Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Данък смет и какво общо има той с данък сгради ?

Публикувано от Znae6t 
Re: Данък смет и какво общо има той с данък сгради ?
12-03-2009 - 15:28:47
кво кантарче бе ти луд ли си ?
по норми 1 човек харчи 5 кубични м. вода на месец .
ако в апартамента се харчет да кажем 20 кубика, сметта се смята за4 човека точно и ясно .
А не 1 или 10 все едно
Re: Данък смет и какво общо има той с данък сгради ?
12-03-2009 - 15:40:20
Znae6t - такса смет се плаща веднъж в годината, а разходът на вода може да е много променлив (ако апартамента се дава под наем). Пак няма да е справедливо.

Само не разбирам защо си се хванал с тази такса смет, като тя е някакви си 200 - 300лв на година. Ти така я плюеш все едно всеки месец я плащаш.
Re: Данък смет и какво общо има той с данък сгради ?
12-03-2009 - 16:48:46
щото плащам такава такса за 4 апартамента , в които никой не живее баце, разбра ли . В единия блок над мен има некакъв идиот , в квадратурата на моя живеят 5-6 човека и ако ми кажеш ,че моят и техният генерира един и същи боклук просто не си прав !

А за тва да ли се живее, кой живее , сезонно ли живее най-точно си показва водата в апартамента.

А да те питам пък теб ти защо , не си съгласен с мен , тва се чудя . явно или нямаш нищо или си в позицията на цитирания от мен съсед . А й ако за теб таксата ти е 200-300 при мен е с порядъци повече да ти кажа .

Re: Данък смет и какво общо има той с данък сгради ?
12-03-2009 - 16:57:22
Виж сега грешно си ме разбрал. Аз не казвам, че таксата е справедлива. Просто казвам, че както много други неща в България и тук нещата са измислени кофти и съм се примирил. За това те съветвах да се примириши и ти.

Иначе си прав - аз нямам нищо и не плащам такава такса.

От друга гледна точка щом имаш 4 апартамента какво е са за теб тези 2,5 промила (ако не се лъжа за цифрата)? С половин месец наем си избиваш таксата за цяла година. Разбира се винаги остава и възможността да продадеш няколко от апартаментите и да се отървеш от разходите.

Както казват хората тук - поддръжката на имот не е лесна работа.

А по тази логика аз като имам 3 коли и трябва да плащам 3 х винетка, 3 х гражданска отговорност, 3 х данък, като повече от една кола по едно и също време няма как да карам значи трябва да се оплаквам? Е има коли в които се возят по 5 човека и плащат същите разходи които аз плащам, за да се возя сам, но какво да се прави...както се казва - всичко си има цена.
Re: Данък смет и какво общо има той с данък сгради ?
12-03-2009 - 18:24:12
avatar
Най-лесно е всеки един гражданин да плаща данък смет (включително и циганите), а след това държавата да го разпределя по общини на някакъв принцип според статистиката за обитателите.
Както е в момента обаче има и социални мотиви - по-богатите плащат повече (което е за предпочитане пред това по-бедните да ограбват по-богатите насила заради мизерия).
Мен единствено ме дразни това, че се плаща данък смет за гола полянка, защото е съвсем алогично.
Re: Данък смет и какво общо има той с данък сгради ?
12-03-2009 - 18:38:33
Не е данък, а е такса смет.
Освен за прибиране на боклука, тези пари се използват и за снегопочистване и за други дейности и е нормално за по-скъпото жилище да се плаща по-висока такса.
И ако е несправедливо за два еднакви имота, да се плащат еднакви такси, независимо от еднаквия брой живеещи, то е още по-несправедливо и всички хора да плащат еднаква такса смет. И този с 2000лв заплата и този с 200лв пенсия.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Данък смет и какво общо има той с данък сгради ?
12-03-2009 - 18:50:51
Znae6t Написал:
-------------------------------------------------------
> щото плащам такава такса за 4 апартамента , в
> които никой не живее баце, разбра ли . В единия
> блок над мен има некакъв идиот , в квадратурата
> на моя живеят 5-6 човека и ако ми кажеш ,че моят и
> техният генерира един и същи боклук просто не си
> прав !
>
> А за тва да ли се живее, кой живее , сезонно ли
> живее най-точно си показва водата в апартамента.
>
> А да те питам пък теб ти защо , не си съгласен с
> мен , тва се чудя . явно или нямаш нищо или си в
> позицията на цитирания от мен съсед . А й ако за
> теб таксата ти е 200-300 при мен е с порядъци
> повече да ти кажа .
>
>

Таксата смет да се определя от имота е и икономическа принуда, която да накара, хората да нямат повече жилища, отколкото са им нужни. И като повече хора искат да си продадат 4-то, 3-то или 2-ро жилище това дава възможност на тези, които са 10 човека в един апартамент да си купят по-лесно още един и да станат по 5 човека в апартамент и така несправедливостта да намалее.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-12 18:52 от dragula.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход