Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазарът на имоти по морето се раздвижи ?!

Публикувано от tearesum 
Re: Пазарът на имоти по морето се раздвижи ?!
16-03-2009 - 00:01:57
Кое е толкова жалкото, че всеки от нас е жив човек ли, че всеки има потребности ли, то иначе как да стане? Разликите през 80-те и сега, на практика не са огромни, а по отношение на жилищните имоти, тогава със сигурност като цяло наистина е било по зле от сега, хем скъпи, хем ги няма, а и не можеш да имаш повече от 1, но пък хората бяха по щастливи, нямаше я тази злоба, нямаше го това отчуждение, което е в момента. А те имотите са ясни, винаги ще са на кантар (лихви-наеми-себестойности-амортизаций), защото всеки се нуждае от тях.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 00:07 от tearesum.
Re: Пазарът на имоти по морето се раздвижи ?!
16-03-2009 - 01:21:48
javor Написал:
-------------------------------------------------------

> ase2,ти също явно не си се събудил.За 3000? ще си
> купиш 2,3 та дори и чм2 в Виена.Е,не може да се
> сравнява с нашта велика столица,но все пак,поне
> квадратирата ще одговаря.може би и
> инфраструктурата а и сам чел някъде,че дори и
> балове имало дори.Май и ти се опитваш да
> прогресираш or риба и подобни изделия.
>
>
>


да ама ще са в 17 кръг на Виена, ако си бил там знаеш за какво става въпрос

" ИМОТНАТА КРИЗА " - мечтите на бедните да се сдобият с имот, ех мечти, мечти и май само мечти
Re: Пазарът на имоти по морето се раздвижи ?!
16-03-2009 - 01:43:42
така де, ама то като всички искат да живеят в първи (кръг)-бецирк във Виена в апартаменти за без пари, как да стане работата? Хем х-я до края, хем душата в рая, айде стига де smiling smiley
Re: Пазарът на имоти по морето се раздвижи ?!
16-03-2009 - 07:31:37
Колеги нормално е да се купуват хотели по морето.
Нима няма да се съгласите всички че сега е най удачното време да се купят 2-3 хотела един до друг, да се бутнат и да се направи един наистина хубав с зеленина и инфра.
Ако на мен ми беше това бизнеса точно сега бих купул а не когато мине кризата.
Друг е въпроса на каква цена.
100е/м2 е химера. Такъв тип инвеститори издирват хотели пред фалит и мачкането е яко. Понякога се разделят собствениците срещу 1 е и поемане на дълговете им.
Така че тенденцията е силно негативна от това раздвижване а не позитивна.
Re: Пазарът на имоти по морето се раздвижи ?!
16-03-2009 - 09:14:35
tearesum Написал:
-------------------------------------------------------
За мен е показателно, че има интерес, без да се
задълбаваме в конкретни цифри, диаграми и анализи.
...........................................................................

Ааааааа - фен си на интереса, без "цифри, диаграми и анализи"?
Много добре, обаче как да си обясним при това положение тези твои думи


Quote

на всички трезво мислещи им е пределно ясно, че има определена граница в цената, при която интересът към сделки се събужда и тази граница за голяма част от купувачите не е 300 евро/м2

Само да вметна, че подобно твърдение за "пределни граници" може да се формулира единствено след "числа и диаграми". Позоваванията единствено на т.н. "здрав разум" в статистически спорове е явна проява на липсата му.....
winking smiley
Re: Пазарът на имоти по морето се раздвижи ?!
16-03-2009 - 09:18:40
t



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 09:25 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Пазарът на имоти по морето се раздвижи ?!
16-03-2009 - 09:19:20
teoteo написал:

>Колеги, нормално е...........<

следва нормален анализ , затова си заслужава и нормален отговор.

Tearesum обаче халюцинира налудничаво , затова и го удостоих с налудничав отговор. Надявам се да несъм го обидил. Все пак това е форум...

Драги ми Тео, за да бъде една капиталова инвестиция в курорт печаливша, необходимо е активният сезон да бъде поне 5-6 меца, както е в Палма(бил съм там), Анталия(бил съм и там), Халкидики( .... и там). Сезонче от 3 месеца , дори и по-малко не си заслужава инвестицията , ако парите са спечелени честно или са дошли от кредит, който ще се изплаща от инвестицията. Това е причината по нашето море малкото наистина луксозни хотели да са с тъмен произход- Дюн, огромния хотел с умопомрачителен лукс на юг от Созопол-мисля че беше Дюни- и др. Неслучайно всички те са с БГ собственици. Логиката е проста. Когато си откраднал или спечелил от рекет и дрога 10-на милиона, възвръщаемост от дори 1 % е ОК. Ако обаче се строи по нрмален начин на пазарен принцип, с акционери или заем,възвръщаемост под 5-10 % е катастрофа. Това е и причината сериозни западни инвеститори(не социално слаби пенсионери) да липсват по БГ черноморието. Същото е и в планинските курорти. Банско имаше потенциала на печеливш зимен курорт , защото сезонът му е 5 месеца. Друг е въпросът че като се презастрои всеки курорт се превръща в губещ за голяма част от инвеститорите. Пампорово никога няма да е печеливш, защото има години с 45 дни сезон. Затова каквото се купи там е само за лично ползуване-лошо няма, но това не може да не рефлектира на цените.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 09:52 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Пазарът на имоти по морето се раздвижи ?!
16-03-2009 - 09:49:59
tearesum Написал:
-------------------------------------------------------
> В
> Несебър, Равда, Свети Влас и Слънчев бряг-зона
> Изток се търсят хотели, които са на първа линия, в
> непосредствена близост до морето.

Не мога да разбера как някой влагат милиони в нещо, което след 20-30 години може да се под водата...
Re: Пазарът на имоти по морето се раздвижи ?!
16-03-2009 - 10:17:52
Пълна лъжа (само че не е 1 април) аз съм на юг - всичко е умряло ,всеки обект е строг частен случай и му се клатят краката - продажби почти няма .95 % от проектите са спрени от декември - кой до къде е стигнал - има много кофражи без залят бетон цигани вече крадът арматурата :} цени обявени 800 евро в декември сега са на 500 евро - за колко биха сключили реална сделка -май за 300 Е. :cry:
Спад в строителния бранш
16-03-2009 - 16:58:57
Спад в строителния бранш

Гражданското строителство бележи намаление с 3.9% спрямо януари 2008
[businessweek.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход