Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да продаваме ли тази земя

Публикувано от vw_wv 
Да продаваме ли тази земя
24-11-2008 - 13:03:36
Здравейте,
дядо ми има 60 декара земеделска земя в с. Долно Ябълково област Бургаска, почти до границата с Турция е. Вчера дядо ми каза, че искал да я продава, земята не се обработва може би от над 50 години. Отишъл той в една фирма дето изкупуват земи и му казали 300 лева за декар. Дядо мо е доволен, защото преди време други хора си продали там земите за по 50-100 лева за декар и 300 лева му се струва добре.
Според вас какво да посъветвам дядката, да продава или не, земята е най-ниската категория 5.
Re: Да продаваме ли тази земя
24-11-2008 - 13:27:49
avatar
vw_wv Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
> дядо ми има 60 декара земеделска земя в с. Долно
> Ябълково област Бургаска, почти до границата с
> Турция е. Вчера дядо ми каза, че искал да я
> продава, земята не се обработва може би от над 50
> години. Отишъл той в една фирма дето изкупуват
> земи и му казали 300 лева за декар. Дядо мо е
> доволен, защото преди време други хора си продали
> там земите за по 50-100 лева за декар и 300 лева
> му се струва добре.
> Според вас какво да посъветвам дядката, да продава
> или не, земята е най-ниската категория 5.
>

Най- ниската категория е 9.Най- скъпи са от 1-4 категория. Та, ако купувачите са го излъгали, бъди нащрек. Нека Дивал да каже, но щом са вдигнали цената, значи има нещо, което вие не знаете. Поинтересувай се какво се предвижда....
Re: Да продаваме ли тази земя
24-11-2008 - 13:36:27
ами преди 1-2 години са ги продали хората там земите за по 100 лева на декар горе долу. Според вас изгодно ли е да се продава сега земеделска земя и тази цена от 300 лева на декар как ви се струва, като се има предвид че мястото не е добро



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-24 13:36 от vw_wv.
Abu
Re: Да продаваме ли тази земя
24-11-2008 - 13:44:10
Поинтересувай се дали на тази цена можеш да купиш равностойна земя по-близо до мястото, където живееш. Земята освен собственик иска и стопанин - все пак по-лесно ще я рентваш, ако ти е наблизо и не на чуждо за теб място. Предполагам, това е причината толкова години да не я ползвате... Може би ако са 60 дка накуп би могъл да искаш малко повече, но кой ли го знае що за село е това... За да я оцениш още по-скъпо, трябва да имаш или собствен проект, или информация за чужд, че да изнудиш леко инвеститора, ако не може да те заобиколи. Щом дядо ти е доволен от тази цена, не виждам защо трябва да се тровиш с догадки кой какво би спечелил, как ще се окаже, че си се минал и т.н.
Re: Да продаваме ли тази земя
24-11-2008 - 13:44:49
абе продавайте и идвайте при нас в София. Другите така направиха.
Re: Да продаваме ли тази земя
24-11-2008 - 15:39:00
Преди всичко бих изложил личната си гледна точка. За да продадете каквото и да било, трябва да има причина. За мен най-глупавото нещо е да продадеш заради самото продаване. Продай но с идеята какво ще направиш после с парите. Не са кой знае какво, но например може с тях да рефинансираш кредит някакъв ако имаш...пресметнато от лихви колко ще спестиш от бъдещо погасяване на някакъв кредит , реално може да се окаже че тези 300 лв/дка за теб са се оказали с ефект като 450 примерно...Ако идеята е да се завърти някакво бизнесче...пак някакъв план трябва да имаш! Ако искате да ги замените за по-хубави земи...добре но преди това си подсигури сделките за другите земи...но просто ей така...дай да продадем щото иначе какво да правим...малко глупаво ми изглежда.
Между другото как така това са земи които не са обработвани от 50 години...какъв им е проблема...казваш 5-та категория...не са много зле(а като знам и поземлените комиси как категоризираха).



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-11-24 16:10 от hrabar.
Re: Да продаваме ли тази земя
24-11-2008 - 15:51:13
ами не са обработвани щото то това село е замряло отдавна. дядо ми иска да ги продава, шото да не седели така. Нямаме кредити и аз се чудя какво да го посъветвам, парите не са малко, но въобще не са и много. Как стои въпроса със заменките, има ли ги още и трябва ли да имаш голяма врузка, за да ги замениш за земи, които да са по-близо до Бургас
Re: Да продаваме ли тази земя
24-11-2008 - 18:46:07
За заменки забрави,а фирмата печели около 2000лв от разликата ,плюс комисион. от купувача smiling smiley
Re: Да продаваме ли тази земя
24-11-2008 - 20:48:51
Е хаиде и аз да дам акъл, пък нищо че съм лаик: продаваи сега щото по-високи цени няма да видиш. От друга страна обаче, според опита ми в търговията, след като предлагат 300лв. от раз, то би трябвало да може да спазариш 10-15% отгоре...
Успех!
Re: Да продаваме ли тази земя
24-11-2008 - 22:47:40
vw_wv Написал:
-------------------------------------------------------
> ами не са обработвани щото то това село е замряло
> отдавна. дядо ми иска да ги продава, шото да не
> седели така
. Нямаме кредити и аз се чудя какво да
> го посъветвам, парите не са малко, но въобще не са
> и много. Как стои въпроса със заменките, има ли ги
> още и трябва ли да имаш голяма врузка, за да ги
> замениш за земи, които да са по-близо до Бургас


Интересно как ли ще седат тези земи след като ги продадете. Я по-добре попитайте от другата страна на границата дали се продват и за колко подобни земи!!!!


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход