Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво правите при отказ на продавача да продава?

Публикувано от variant_pan 
Какво правите при отказ на продавача да продава?
20-01-2009 - 11:39:52
Здравейте колеги,
Ние сме агенция в малък град. От извество време зачестиха отказите от продажба на продавачите при положение, че имаме клиент, който е тръгнал на преговори вече. Продавача приема първоначално контраофертите за цени, начин на плащане, такси и точно преди финализиране на сделката, се отказва да продава.Споделих с някои колеги това и те ме посъветваха да взимаме неустойка в рамките на срока на договора и тя да бъде фиксирана още във възлагателния договор. Ще бъда благодарна и за вашите мнения!

Лека и ползотворна работа на всички!
Re: Какво правите при отказ на продавача да продава?
20-01-2009 - 15:34:12
variant_pan Написал:
-------------------------------------------------------
Споделих с някои колеги това и те ме
> посъветваха да взимаме неустойка в рамките на
> срока на договора и тя да бъде фиксирана още във
> възлагателния договор.


НАПЪЛНО ПРАВИЛНО И НАЙ-ВЕЧЕ СПРАВЕДЛИВО !

smoking smiley
Re: Какво правите при отказ на продавача да продава?
20-01-2009 - 18:17:08
ако се опитате да пробутате такъв договор на продавача надали ще се навие да работи с вас. това прилича на изнудване . щом не си съгласен да продадеш ефтино дължиш неустоика хихихихихихихиххихи. намерете му купувач на обявената цена и не вервам да се откаже .а ако смятате че цената е надута тогава е редно вие да се откажете да се занимавате с този имот.
Re: Какво правите при отказ на продавача да продава?
20-01-2009 - 19:07:17
направо неустойка-двоен комисион *xxx*
Re: Какво правите при отказ на продавача да продава?
20-01-2009 - 20:50:30
Бахти тъпотията !!! Ами ако съм купувач и в последния момент се откажа да купувам тогава какво?
В единия случаи човек си има имот - негова си работа какво ще прави с него
В другия случаи човек си има пари - негова си работа какво ще прави с тях
Ако на някоя агенция не и изнася си е неин проблем......
Аз уважавам агенциите , но разберете -те трябва да са в услуга, да са полезни на страните ......останалото е приказки......
Re: Какво правите при отказ на продавача да продава?
20-01-2009 - 21:00:31
Ами нали за това съществува нещото наречено "Предварителен договор". Подписва се и след това пред нотариуса ако купувача се откаже, следва загуба на капарото. Ако продавача се откаже, се стига до съд, и в този случай съда постановява собствеността върху имота да премине в ръцете на купувача, след изплащане на цялата сума по въпросният договор! То това не е някакъв "нов" казус!
Я Камелия да каже!
Re: Какво правите при отказ на продавача да продава?
20-01-2009 - 21:14:07
Ако не е взел пари и не е подписал предварителен договор, какво искате от човека.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Какво правите при отказ на продавача да продава?
20-01-2009 - 21:26:41
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако не е взел пари и не е подписал предварителен
> договор, какво искате от човека.
>

Е, в тоя случай не мисля, че може да се говори за "отказ"! Ако няма подписан Пр.договор, няма платено капаро...ами то няма сделка просто, за какъв "отказ" става въпрос!?!

Re: Какво правите при отказ на продавача да продава?
20-01-2009 - 21:36:24
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> dragula Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ако не е взел пари и не е подписал
> предварителен
> > договор, какво искате от човека.
> >
>
> Е, в тоя случай не мисля, че може да се говори за
> "отказ"! Ако няма подписан Пр.договор, няма
> платено капаро...ами то няма сделка просто, за
> какъв "отказ" става въпрос!?!
>
>

Абе тая агенция да не копае разходите на полето.Ако продаваш имаш параметри цена и срок.Който не спази подписан договор, ще трябва да плаща.Айде стига селски хитреци очакващи безплатни екстрииииии


Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: Какво правите при отказ на продавача да продава?
21-01-2009 - 10:20:10
Извинявам се, но много от Вас не са разбрали въпроса ми.Става въпрос без предварителен дагавар, защото собствениците са през океана и е глупаво да идват за капаро, което е равно на билета им!Казах, че сме от малък град и сделките над 80 000 лв. са малко на брой.Незнам каква агенция трябва да сме, ако откажем сделка или не я подгатвяме само защото обстоятелствата не позволяват в момента предварителен дагавар. В случая имаме възлагателен договор със срок и цена, имаме клиент с пари и двете страни искат сделка, и колкото и да обесняваме, че е хубаво и почти задължително да има предварителен догоров, те искат направо изповядване. И по логиката на някои, аз трябва да си стоя с кръстени ръце, да си клатя краката и да изпусна комисионна. Питах какво да ще ме посъветвате, когато вече съм си написала нотариалния акт, подготвила съм всички документи и съм ангажирала нотариуса без да има размяна на пари и договори. Няма да говоря за разходите, в следствие на тези неща, които остават за моя сметка.

Благодаря предварително за съветите на компетентни колеги!Успех на всички!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход