Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Предсказанието!

Публикувано от hrabar 
Re: Предсказанието!
20-01-2009 - 22:59:50
Re: Предсказанието!
20-01-2009 - 23:03:03
Ами Нострадамус не фъстъци ами ушите да си изяде...толкова буквално съвпадаща "прогноза"...чак страшно звучи! 1867 г.!!!! Егати!
Re: Предсказанието!
20-01-2009 - 23:12:18
444



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-31 15:44 от pepa bunardjieva.
Re: Предсказанието!
20-01-2009 - 23:15:32
Да първата реакция е такава. И все пак...това "евентуално"...а какво трябва да стане за да не се случи това "евентуално"!?!
Re: Предсказанието!
20-01-2009 - 23:23:44
Много черни мисли ми идват. Че и да се побъркаш да мислиш, да си скъсаш задника от действия с цел да не стане така...... в края на краищата, като че ли всичко е предварително "програмирано", предначертано и не знам какво ли още не, но биологичната единица, наречена човек, все си остава излъгана, обрана, нае...на /прощавайте, но друга по-точна дума нямам/.
Храбрецо, много черна темичка си пуснал, отивам да си налея едно вино! *drink1*
Abu
Re: Предсказанието!
20-01-2009 - 23:24:11
Без малко да кажа, че е "предсказано" от Жул Верн. Много ме подведе с това заглавие! Всъщност, разсъждавах, че авторът не би трябвало да е философ-идеолог, щото тогава не е предсказание, а сценарий. 70 години една огромна държава се опитваше да живее по сценария на Маркс, Ленин и други подобни. Какво пречи капиталистите просто да са краднали идейки от теоретиците и така да сбъдват "предсказанията" им. Факт е, че повечето му разсъждеия са логични и на практика се случва както е предвидил. Ама е пресолил манджата с това "евентуално комунизъм". Повече от сто години комунистите се хващат за думите му и не виждат друг път към властта освен чрез предизвикване на кризи и революции. Според мен няма начин да се върне доскорошният ни комунизъм (поне аз докато съм жив!), а за описания от Маркс е направо абсурд! Някаква уродлива форма на демокрация, с все повече ограничени права в името на справедливостта, реда и сигурността на гражданите е по-вероятна. Мисля, че това "евентуално" се равнява на 5-10% вероятност, а това означава, че теоретично се е изчерпала възможността да се случи нещо подобно следващите 100-200 години. Дано!
Re: Предсказанието!
20-01-2009 - 23:29:47
Abu, благодаря за отговора, но ще изчакам още хора да си дадат мнението и тогава, ще напиша това, което аз мисля по въпроса...много бих желал и Асен и Куку да кажат нещо по темата!
Re: Предсказанието!
20-01-2009 - 23:42:44
Повече ми допада този:

„Живеем в система на корпоративен социализъм, където корпорациите капитализират печалбите си, а социализират загубите си.... Облагат ни с данъци заради собствената си некадърност, грешки и безполезност“.

Казал го е Ралф Нейдър. [www.nader.org]
Re: Предсказанието!
20-01-2009 - 23:53:48
Салвадор...поздравления...той Ралф Нейдър, събра достатъчно неприятели с писанията си, ама и на Мунчо в "Под Игото" му отрязват главата задето единствен се осмелил да наплюе турците...айде още няколко човека и ще публикувам собствените си умотворения!
Re: Предсказанието!
20-01-2009 - 23:54:19
Прав си барбароне...ама не знам дали си забелязал,че положителните предсказания никога не се сбъдват.За това пък лошите...по няколко пъти в годината...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход