Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Наемите по главната в Бургас се сриват

Публикувано от bob_bs 
Наемите по главната в Бургас се сриват
27-01-2009 - 11:10:51
За първи път от годините на прехода може да се видят разлепени обяви „Дава се под наем” на празни магазини по улица „Александровска”.
Това феноменално явление надхвърли най-смелите прогнози на местните брокери, пише в. „Черноморски фар”. Още през ноември се забелязало освобождаване на апетитните някога търговски площи. В същото време магазините бяха преотдадени за 2-3 дни. Брокерите не са очаквали срив на цените и според тях пазарът се пренареждал.
Трудно се оцелява с наем от 7000 лева на месец в момент на криза, когато купувачът си прави сметка и за най-дребните разходи. Всички търговци са единодушни, че по отношение на оборотите тази Коледа е била една от най- недоходоносните. В резултата на това през януари търговците масово започнаха да напускат скъпите помещения.
За сравнение вестникът съобщават, че наемите по „Витошка” в столицата средно варират около 60 евро, а в Бургас те са около 100 евро на квадратен метър.

Dir.bg
Re: Наемите по главната в Бургас се сриват
27-01-2009 - 11:36:22
Те брокерите само това знаят-пазара се сегментира,пренарежда :]
Re: Наемите по главната в Бургас се сриват
28-01-2009 - 15:08:37
Крайно време е да се сринат и наемите, и цените, и суетата. Тази криза е отрезвително за всички. Все пак не може да изкарваш 100, а да даваш 200.
Re: Наемите по главната в Бургас се сриват
03-02-2009 - 01:22:39
Хайде дано и София последва тенденцията.
sunnyvillas, съгласна съм "и наемите, и цените, и суетата". Всичко беше подивяло в последните няколко години. Дано студения душ излекува лудостта.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Наемите по главната в Бургас се сриват
03-02-2009 - 01:30:40
Гледам графиката за наемите на началната страница :] тия хора вече ни взеха за мезе :]
Re: Наемите по главната в Бургас се сриват
03-02-2009 - 01:35:32
Що не взех вчера нещо под наем сега щях да съм с 2,50 евро на кв.м. напред.
Re: Наемите по главната в Бургас се сриват
03-02-2009 - 01:41:32
Re: Наемите по главната в Бургас се сриват
03-02-2009 - 01:41:50
avatar
elissa Написал:
-------------------------------------------------------
> Хайде дано и София последва тенденцията.
> sunnyvillas, съгласна съм "и наемите, и цените, и
> суетата". Всичко беше подивяло в последните
> няколко години. Дано студения душ излекува
> лудостта.
>
>
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------
> Когато последното дърво падне, когато последната
> река бъде отровена и когато последната риба бъде
> уловена, хората ще разберат, че не могат да ядат
> пари.

И коя теденция бре Трите пилета.Да се срине целия пазар докато си уплътняваш нощната смяна.Нали и ти гориш заедно със всички.

Re: Наемите по главната в Бургас се сриват
03-02-2009 - 04:05:25
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> elissa Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Хайде дано и София последва тенденцията.
> > sunnyvillas, съгласна съм "и наемите, и
> цените, и
> > суетата". Всичко беше подивяло в последните
> > няколко години. Дано студения душ излекува
> > лудостта.
> >
> >
> >
> --------------------------------------------------
>
> >
> --------------------------------------------------
>
> >
> --------------------------------------------------
>
> > --------------------------------------------
> > Когато последното дърво падне, когато
> последната
> > река бъде отровена и когато последната риба
> бъде
> > уловена, хората ще разберат, че не могат да
> ядат
> > пари.
>
> И коя теденция бре Трите пилета.Да се срине целия
> пазар докато си уплътняваш нощната смяна.Нали и ти
> гориш заедно със всички.
>
> Извинявайте, но аз не "горя" с нищо! Как горим "всички" ?! Горят хора с авоари в банки, с кредити, с акции, с разни безумни инвестиции ...
С какво да горя, за да засветя ?! Интересуват ме наемите, не купувам нищо и не продавам нищо. Ще се срине, естествено целия пазар (дефакто той не се срива, а се връща към разумните си цени) ... не може прехраната и килограмбанани да се превръща в лукс! Никъде в света това не е проблем - изключая Африка ...
Та, за какъв срив да не мечтаем и какво имаме да губим? Ако вие губите нещо ... съжалявам ... аз нищо!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Наемите по главната в Бургас се сриват
03-02-2009 - 04:10:54
А, що се отнася до нощната ми смяна-толкова интересна, като такава за някои във форума, да има нощни смени! Не съм предачка, тъкачка - аз съм лаборант - микробиолог и отново съм в частния сектор! Мога да си свърша заветната работа и за 1 и за 2 и за 8 и повече часа! Важно е резултатите да са в книгата, а има и часово време за изпълнение - изписано там. Никого не ощетявам! Радвам се когато са малко.
Тук за справка - цените също се сринаха! Мислите ли, че е вредно да спестим на някого 4 лв. ?! Повечето болни са И социално слаби. Как мислите - зле ли им се отразява сривът в цените. Самите те споделят, че купуват редовните си лекарства, които ползват от 10 години с 30% надолу! та кой губи, Оунър? Ако вие имате нещо за губене ... жалко! Интересно е %-тно колко повече печелят.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-03 04:23 от elissa.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход