Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Земеделската земя-добрата инвестиция по време на криза
29-03-2009 - 09:45:26
Мисля,че все още земеделската земя е силно подценен сегмент от сектора на недвижимите имоти.Въпреки икономическата криза инвестицията в земеделска земя според мен си остава една добра инвестиция.решил съм да направя 50 дка овощна градина от праскови.Струват ми се един желан и обичан от хората плод,не е трудно брането-респективно 4 праскови правят около килограм-разбирай 2 лева.При цена от около 0.50 лв на кв метър земя за какво говорим-един силно пренебрегнат и с потенциал на развие сегмеи от НИ. Учасвам и в проекта"Млад фермер".Там финансирането е до 50 000 лв-и то безвъзмездни.
Обобщение-Земята един силно подценен и същевременно ценени изчерпаем ресурс или както казва редовния учасник във форума на www.imoti.net Дивал-количеството е ограничено winking smiley
Re: Земеделската земя-добрата инвестиция по време на криза
29-03-2009 - 10:08:12
Re: Земеделската земя-добрата инвестиция по време на криза
29-03-2009 - 14:33:49
Гамен, приветствам инициативатата ти. Производството на земеделска продукция трябва да се аплодира. Същевременно то не е и лесна работа.

Искам да те питам - занимавал ли си се с такъв тип дейност? И как си правиш разчетите? Кайсиите след колко години почват да дават плод? Трудно ли се гледат - податливи са на болести, нападат ли ги животинки (колко пара ще ти отидат разни -циди и мислил ли си да не ползваш - т.е. да минеш и без продукти за растителна защита). Колко плод горе долу смяташ, че ще добиваш от декар? Как ги ще опазваш от посегателства (кражби, рекет)?

Нямам намерение да те плаша, напротив - мисля, че е добре да помислиш върху тези неща.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-29 14:35 от gogolcho.
Re: Земеделската земя-добрата инвестиция по време на криза
31-03-2009 - 00:13:53
директно ти казвам, че ще ти трябва въоръжена охрана на 3 смени. Оръжието да се пази да не го пребият циганите. Край Старо Оряхово имат доста овощни градини и цигани. Завърти се на лято и обмени опит по охраната.
Направи сметка за живота на прасковата, бързо започва плододаване, но и бързо умира. Абе, не е една работа....
Re: Земеделската земя-добрата инвестиция по време на криза
31-03-2009 - 00:58:10
gamen Написал:
-------------------------------------------------------
> Мисля,че все още земеделската земя е силно
> подценен сегмент от сектора на недвижимите
> имоти.Въпреки икономическата криза инвестицията в
> земеделска земя според мен си остава една добра
> инвестиция.решил съм да направя 50 дка овощна
> градина от праскови.Струват ми се един желан и
> обичан от хората плод,не е трудно
> брането-респективно 4 праскови правят около
> килограм-разбирай 2 лева.При цена от около 0.50 лв
> на кв метър земя за какво говорим-един силно
> пренебрегнат и с потенциал на развие сегмеи от НИ.
> Учасвам и в проекта"Млад фермер".Там финансирането
> е до 50 000 лв-и то безвъзмездни.

> Обобщение-Земята един силно подценен и
> същевременно ценени изчерпаем ресурс или както
> казва редовния учасник във форума на www.imoti.net
> Дивал-количеството е ограничено


*stop* Импулсивния подход никога не води до добри постижения! 50 дка.са нищо и половина за земеделски бизнес дори и за праскови!Моето мнение е,че по-голяма доходност в земеделието носи преработвателно/ не-голямо/ предприятие.Разбира се за преработвателно предприятие никой не дава субсидии! Познай защо?

п.с. Под преработвателно предприятие не визирам консервен цех единствено ,а такива продукти като прасковено масло например или боя от гроздови люспи,масло от гроздови семки, и още дълга редица от възможни инициативи в селското стопанство!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-31 01:13 от фло.
Re: Земеделската земя-добрата инвестиция по време на криза
31-03-2009 - 01:45:51
avatar
Този проблем много лесно се решава законодателно - частната собственост е неприкосновена и можеш да гръмнеш всеки, който влиза без разрешение и да не носиш наказателна отговорност - циганите няма да си рискуват живота за едни праскови... Ама никога няма да стане така.

автоматчик Написал:
-------------------------------------------------------
> директно ти казвам, че ще ти трябва въоръжена
> охрана на 3 смени. Оръжието да се пази да не го
> пребият циганите. Край Старо Оряхово имат доста
> овощни градини и цигани. Завърти се на лято и
> обмени опит по охраната.
> Направи сметка за живота на прасковата, бързо
> започва плододаване, но и бързо умира. Абе, не е
> една работа....


Re: Земеделската земя-добрата инвестиция по време на криза
31-03-2009 - 01:57:24
идеята не е лоша и преди време аз самия се интересувах от създаване на зеленчукови насаждения по програмата млад фермер. обаче до колкото знам хиляди са кандидатствали по тази програма, одобрените са единици а пари все още никои не е получил. изобщо цялата схема по отпускане на средства за развитие на селските районие проядена от корупция.за да успееш трябва да намериш точните хора които да ти изготвят бизнес план и срещу 10% от отпуснатата сума може и да бъдеш одобрен. относно прасковите, имат много специфични почвено-климатични изисквания,податливи са на измръзване в местата където зимата е по сурова. има изписани доста неща за отглеждането им може да се поинтересуваш в google. а разходите за охрана ще са ти наймалкия проблем,доста пари отиват за торове и препарати а за да бъдеш и конкурентноспособен с качесвена продукция трябва да се ползват подходящи хибридни сортове фиданки. общо взето е трудно за човек които не се е занимавал никога с овошки.
Re: Земеделската земя-добрата инвестиция по време на криза
31-03-2009 - 02:16:03
м-у другото изчислил ли си според икономическите единици колко декара праскови трябва да насадиш за да се включиш в програмата мисля че са много над 50. аз имам таблицата с икономичеките единици обаче площа се определяше по една формула която сега немога да намеря. когато аз се интересувах от оранжериини домати изчислих че минималната засадена площ трябва да е около 3 декара и в следващите 5 години да нарастне на около 5 декара. а и тези 50 000 лв не ги дават на куп, първо 25 а останалите в следващите години ако изпулняваш изискванията
Re: Земеделската земя-добрата инвестиция по време на криза
31-03-2009 - 02:21:13
а това са основните изисквания по програмата:
..%$%.,% - ,#'% "&!(# )# '.".3.+)(% -! %'0 3%,.+% - %'%8.)(% +%$# %+% .3 +%8%
,4!/ 0$%, ( %, ,/ 0#!&, # )+.3%,. (!%,.!%% '# 3 -*),%" ),:
1) 3# )# !./%),!%!#% (#, '.".3.+)(% -! %'0 3%,.+% - #( # '# - 3- "#/#. #
'.".3.+)(%,. -! %'0 3%,.+%
2) %(  "%8.)(%&, !#'".! # ), -#),0 , 67 3# . #5-"#+( 2,00 . )&(# '."&, ( &,
). 0'%"# -!.30%3 -!% -!.3.+&. # "%%"#+%,. 2  3# . ) -!.3),#0. 3 (*"., '#
) 1),0. ), %/%+% 3 / 0 ! '# #!.3#/#." ) "%%"#+. )! ( , 5 / 3%%.
3) 3# )# # 04'!#), , 18 3 40 / 3%% (1.' 3# )# /% #04!:%+%) (4" 3#,#,# # - 3#0#.
# " +1#,# '# - 3- "#/#.
4) 3# %"#, #3.(0#,% -! .)% #+% *".%& % - '#%&, # %". :
- '#04!:. )!.3 1!#' 0#%. 0 1+#),,# # ).+)( , ), -#),0 %+% 0.,.!%#!#,#
".3%$%# %+% )!.3 %(  "%8.)( 1!#' 0#%. )4) '.".3.+)(# #) 8. ), %/%+%
- '#04!:. 0%):. 1!#' 0#%. 0 1+#),,# # ).+)( , ), -#),0 %+% 0.,.!%#!#,#
".3%$%# %+% 0%):. %(  "%8.)( 1!#' 0#%. )4) '.".3.+)(# #) 8. ), %/%+%
- *3 ), 0.!.%. '# '#04!:. (*!) , "%%"*" 150 8#)# %+% )0%3.,.+),0 '#
-! .)% #+# (0#+%%(#$%& 0 1+#),,# # ).+)( , ), -#),0 .
5) ,&9 , ), -#),0 3# ,/ 0#!& # -!.3.+.%., '# )4'3#0#. # ), -#),0 ( -%)#
- -3 +*)
6) )# -!.3+ 6%+% 1%'.) -+# '# !#'0%,%. # 3.5 ),%,. 0 ), -#),0 , ;
Re: Земеделската земя-добрата инвестиция по време на криза
31-03-2009 - 02:22:07
оппааа *huh*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход