Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Exclusive buyer agent или Агент на Купувача! Що е то!

Публикувано от inreconsult 
Re: Exclusive buyer agent или Агент на Купувача! Що е то!
27-02-2009 - 21:37:47
Да, дискутираме неписаните практики в България, които се прилагат при работа с недвижими имоти.
Напълно съм наясно с описаното по- горе от теб. Това, което аз предлагам за диспут е:

Агент, вид агенция за недвижими имоти, лице свълзано с намирането на недвижим имота / както искате го наречете/ да защитава интересите , единствено и само на купувача т.е. той няма други клиенти освен купувачи / за разлика от сега, купувача е бил " уловен" по обаждане и понеже търсенето му не е удовлетворено в агенцията на която се е обадил, се тръгва да му си намери подходящ имот от други агенции/.
Агенцията или Агента на купувача, представлява само купувачи
Агенцията или Агента на продавача представлява само продавачи т.е предлага само оферти на купувача
Т.е. няма конфликт на интереси.

Маниера на работа в момента е хаотичен, защото е безплатен, всеки търси и предлага, собственика е предложил имота за продажба на 10 агенции и купувачът се е обадил на 10 агенции да му търсят имот.Досега нямаше проблем, защото купувачи бол и имоти имаше бол.

Ами от сега нататък??? Вашите мнения ме интересуват поради две причини:

пазрът ще наложи промени, които ще го поведът в посока, различна от сегашната, няма да умре, но ще се видоизмени??? Ще се прилагат нови правила?? Какви биха били те ??

Този постинг е една дискусия, на зададена хипотитчна ситуация ?? И ако допусним, че Адрес заема позицията на продавача, има ли вероятност някой друг да заеме позицията на купувача? smiling smiley
Re: Exclusive buyer agent или Агент на Купувача! Що е то!
27-02-2009 - 21:48:16
Вече си почивах. Но ти нямаш мира. Също като глупостта... "като" ли съм написал?!
Не мога да намеря поясненията ТИ за "двойното представителство". Моля дай препратка към тях за да ги прочета. Вероятно са с ПРАВНА и ИКОНОМИЧЕСКА обосновка и затова проявявам жив интерес към тях.
Нека да конкретизираме нещата: обаждам ти се заради конкретна твоя оферта. Дължа ли ти комисионно възнаграждение при покупка?
Ако ДА
- за какви примерно услуги (които съм пожелал :] )?
- по какъв начин ще защитаваш моите интереси срещу тези на продавача?
- защо да ти се доверя? Има някакъв закон, кодекс, който ми гарантира правата или някаква професионална гаранция, която да ме компенсира?
Ако НЕ (НЕ и ако не го поискам), моля за извинение - нищо не съм разбрал и онова, което си писала по други теми (особено в последно време около Адрес) е било само зрителна измама на моя монитор.
===
Между другото никъде не споменавам размер на комисионното възнаграждение - 3,6 или 66%. Интересува ме само формата под която се получава. Това уточнение е за да не се отклониш в псевдоикономически занаятчийски обяснения.
Re: Exclusive buyer agent или Агент на Купувача! Що е то!
27-02-2009 - 22:01:25
inreconsult Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Този постинг е една дискусия, на зададена
> хипотитчна ситуация ?? И ако допусним, че Адрес
> заема позицията на продавача, има ли вероятност
> някой друг да заеме позицията на купувача?

От отговорите по темата, спокойно можеш да си направиш извод, че повечето от АНИ няма да заемат позицията само на купувача. Не могат да го приемат и даже да го осмислят. Предполагам, че първите, които ще запълнят вакума ще са ......пак Адрес. И не за друго, а поради липса на друг и не точно те, а някоя от дъщерните им фирми (предполагам Кредит Център). След тях ще се наредят и други кредитни посредници. Просто технологията на работа много прилича на това което правят те до момента. Имат офисите, кадрите и са нахъсани. Както изместиха АНИ от лидерските позиции при кредитното посредничество, така ще ги изместят и тук.
Re: Exclusive buyer agent или Агент на Купувача! Що е то!
27-02-2009 - 22:59:55
inreconsult /и повечето многознайковци тук!?/,

Няма да престанете да залъгвате непосветените с всевъзможни првдоподобни и в повечето случаи дори неправдободобни хрумвания за пазара в САЩ....
Преди да пишете небивалици тук, погледнете в който погелаете сайт за имоти или питайте чичко ви ГУГЪЛ, но ще ви се наложи да прочетете това-онова на аамерикански и ...... тогава коректно го предавайте ако сте тези спецове за които се представяте.
Иначе ..... фантазиите са ви силни и май вървят РБ......


What is an Exclusive Buyers Agent?


An Exclusive Buyer Agent (EBA) is an agent that only represents the interests of the buyer during the process of a home purchase. An EBA does not take listings of any kind, and is therefore the only way to guarantee you are being 100% represented in any house that agent shows you.


"Sellers Agent"


These traditional agents are legally obligated to get the highest price and best terms for the SELLER'S. Until Buyer's agents came into existance, the sellers had TWO agnents on their side! "Exclusive Buyers Agent"

True Buyer's Agents work in Exclusive Buyer's Office Companies (EBOC's) where 100% of the licensees are LOYAL to Buyers 100% of the time. Undivided company Loyalty since all licensees are agents protecting, negotiation, advocation, and advising only real estate buyer's. They never take Seller listings. It's their choice to be so specialized and they are always the Smart Buyer's choice.


Послушах съвета ти за Чичко Гугъл, и понеже не се съмнявам, че си по-добре от мен запознат по случия, ти копвам и пействам - Що е то Езключителен представител на купувача.Не го превеждам на български, защото съм сигурна, че поназнайваш английски.....

с поздрав Многознайка
[www.hbexperts.com]
линк към Чичо Гугъл
Re: Exclusive buyer agent или Агент на Купувача! Що е то!
27-02-2009 - 23:20:19
От отговорите по темата, спокойно можеш да си направиш извод, че повечето от АНИ няма да заемат позицията само на купувача. Не могат да го приемат и даже да го осмислят. Предполагам, че първите, които ще запълнят вакума ще са ......пак Адрес. И не за друго, а поради липса на друг и не точно те, а някоя от дъщерните им фирми (предполагам Кредит Център). След тях ще се наредят и други кредитни посредници. Просто технологията на работа много прилича на това което правят те до момента. Имат офисите, кадрите и са нахъсани. Както изместиха АНИ от лидерските позиции при кредитното посредничество, така ще ги изместят и тук.


И аз оставам с тези впечатления, явно българите сме традиционалисти.И съм напълно съгласна с теб, че Адрес имат и други идеи, които в най-скоро време ще реализират, камо ли и ако намерат връзки да ги прокарат като законообразен регламент.

Струва ми се тъпо да седим и да чакаме, просто времената да се оправят от самосебе си , а дотогава към стотина брокери да обслужват един купувач и стотина такива да предлагат един и същ имот. Ако няма продажби, собственицете ще започнат да раздават имотите си на още повече агенции, с надежда, че все някой ще им го продаде.Ще се появят и първите сайтове за продажба директно от собственици.Те вече са се появили, макар все още брокери с оферти да се набутват там.
Купувачите, ще се обаждат само на онези, които не им искат комисион.
Ще започне голямо пазарене за цени. Тогава / преиминован с ново име " Кредит Център ", например/ ще зарекламира бясно идеята какви добри специалисти има в свалянето на цени при покупка на недвижим имот/ И ще излови останалите купувачи.
С нещо от сорта - агенциите, които ви предлагат имотите на продавачите са заинтересувани да го продадът на висока цена, но ние агентите на купувачите, или както и да се наричаме , имаме за цел само да ви свалим цената , затова ползвайте нашите услуги , нищо няма да ви струва ......Мддда , може и да заиграят срещу собствения си отбор! smiling smiley

Ами, който си го може .....си го може winking smiley
Re: Exclusive buyer agent или Агент на Купувача! Що е то!
27-02-2009 - 23:22:45
inreconsult Написал:
-------------------------------------------------------
Agent (EBA)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Я това го можем *ok*
Re: Exclusive buyer agent или Агент на Купувача! Що е то!
27-02-2009 - 23:27:11
inreconsult Написал:
-------------------------------------------------------
Agent (EBA)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Я това го можем




Верно бе! Не го бях забелязяла, че така ще се получи! Хитро clap:
Re: Exclusive buyer agent или Агент на Купувача! Що е то!
28-02-2009 - 07:55:11
inreconsult (---.2073237598.ddns.cablebg.net)
Да, точно така!

(ЕВА) ги има, ще ги има вероятно в някакъв изкривен вид и в БГ, но остава пак с помоща на ЧГ да запознаеш форума и със задълженията и отговорностите на (ЕВА)....
Тогава, може би великите брокери ще схванат, /чи то било ногу сложно ве, не стига че му тражим имот, па и че му отговарам да не го излажат он да не е кьорав -да се оправя сам- нема да сам брокер я на тия помияри с парите/
Та такива ми ти работи inreconsult

Като си решил да отваряш очите на народа, го направи като ХОРАТА!!!!!!!!
И преди подозирах, че знаеш как стават тези неща, но ако си коректен ще ги представиш и коркетно, за да се се просвещава БРОКЕРСКОТО съсловие в БГ
Че, Брокерството не е само да броиш комисионно, нали........
Бъди здрава и умната
*beer*
Re: Exclusive buyer agent или Агент на Купувача! Що е то!
28-02-2009 - 12:19:38
avatar
Селяк Написал:
-------------------------------------------------------

> От отговорите по темата, спокойно можеш да си
> направиш извод, че повечето от АНИ няма да заемат
> позицията само на купувача. Не могат да го приемат
> и даже да го осмислят. Предполагам, че първите,
> които ще запълнят вакума ще са ......пак Адрес. И
> не за друго, а поради липса на друг и не точно те,
> а някоя от дъщерните им фирми (предполагам Кредит
> Център). След тях ще се наредят и други кредитни
> посредници. Просто технологията на работа много
> прилича на това което правят те до момента. Имат
> офисите, кадрите и са нахъсани. Както изместиха
> АНИ от лидерските позиции при кредитното
> посредничество, така ще ги изместят и тук.

Въпросът е, дали всъщност ще има вакум? В моделът на Адрес, купувачът остава свободен електрон, който по подразбиране, щом купи от тях, си плаща комисиона, а после си търси адвокат и други специалисти- ако иска.
Като си наеме брокер, което и сега става в 90% от случаите, ще трябва да му плати за работата. Е, ще му станат общо минимум 9%, но явно, това никого не интересува. Важното е бизнесът да върви...........
Re: Exclusive buyer agent или Агент на Купувача! Що е то!
28-02-2009 - 15:18:29
Quote

Като си наеме брокер, което и сега става в 90% от случаите
Психолозите конкретно могат да кажат за какво отклонение в поведението става дума, когато желаното се представя за реалност.
Според едно скорошно изследване само 1/3 от купувачите си наемат агенция. В останалите случаи им се натрапва агенцията на продавача или си наемат сами адвокати и други специалисти.
Аз продължавам да чакам линк към мястото където си дала пояснения за ..."двойното представителство".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход