Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

въпрос

Публикувано от reni_dim 
въпрос
13-01-2009 - 11:05:35
Бих искала да попитам какво става,когато на парцел за строителство открият археологически находки?Благодаря!
Re: въпрос
13-01-2009 - 12:14:54
Задължително се обявява пред Паметници на Културата и стоп на всичко ! Поне на първо четене !
Re: въпрос
13-01-2009 - 12:20:46
И ти финансираш разкопките.... по закон
Re: въпрос
13-01-2009 - 12:21:25
Това в момента май е единственото, което може да докара, някакъв инвестиционен проект до успешен край. Задължително проект за одобрение в НИПК. Трябват ти хора, които разбират от материята!
Re: въпрос
13-01-2009 - 12:43:36
Бил съм на обект , чийто проект беше съгласуван и с НИПК . Археолозите идваха със заповед от МРРБ , в която пишеше - "..... да им се оказва пълно съдействие с техника и други , при разкриване на археологически находки ....... "
Та си е вярно , че финансирането е както казва колегата .
Abu
Re: въпрос
13-01-2009 - 15:36:19
Не съм наясно с материята, но човек може да си направи някои изводи... Цък
Струва ми се най-уместно ангажирането на адвокат (а също и независим експерт по паметниците на културата) за тези въпроси.
Според мен ОГРОМНА грешка е да се опитваш да пробуташ нещо на парче на иманяри, нелегални колекционери и прочее... Също голяма грешка (но не толкова като първата, в смисъл, че наказанието не е рязане на уши, пръсти и т.н.) е да се опитва човек да възпрепятства по някакъв начин работата на заинтересованите институции.
В Балчишкия случай аз бих търсил полагащото ми се по закон (ако има такова) от оценката на откритото в имота ми. Това предполага пълно съдействие по разкриването и консервирането на откритото, щото колкото повече се разкрие, толкова повече ще е оценяваното. Пък ако процентът от намереното не покрива първоначалните "инвестиционни намерения", може да се търси обезщетение с равностоен или по-добър парцел другаде.
Re: въпрос
13-01-2009 - 17:54:25
Почваш да продаваш билетчета на туристи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход