ги размахват , като правило ?

Re: Пазарът на имоти се раздвижил?
13-04-2009 - 23:01:24
Е то такава ни е народопсихологията - утре целокупния народ ще каже - ами тя кризата видиш ли свършила smiling smileywinking smileysmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Пазарът на имоти се раздвижил?
14-04-2009 - 08:43:10
Тука не опира до народопсихология, а до празен джоб.

Даже и да ти кажат кризата свърши като цените не са ти по джоба как ще купиш?
Re: Пазарът на имоти се раздвижил?
14-04-2009 - 09:05:08
zestate Написал:
-------------------------------------------------------
> Е то такава ни е народопсихологията - утре
> целокупния народ ще каже - ами тя кризата видиш ли
> свършила

--------------------------------------

всичко е от главата (така казваше един мой служител,когото мислех за прост )
впоследствия се убедих в стопроцентовата правота на твърдението му и разбрах кой е бил прост !
в БГ никой НЕ пазарува с пари - пазарува се с глупост !
ако нормален човек би купувал бензин по 2.50 при 147 Долара/барел нефт - същият този НЕ
би трябвало да купува бензин по 2.00 лв при 35 долара/барел - НО КУПУВА !!!
----------
пазарът е като предизборната "борба" - едните викат "само БКП" , другите"долу БКП" а ТРЕТИТЕ печелят винаги !
третите плащат 10-15 % за печалбите си - първите и вторите им осигуряват останалите 85 %
-----------------
банки разхлабват кредитиране , активизират се медии , идат избори..........
-----------

кризите се създават - за да бъдат убити и да изгрее нечия нова звездЪ
всяка прилика със събития отвъд "голямата вода" , както и в БГ са напълно преднамерени !


...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
движение
14-04-2009 - 09:55:17
раздвижил така, както костенурката в онази реклама на коя банка беше, дръж Вихрен! добре че са руснаците! пак ще ни оправят! /отзад/ clap:
Re: Пазарът на имоти се раздвижил?
14-04-2009 - 10:27:09
Пундев, бе колко пъти ще го коментираме тоя бензин! И малоумните разбраха, че цената му е пряко заивисма от акциза. В момента плащаме акциз по 535 лв на 1000 литра дизел и 635 лв на 1000 литра бензин. Това са 0,635 лв. на литър. Върху този акциз се плаща и ДДС. Т.е. реално от един литър бензин 0,762 лв. е "данък"! Ми смятай си без акциз колко щеше да бъде цената, дали нямаше да е малко над 1 лев! Даваш пример за цена, която е "изкривена", т.е. цената на суровината се отрзява в по-малка степен! При барел 147 долара(при пика), долар от порядъка на 1,2ХХХ лева, цената на дизела беше 2,50 лева за литър. В момента при барел около 50 долара и цена на долара около 1,45-46 дизела е 1,75-1,80!
Re: Пазарът на имоти се раздвижил?
14-04-2009 - 10:48:04
hrabar Написал:
-----------------------------------------------------
Пундев, бе колко пъти ще го коментираме тоя
> бензин! -
-

>И малоумните разбраха, че цената му е
> пряко заивисма от акциза. В момента плащаме акциз
> по 535 лв на 1000 литра дизел и 635 лв на 1000
> литра бензин. Това са 0,635 лв. на литър. Върху
> този акциз се плаща и ДДС. Т.е. реално от един
> литър бензин 0,762 лв. е "данък"! Ми смятай си без
> акциз колко щеше да бъде цената, дали нямаше да е
> малко над 1 лев! Даваш пример за цена, която е
> "изкривена", т.е. цената на суровината се отрзява
> в по-малка степен! При барел 147 долара(при
> пика), долар от порядъка на 1,2ХХХ лева, цената на
> дизела беше 2,50 лева за литър. В момента при
> барел около 50 долара и цена на долара около
> 1,45-46 дизела е 1,75-1,80!
-------------------------------------------------------
нямам намерение да коментирам каквото и да било - фактите НЕ СЕ коментират , само се търси причината за тях !!!
цената на бензина зависи от акциза,на хляба-от пшеницата,на месото от фуража........на имотите от цени на стр.материли,труд и пр.............
когато НЕ излизаш от формата,който са ти задали , за да се чувстваш "сигурен и спокоен" - мълчиш и пасеш (за да те доят,стрижат и колят)
--------
когато кажеш-този формат не ми харесва-АЗ плащам музиката и определям-тогава нещата добиват другоизмерение .......въпросът е в това-дали искаш да си спокоен или свободен - дори в МОЛДОВА го знаят-за разлика от такива като теб !!!!!!
колкото до конкр. ти сметки за бензина - питай някое хлапе в трети клас - колко трябва да е бензина при тези параметри - от лятото на 2008 нищо в ценообразуването не е променено.
--------
когато зададоха журналята въпрос на Лукоил - защо има драстична разлика и не следва ли да е 1.00 лев за литър при тези цени на нефта - отговорът им беше:
цените са такива-каквито са -помоли някой да ти го преведе от нормален език на български,за да го разбереш !
мисли върху подписа ми,"храбрице"

*angel*

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Пазарът на имоти се раздвижил?
14-04-2009 - 10:51:48
Спри се бе олигофрен!
Re: Пазарът на имоти се раздвижил?
14-04-2009 - 11:08:36
tikvarova Написал:
-------------------------------------------------------
> Спри се бе олигофрен!

------------------
дано поне физически не си "такава"
не искам да съм нелюбезен , но се лекува само кокоша слепота
духовната е до гроб
:loveu: *rose* ...............нищо,че си забавена

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход