Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проверка на имот без ЕГН ?

Публикувано от Katja 
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
07-04-2006 - 17:10:43
Справките в Службата по вписвания винаги са били и все още се правят с Три имена и ЕГН на собственика. Не можеш да направиш проверка за тежести на деден имот по имот. Трябва да знаеш кой е собственика и ЕГН-то му. Излизат всички сделки, които е превило лицето, както и Ипотеки, възбрани, Решения на съда, Искови молби и пр. След 98-а година може да се види датата на сделката, кой е имота и каква страна е по сделката лицето., а от 90-та до 98-а излизат само томовете, годината и номера на акта.
Долу в Архива срещу такса и молба всеки може да направи копие на който Нотариален акт или там каквото му трябва. Или може да погледне и прочете излязлото в кправката. Как иначе си мислите, че се правят проверките преди сделка /офис-мениджър сам в Агениция/.
Нотариалните актове преди 90-а годна са в Съдебната палата, но там няма никакъв начин по ЕГН на намериш нещо. Там можеш да направиш копие/безплатно/ на Нотариален акт, ако имаш тома, номера и годината.
Е, има един начин с едни азбучници... ама айде стига Ви толкова....
Приятен уикенд на всички !
Анонимен потребител
офтопик
07-04-2006 - 17:14:01
точно ми направи добро впечатление и накрая с това
Quote

... ама айде стига Ви толкова....
се изложи здраво
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
07-04-2006 - 17:16:43
Катя, ако още не си намерила човека, който търсиш, обади ми се на ICQ 243918954 и ще пробвам да ти помогна. Щом е толкова важно winking smiley
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
12-04-2006 - 10:27:24
Освен всичко останало, това е единствения ми познат легален начин да се сдобиеш с номера на личната карта на някой, на който му знаеш трите имена и ЕГН-то. Последното далеч не е толкова трудно да се открие. И ей така между другото му научаваш и за всичките имоти (в София, след 1990 г.)

Какво може да стане??
Вижте в тази тема:
[[url=http://forum.imoti.net/read.php?18,20769]Юридически форум[/url]]

Да напомня, че ако номера на л.к. е истински, измамата няма как да бъде разкрита от нормален човек. И тази проверка също ще мине безпроблемно:
[[url=http://nbds.mvr.bg/]справка за валидност[/url]]

Така като се замисля, да защитиш имот, където никой не живее дълго време, помага само мнима ипотека ... confused smiley
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
12-04-2006 - 10:37:05
Е би трябвало освен личната карта и нотариалния акт да е фалшифициран. НЕ ,че е толкова трудно де.
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
12-04-2006 - 10:39:30
Също и данъчната оценка, ама сам казваш - за този дето е фалшифицирал личната карта, това е задачка за отмора ...
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
12-04-2006 - 11:24:10
Не е нужно. Просто се взема препис от АВ.
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
12-04-2006 - 11:29:36
Ама не е необходимо да давате такива идеиsmiling smiley
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
12-04-2006 - 11:35:09
Не ги давам, да ти кажа, който се е посветил на тази "дейност" сигурно по-добре и от нас адвокатите знае как да действа... Аз винаги съм била против възможността различни лица от собствениците да вадят преписи, включително пълномощници.
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
30-04-2006 - 11:10:45
моят въпрос не е свързан пряко с темата,но има нещо общо.
въпросът ми е: как мога да искарам удостоверение за наследници на човек, на когото знам само трите имена и градът, където е живял?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход