Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Ще паднат ли цените за наем в София?

Публикувано от elissa 
Re: Анкета: Ще паднат ли цените за наем в София?
27-01-2009 - 22:25:07
Ами....моите наематели се изнесоха...В събота или неделя трябва да дойдат да си вземат нещата и да ми върнат ключовете.Връщат се в провинцията.Бяха тук година и половина.Жената работеше в едно магазинче тук в квартала,мъжът се занимаваше с изолации.Магазинчето затвориха още преди Нова година,а по изолациите работа нова не е излизала вече 45 дена.Фирмата приключва два стари обекта и освобождава ВСИЧКИТЕ си работници-около 30 души.
Какво правя нататък?Има две дограми за смяна,освежителен ремонт и го пускам на минимална цена за района,колкото да не стои празно.Нататък ще видим-каквото стане.На тоя етап аз поне слизам на минимума.
Re: Анкета: Ще паднат ли цените за наем в София?
27-01-2009 - 22:39:21
Салвадор това ако го беше написал преди 1 г. щеше да бъдеш брутално обруган!
Re: Анкета: Ще паднат ли цените за наем в София?
27-01-2009 - 22:44:04
Според мен тенденцията за нови работни места в София ще се запази.
Сигурно е, че и изискавнията за дадена позиция ще нарастват, но винаги ще има подходящ кандидат независимо дали се върща от чужбина или се е подготвял тук.
Около големите бизнесцентрове и търговски центрове наемите ще се покачват, както и тези до 500 м. около метростанциите!
Т.нар. "топ локации" ще са единици (става дума за наети)!
Ако имаше въпрос за локация - бих гласувал с "категорично да" за гореспоменатите локации!
Re: Анкета: Ще паднат ли цените за наем в София?
28-01-2009 - 00:01:52
hrabar....преди една година тоя проблем изобщо не е стоял даже и на теория.Проблемът се очерта септември месец,когато си заминаха братовчедите и братята на моя наемател.Бяха 6 човека на квартира тук в квартала и си отидоха на село защото си приключиха обекта и шефа им беше казал,че нова сграда скоро няма да започва.До колкото разбрах,сега са взели животни да гледат,някакви ремонти текат из тяхната община...като цяло имало работа.Заплащането не е като в Сф,но гладни явно няма да останат.

partzalev...виждал съм 3-4 апартамента,минаващи за "добри" из топ локациите.Това са чисти комуналки.За това си мисля,че тая криза за нас ще има оздравителен ефект.Много неща трябва да се променят.Не може в 60 квадрата да има 4 стаи...не е нормално...Коридорче,в което двама човека не могат да се разминат...Тия хора,за които писах горе,се гяха хванали да правят довършителните работи в някакви апартаменти около Руски паметник.Това ако не е топ локация...не знам кое е...Много псувни,много нещо...външни стени от итонг,детската стая толкова малка,че никаква стандартна мебел не влиза вътре...жената беше правила някакви поръчакови,при които всичко е събрано в един модул-гардероб,бюро и детско легло-като леглото се пада над бюрото.По друг начин не става...няма място...стаята беше нещо от типа на 8 или 9 квадрата...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-28 00:11 от salvador.
Re: Анкета: Ще паднат ли цените за наем в София?
28-01-2009 - 00:28:53
Директивите от Брюксле са да се наливат пари в селските райони, но така, че населението там да може да получава и "свежи" пари от продукциата си, а не да произвежа и консумира едно и също с цел да не ходи по Европа!
При реализирането на тази програма доста хора биха се върнали на село и биха се радвали на доходи, които да им позволят и определен перииод от време да се чувстват като граждани!
Ако си помислите сериозно ще се убедите, че разковничето е в инфраструктурата!
Моля ви, да ми отговорите на въпроса - какво ще ми пречи, аз да живея на 200 км. от работното си място, ако мога да стигам до него за 2 - 3 часа, без това да е проблем за семейния бюджет. Цитирам такъв случай, защото мои познати работят за много добри пари в Банкя, но живяеят в Малдост и казват ,че колкото и да им вдигат заплатите те пак си путуват 2 часа. В БГ разстоянията са мижави......просто няма пътна инфраструктура, а тя е кръвоносната система на икономиката (по Ив. Костов).



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-28 00:32 от partzalev.
Re: Анкета: Ще паднат ли цените за наем в София?
28-01-2009 - 00:54:10
Не знам каква инфраструктора имаме и нямаме, но всеки 5-ти софиянец или пребиваващ в столицата кара по 1 тристаен апартамент. Напук на тесните улички всеки Ганчо Кредитен Балкански се е метнал на един огромен джип от Навигейтор нагоре и препуска в центъра, сякаж, че е тръгнал не по нашенските каруцарски шосета и сокаци, а по USA Interstate Highway System ...
Тази ганьовщина не отминава, а пътища се строят. sad smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Анкета: Ще паднат ли цените за наем в София?
28-01-2009 - 01:08:35
elissa Написал:
-------------------------------------------------------
> Не знам каква инфраструктора имаме и нямаме, но
> всеки 5-ти софиянец или пребиваващ в столицата
> кара по 1 тристаен апартамент. Напук на тесните
> улички всеки Ганчо Кредитен Балкански се е метнал
> на един огромен джип от Навигейтор нагоре и
> препуска в центъра, сякаж, че е тръгнал не по
> нашенските каруцарски шосета и сокаци, а по USA
> Interstate Highway System ...
> Тази ганьовщина не отминава, а пътища се строят.


Точно така си е. Но ти не се притеснявай, тези с джиповете са онеправданите отпреди......! Ще се повозят и ще им мине!
Мисли за друго! при тях максимума е налице.....какво следва?
Коя крива ще е по-стръмна? На възхода или на падението?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-28 01:12 от partzalev.
Re: Анкета: Ще паднат ли цените за наем в София?
28-01-2009 - 01:27:59
Парцалев... както в повечето случаи абсолютно съм съгласен с теб,така и сега .
Инфраструктората е мноооого важна.
Но не мога да те разбера с този въпрос - 200 км си е сериозно разстояние и без да ти се отрази на сем бюджет.. ??? Бъди сигурен ,че след месец това пътуване ще те измори.Моята работа е само на 18 мили от къщи.Сутрин в 5.30 или вечер в 8 ми отнема м/у 30-40мин,през останалото време час и половина.Много е относително,знам но съм съгласен с теб и с две ръце гласувам за ИНФРАСТРУКТУРА.
А в Банкя не е лошо за живеене!Твоите познати обмисляли ли са го?
Re: Анкета: Ще паднат ли цените за наем в София?
28-01-2009 - 01:40:17
KALDERON Написал:
-------------------------------------------------------
> Парцалев... както в повечето случаи абсолютно съм
> съгласен с теб,така и сега .
> Инфраструктората е мноооого важна.
> Но не мога да те разбера с този въпрос - 200 км си
> е сериозно разстояние и без да ти се отрази на сем
> бюджет.. ??? Бъди сигурен ,че след месец това
> пътуване ще те измори.Моята работа е само на 18
> мили от къщи.Сутрин в 5.30 или вечер в 8 ми отнема
> м/у 30-40мин,през останалото време час и
> половина.Много е относително,знам но съм съгласен
> с теб и с две ръце гласувам за ИНФРАСТРУКТУРА.
> А в Банкя не е лошо за живеене!Твоите познати
> обмисляли ли са го?


Това за 200-те км. го мисля най-сериозно. Ако аз за 5-10 мин. мога да стъпя на магистрала, по която да си карам без проблем със 150 км./ч ....къде е проблема?
ss7
Re: Анкета: Ще паднат ли цените за наем в София?
28-01-2009 - 01:56:13
partzalev Написал:

>
> Това за 200-те км. го мисля най-сериозно. Ако аз
> за 5-10 мин. мога да стъпя на магистрала, по която
> да си карам без проблем със 150 км./ч ....къде е
> проблема?


Мн са малко държавите в Европа където е разрешено да караш по магистралите със 150 км/ч Това не виждам как ще стане. Но за сметка на това в Европа има мн мн бързи влакове, с които това разстояние може да го изминеш да кажем за час и половина. Това ми се вижда по-реалистично.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход