Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проверка на имот без ЕГН ?

Публикувано от Katja 
Katja
Проверка на имот без ЕГН ?
03-04-2006 - 13:06:08
Дали може да се провери в Агенцията по вписванията дадено лице какви имоти притежава само по името на човека?
Благодаря предварително !
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
03-04-2006 - 13:24:50
Би следвало да е незаконно да се дава информация за имотите, банковите сметки и т.н. на което и да е лице без негово съгласие.
Анонимен потребител
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
03-04-2006 - 13:29:02
доколкото съм започнат ти не правиш справка конкретно лице какво притежава, а правиш справка конкретен имот на кого е притежание
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
03-04-2006 - 13:42:57
Без ЕГН не става. Но с ЕГН и срещу един лев такса ( и два лева за банковия преводsmiling smiley) получаваш списък с всички нотариални актове, в които този човек участва и които после може да разгледаш в архива.
Анонимен потребител
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
03-04-2006 - 13:50:45
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
03-04-2006 - 13:56:00
Ами значи моето е било "устна справка", макар че получих списъка разпечатан smiling smiley


ПС. Информация от преди близо година
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
03-04-2006 - 14:22:23
Съветвам те този списък да не го показваш на фигуриращите в тях, защото ако фигурирам аз примерно не бих оставил нещата без много неприятни за теб и човекът, който ти е дал информацията последствияsmiling smiley Законови имам предвид.
НЕ знам в кой точно закон трябва да е това - но някъде все пише, че това е престъплениеsmiling smiley
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
03-04-2006 - 14:46:54
Може би имаш предвид Закона за защита на личните данни smiling smiley

Не мисля, че е незаконно. Пък и всеки може да се убеди сам. Въпрос на една разходка до Попа (бившия Нотариат)

За да има сила един НА спрямо трети лица, трябва те да могат да научат за него и да го прочетат.

Но съм и съгласен, че само по ЕГН и имената е скандално да можеш да разбереш за всички имоти на някой човек. В заявката би трябвало да е включен и липсващия все още Единен Имотен Идентификатор или както ще се казва.

Според тази статистика за района на София само през Декември 2005 са направени 6874 устни справки от вида за който говорех.

Та, пазете си ЕГН-то smiling smiley
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
03-04-2006 - 14:51:25
Все пак мисля, че е незаконно. Освен , че е скандално.
Re: Проверка на имот без ЕГН ?
03-04-2006 - 15:13:59
Сега виждам:

Quote

ЗАКОН ЗА КАДАСТЪРА И ИМОТНИЯ РЕГИСТЪР

...
Чл. 8. (1) Кадастърът и имотният регистър са публични.

(2) ...
(3) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2004 г.) За вписване в имотния регистър и за справки и услуги по чл. 92 се заплащат такси в размери, определени с тарифа, одобрена от Министерския съвет.
...

Глава дванадесета.
ПУБЛИЧНОСТ НА ИМОТНИЯ РЕГИСТЪР
Чл. 92. Справки в имотния регистър и извлечение от партидите се правят само по отделни имоти.
Чл. 93. (1) Всеки може да получи устна справка за вписванията по партида на недвижим имот, препис или извлечение от нея или удостоверение за вписано или невписано в нея обстоятелство.

...

Значи все пак е по индивидуални имоти.

Както казах, моята информация е от около година. Тогава ми дадоха компютърна разпечатка с номерата, томовете и пр. на всички НА, в които лицето е участвало. На мен и на всички на опашката преди и след мен. Единственото ограничение беше скоростта на печатане на принтера.
Ако има някой ходил наскоро, ще е интересно да каже как е сега.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход