Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покупката на жилище е въпрос на личен стандарт

Публикувано от sunnyvillas 
Анонимен потребител
Re: Покупката на жилище е въпрос на личен стандарт
12-02-2009 - 08:56:45
Какво е стандарт за българина?

Ами допреди време беше апартамент в София, Волга и вила в Бояна.
Е малко хора го имаха, но всички мечтаеха.

Дойде демокрацията и на преден план излязоха дворците в стил мутро барок - сега пустеят.

След тях някак естествено започна покупка на имоти по морето и планинските курорти - Бояна вече не е на мода, волгата сменихме с джипче.
Имаше някаква странна идилия в това да кажеш - имам апартамент на морето, ходя да си почина там лятото, че и с приятели се събираме. Зимата пък си имам апартамент в планината - карам ски, чудно си прекарвам и т.н.

Да де ама дойде пустата финансова криза и всеки взе да смята.
И какво излезе от сметката - ами вилата на морето се ползва кажи речи 1 седмица и 3-4 пъти годишно се дава на някой приятел за събота и неделя. Апартамента на планина - същата работа. Ми то като сметне човек колко пари се закопани там ами то може само от лихвите да си караш по 10 дена в 4 звезден хотел. и като резултат пазара в курортите замря.

Та идеята ми е, че за в бъдеще хората ще си правят сметката и ще престанат да робуват на псевдо стандарти.
Може би вече и покупката на жилище ще бъде заменена с живот под наем ако излиза по-изгодно. Та както казах всичко вече ще е въпрос на сметка.
Re: Покупката на жилище е въпрос на личен стандарт
12-02-2009 - 11:07:31
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Дори да имам стандарт ( това не засяга никого )
> мислиш ли че няма да се оглеждам за възможно наи
> ниската цена ?


Достатъчно е да засяга Вас самия, това ще означава най-малкото, че знаете възможностите си и докъде може да избирате. Нормално е да търсите и най-ниската възможна цена - доказателство, че цените парите си. Друг е въпросът, дали ще наемете агенция или ще откриете сам това, което търсите. Правото на избор е във Ваши ръце! Но не забравяйте, че всеки има право на избор, и ако Вие не може да си позволите висок клас автомобил, то това го прави ненужен и безсмислен.
Re: Покупката на жилище е въпрос на личен стандарт
12-02-2009 - 11:38:59
и ако Вие не може да си позволите висок клас автомобил, то това го прави ненужен и безсмислен.


МОГА!
И не само автомобил , но както казах -това не засяга никого
Колкото до сделките с имоти -разбира се ще ползвам услугите на агенция наи-малко защото ще ми спести време и нерви
Колкото до цената - в момент я които всички виждат посоката -мисля че няма луди които да броят по 5000 евро на квадрат - независимо какъв стандарт имат - всички изчакват!
Другото обстоятелство е че онези които имат стандарт отдавна са решили проблема жилище и ще купуват ''втори дом" или нещо друго само тогава когато условията ги устроиват и ако посредникът(агенцията) се доближи до изискванията на купувача- какво по хубаво от това ?
Re: Покупката на жилище е въпрос на личен стандарт
12-02-2009 - 11:56:15
Заглавието на темата фиксира гениално откритие.
Предлагам Автора да кандидатства за Нобелова награда с него *bow*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход