Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фирми за преотдаване под наем?

Публикувано от stefan/re 
Re: Фирми за преотдаване под наем?
24-03-2009 - 22:57:53
А бе пич ти инвеститорите за кретени ли ги взе , като инвестират и ти им го дадеш под наем каква им е гаранцията че утре нема да им прекатиш договора за наем(става със едномесечно предизвестие) или да го продадеш . единствено става да им учредиш срочно право на ползване но това е тежест върху имота. по-елемтарно решение е да се договориш с наемателите да го ремонтират за сметка на наема . аз лично така дадох едно полуразрушено индустриално хале наемателя си удържа секи месец 100 еуро за ремонти.ако им учредиш обаче право на ползване наем на месец нема да ти дадат така че требе да си го вземеш предварително.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-24 22:59 от nradev11.
Re: Фирми за преотдаване под наем?
25-03-2009 - 13:04:00
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> А бе пич ти инвеститорите за кретени ли ги взе ,
> като инвестират и ти им го дадеш под наем каква им
> е гаранцията че утре нема да им прекатиш договора
> за наем(става със едномесечно предизвестие) или
> да го продадеш . единствено става да им учредиш
> срочно право на ползване но това е тежест върху
> имота. по-елемтарно решение е да се договориш с
> наемателите да го ремонтират за сметка на наема .
> аз лично така дадох едно полуразрушено
> индустриално хале наемателя си удържа секи месец
> 100 еуро за ремонти.ако им учредиш обаче право на
> ползване наем на месец нема да ти дадат така че
> требе да си го вземеш предварително.
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 03/24/09
> 10:59PM от nradev11.


Ти виждаш ли какво съм писал изобщо...Какво едномесечно предизвестие, какви пет лева!!! Говоря ти за сериозен договор(5-10г.) ....ФИРМА КОЯТО РЕМОНТИРА И ПРЕОТДАВА...Какво ще договарям с наемателите...Не случайно споменах, че се намира до посолствата в кв. Изток!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-25 13:07 от stefan/re.
Re: Фирми за преотдаване под наем?
25-03-2009 - 21:54:57
е какво значение има каде се намира , договор за наем може да се прекъсне с едномесечно предизвестие кои е луд да инвестира в такова начинание.
tao
Re: Фирми за преотдаване под наем?
25-03-2009 - 22:06:38
Неможе, ако е нотариално заверен със заверка на:
1.Дата.
2.Подпис.
3.Съдържание.
..И ако е между две юридически лица.
И господ неможе да го развали.
Отделно, няма да е договор за наем а за управление със срок.
А отделно аз бих искал и право на собственост върху имотите ако се прекъсне преждевременно, също нотариално заверено.

Ходи го развали и ела да кажеш как си успял, без да те бият много. smiling smiley
Re: Фирми за преотдаване под наем?
25-03-2009 - 22:31:58
tao братле откаде измисли такива юридически бисери бре . нека да ти обясня.

нотариална заверка се прави на подписа , тоест и със и без договора е в сила.

договор без дата не може да има.


дали договора е между юридически или физически лица е се едно закона не прави разлика, а в случая наемодателя е физическо лице


договора се прекратява с предизвестие ако не указано такова по закон е 1 месец.

договора за управление или за наем нема значение ама тия дет искат да управляват не инвестират а вземат такса управление 10-20%

а това как да искаш право на собственост на чужд имот без д аима нотаирален акт за продажба не знам как го сътвори.


то ако беше далалвера агенциите щеха да я правят тая врътка ама досега не знам да има такъв случай.

и друг път като пишеш в форума не прекалявай с алкохола *drunk*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-26 00:15 от nradev11.
tao
Re: Фирми за преотдаване под наем?
25-03-2009 - 22:51:17
Бисери ли?
Ох Радев и аз кат тебе мислех че натуралната заверка е само една.
нема такъв филм.
Сега нека ти разясня, защото аз челно се сблъсках с тоз проблем когато ходихме да заверяваме акции за да ги впиша в Централния депозитар без да са минали на редовна борсова сесия.
Значи:
1. Дата.
Праи се заверка на дата, в случай че има кредитори да се установи кой по ред си. Не става само с датата на договора, може да е парадокс ама факт.
2. Подпис.
Заверява се в смисъл да няма оспорване по същество, това е един вид удостоверение че си бил ти и си бил на себе си. Пак простотия но факт.
3. Съдържание.
Е тва знаеш какво е.
После...
Договора за Управление по ТЗ не е "Проперти мениджмънт" а мениджърски договор за делегиране на права и задължения и изпълняване на определени условия срещу определено задължение и/или възнаграждение. А може да бъде и договор без престация.
А требе да е Ю.Л защото то няма специфични защити по Закона на лицата и семейството, особено при наемите.
Значи..необятно е юридическото лукавство!
Лично се сблъсках с това,..кажи после че е бисер...
winking smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-03-25 22:55 от tao.
Re: Фирми за преотдаване под наем?
25-03-2009 - 23:00:53
тео първо научи български .казва се нотариална а не натурална
tao
Re: Фирми за преотдаване под наем?
25-03-2009 - 23:12:57
Знам де,
smiling smiley
аз така си го пиша,по ми харесва.
Нали знаеш, секи луд с номера си.
smiling smiley
Re: Фирми за преотдаване под наем?
26-03-2009 - 00:16:25
аз се притесних да не си злоупотребил *drunk*
Re: Фирми за преотдаване под наем?
26-03-2009 - 21:58:04
Двама спорили дали Колизеума е разрушен през парвата или втората световна война, та и вашата е такава.

1. Договорът за наем може да има или да няма клауза за прекратяване с предизвестие. Когато няма предвидено предизвестие се разваля след изтичането на срока.
2 . Нотариалната заверка на подписа дава възчожност да водиш бързо производство за изваждане на наемателят и установява достоверна дата за трети лица.
3. Когато договорът е вписан като тежест, важи и за купувачите ако го продадеш. Затова се вписва, за да се види, че има тежест. Ако е за 10 г. и го продадеш на втората, договорът е в сила още 8 г.
4. Когато договорът е с достоверна дата/заверени са подписите, вписан е/ важи една година след продажбата на имота.
Ако не продаваш имота и без заверка договорът си е перфектен и никой не може да го нарушава.

Като даваш имота точно трябва да е уточнено какво става с ремонта, но това е работа за по-нататък. За тънкостите по тези договори и възможните проблеми в съда давам консултации.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход