Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спешно да се приеме закон за личният фалит!

Публикувано от hrabar 
Re: Спешно да се приеме закон за личният фалит!
17-02-2009 - 15:48:24
Re: Преглед на печата
Изпратено от: rz3bvd (IP съхранено)
Дата: February 13, 2009 04:30PM
Maleeee...
Дано не дойде кризата със силата и интензитета на тая в УСА.
Няма ли в България закон за "Фалит" Bancrupcy ? Правителството трябва да приеме този закон.
В УСА кредити не се дават 10-години след Фалит.
Може да ги направят повече от 10-години, но ще спаси хора, живот и Т.Н.

Da, tozi закон го има много години в УСА и това дава възможност много хора да завличат банките. Сега се говори , че ще го премахнат.
За България ,ако се приеме, няма да действува със стара дата, Т.Е. за случаи преди законът да е влязъл в сила.
Най-добре би било да го приемат , но да увеличат "годините - без кредит".
Аз лично не вярвам, защото знам, че всеки един българин , изпаднал в по-тежка ситуация , ще се възползува. Банките няма да допуснат това .
Re: Спешно да се приеме закон за личният фалит!
17-02-2009 - 15:49:56
ivo_1 Това мисля, че го бяхме коментирали и стигнахме до извода, че подобно нещо ще създаде допълнителни проблеми, вместо да реши настоящи.

global ами тогава просто да се приеме такъв закон, за да се предпазят хората в бъдещи периоди от подобни изпълнения...
Re: Спешно да се приеме закон за личният фалит!
17-02-2009 - 16:03:32
Харата да завличат банките!?! На банките някой да им е висял на главата да дават 100% че и от горе(посредством потребителски кредити, кредитни карти) за закупуване на жилище?

Идеята пак ще повторя е всеки да понесе своята отговорност, а не само едната страна на проблема!
Re: Спешно да се приеме закон за личният фалит!
17-02-2009 - 16:05:29

hrabar, чувал ли си древната римска сентенция: "Да го духат бедните!"
Re: Спешно да се приеме закон за личният фалит!
17-02-2009 - 16:06:31
hrabar , какви допълнителни проблеми ще създаде.Според мен просто като се опарят банките ще спрат за мноооооого дълго време да раздават лесни кредити.Сега всички ги подтикват давайте та давайте.Да има пак оборот, да има пак големи печалби.Но не-след такъв бум в икономиката е задължително да има охлаждане и рецесия и за 5 години да бъдат забравени всякакви печалби.Бизнеса просто да се примири че охолния живот умря.
Раздавачите на кредити (банките) създадоха социални абсурди давайки възможност на всякаква паплач да притежава собственост и луксозни стоки.Ще дам два умопомрачителни примера, нямам предвид че хората в тях са паплач защото са ми приятели, но просто...........е лудост.
Едните са семейство учители, вярно вече на възраст, дават уроци по литература и история за влизане във ВУЗ дадоха им стабилен кредит и със спестено от тук от там си купиха BMW X-5 eye popping smiley Ей това е даскилите пари нямали.Други мои близки ,на 25-26 г. туко-що оженени и двамата финансисти, ама с по 1 година трудов стаж си купиха с кредит Фолксваген Файтон(за неосведомените не е по-евтин от БМВ-то!) eye popping smiley .Чакай малко бе аонколу тука си има ред в еирархията.Познавам лицата добре, знам че не са перачи, дилари, сводници и т.н.Просто видяли, померисали, пипнали и решили да имат.Американската консуматорска дебилност трябва да бъде спряна чрез въздейсвие върху подбудителите към този начин на живот-Банките.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-17 16:12 от ivo_1.
Re: Спешно да се приеме закон за личният фалит!
17-02-2009 - 16:09:35
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> ivo_1 Това мисля, че го бяхме коментирали и
> стигнахме до извода, че подобно нещо ще създаде
> допълнителни проблеми, вместо да реши настоящи.
>
> global ами тогава просто да се приеме такъв закон,
> за да се предпазят хората в бъдещи периоди от
> подобни изпълнения...

Значи, без да съм навлязла в проблема надълбоко, ще кажа, че лично на мен, не ми се иска да има подобен закон. В икономическата част съм за по-радикални изпълнения. Т.е., всеки, поел някакъв ангажимент, да си го плаща, барабар - с лихвите. На мен лично, ми е омръзвало, много хора, без да съзнават отговорността на своите решения ( поради глупост, поради неинформираност и пр.) да търсят разрешението на проблема си извън тях. Освен това, колкото по-малко закони се приемат, толкова по-законова държава.


Re: Спешно да се приеме закон за личният фалит!
17-02-2009 - 16:13:55
avatar
пичове Банките са новите робовладелци
Дали с кредит или с депозит, все си им в ръчичките - трудно се балансира по средата. Това го знаят много добре и се възползват от факта БЕЗЦЕРЕМОННО.

Предстои да видим ИСТИНСКОТО лице на банките ... аз съм с пуканките в коженото кресло smiling smiley - филма е на ужасите и не се препоръчва за хора със слаби сърца smiling smiley
Re: Спешно да се приеме закон за личният фалит!
17-02-2009 - 16:25:50
аз съм с пуканките в коженото кресло - филма е на ужасите и не се препоръчва за хора със слаби сърца
-----------------------------------------------------------------------------------
Аз ще съм с нещо по силничко......40 градусово ('*drunk*'). От 2007 пиша в един друг форум - филма 2009 и 2010 ще е уникален. Само се моля да няма войни javascript:emoticonsad smiley
Re: Спешно да се приеме закон за личният фалит!
17-02-2009 - 16:49:23
global Написал:
-------------------------------------------------------
> hrabar Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ivo_1 Това мисля, че го бяхме коментирали и
> > стигнахме до извода, че подобно нещо ще
> създаде
> > допълнителни проблеми, вместо да реши
> настоящи.
> >
> > global ами тогава просто да се приеме такъв
> закон,
> > за да се предпазят хората в бъдещи периоди
> от
> > подобни изпълнения...
>
> Значи, без да съм навлязла в проблема надълбоко,
> ще кажа, че лично на мен, не ми се иска да има
> подобен закон. В икономическата част съм за
> по-радикални изпълнения. Т.е., всеки, поел някакъв
> ангажимент, да си го плаща, барабар - с лихвите.
> На мен лично, ми е омръзвало, много хора, без да
> съзнават отговорността на своите решения ( поради
> глупост, поради неинформираност и пр.) да търсят
> разрешението на проблема си извън тях. Освен това,
> колкото по-малко закони се приемат, толкова
> по-законова държава.
>
>
>


и аз съм ЗА това всеки да си носи отговорноста.
но имам някой манички въпроси
1. що е то риск при отпускане на кредита?
2. каква е връзката на риска и лихвата?
3. рискови ли са кредитите отпускани БГ банките ако те могат да те задължат до живот да плащаш доли и след като са то продали всичко?
4. къде е отговорността на банката отностно риска?
5. защо лихвите в БГ банките са супер високи за толкова нерискови кредити?

та да допълня, че и банките трябва да споделят и платят сметката за своята глупост и алчноста на някой техни служители (уреждане на кредит срещу процент за инспектора и друг който трябва)

Re: Спешно да се приеме закон за личният фалит!
17-02-2009 - 17:21:14
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------


> но имам някой манички въпроси
> 1. що е то риск при отпускане на кредита?
> 2. каква е връзката на риска и лихвата?
> 3. рискови ли са кредитите отпускани БГ банките
> ако те могат да те задължат до живот да плащаш
> доли и след като са то продали всичко?
> 4. къде е отговорността на банката отностно
> риска?
> 5. защо лихвите в БГ банките са супер високи за
> толкова нерискови кредити?
>
> та да допълня, че и банките трябва да споделят и
> платят сметката за своята глупост и алчноста на
> някой техни служители (уреждане на кредит срещу
> процент за инспектора и друг който трябва)



Предполагам, никой икономист няма да откаже да ти напише определенията на понятието "риск" и видовете риск в банковото дело и "лихва", както и връзките между тях.

Съответно обаче, по-важно е е какво пише в Договора за кредит, подписан от двете страни. Принципно, договорът представлява писмен документ за взаимно съгласие на страните по сделката. Никой от двете страни не е изнудван. Между впрочем, неразбирателствата по волеизявленията на страните, ги решава съдът, въз основа на Договора. Следователно, по-важно е добре да се чете, преди да се подпише договора, и да не търсиш допълнителни механизми ( най-вече от морално естество), с които да разрешиш възникнал проблем.

Що се отнася до самите банки, може и да е тайна за теб, до преди няколко месеца на кредитните инспектори им бяха давани премии за всеки новоотпуснат кредит и спечелен клиент за банката. Това беше масова практика. Сега, по ред причини, практиката е обратната. Не виждам основание, на кредитните инспектори да им бъде търсена вина, че поради "алчност и глупост" са отпускали кредит на не дотам платежоспособни клиенти. Освен това, кризата в икономиката не бе инспирирана в България, нито пък - от българските банки. В период на растеж на икономиката ( така както те го разбират), е логично и нормално да търсиш печелившо приложение на собствените активи. Но такъв ев живота. Всичко е на приливи и отливи.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход