Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строителство по време на криза ?

Публикувано от Rafa23 
Строителство по време на криза ?
21-11-2008 - 17:54:58
Какво ви е мнението относно изникналата възможност за строителите, които имат ликвидни пари да ги инвестират точно сега- когато материалите са значително по ефтини от преди няколко месеца.
Днес един ми каза, че в момента можел да докара себестойността на завършен строеж около 180 евро на кв. м. !!! Рано или късно кризата ще отмине и не мислите ли че тези които точно сега строят ще бъдат след година две на голяма далавера ? Благодаря ви за мненията предварително !
Re: Строителство по време на криза ?
23-11-2008 - 16:54:42
180 евро на кв.м. Пълни глупости, не лъжи хората.
Re: Строителство по време на криза ?
23-11-2008 - 18:04:08
До 180 Е незнам.Но колега строи миналата година.На бетон 180 лв/м3 и арматура 2.20 лв/кг.С тухли пуротерм.Излезе му точно 150 Е/м2 за грубия строеж.

При новите цени без да се отразява спад и в цената на труда се получава 110 - 115 Е/м2.За процеса до края незнам.

Но всеизвестно е , че хората с кеш пари в кризата са с най - големи печалби след нея.
Re: Строителство по време на криза ?
23-11-2008 - 18:07:32
Това не е само при криза.
Някои правят пари от всичко, до което се допрат. Особено от пари.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Строителство по време на криза ?
23-11-2008 - 20:04:45
Преди 3 месеца правих оферта на една клиентка ! Къщата беше около 300 м2 РЗП . Грубстроеж с ток , вода и канализация на къщата + външна изолация с минерална мазилка излезе около 195 евро/ м2 . А сега желязото е 1.50-1.60 лв/ кг заготовка , а не 2.15 лв/ кг ! Криза ли е не зная , но желязото е борсова стока и сега е с ниска цена , което е добре . Не виждам причина да не се строи точно в този момент , когато ще се освободят (вероятно !? ) много работна ръка от големи обекти !?
Re: Строителство по време на криза ?
23-11-2008 - 21:12:19
Незнам за кой район на страната говорите,но ще ви кажа за София какво се получи.При 32м2 виличка -бетонни основи,изграждане с тухли итонг,покрив с битумни керемиди/тавана не е затворен/ и улуци/без водост.тръби/= 13000 лв.Това е с материали,които аз доставях с транспорт на складовете и за майстори.Преди три дни приключих.За "майсторите" не ми се говори,това е друга тема.Но напролет,ако трябва и на кастинг ще ги подложа,преди да ги наема. *xxx*
Re: Строителство по време на криза ?
23-11-2008 - 22:24:40
"пуротерм"НЕ,ПОРОТЕРМ ДА
Re: Строителство по време на криза ?
23-11-2008 - 22:35:56
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> Незнам за кой район на страната говорите,но ще ви
> кажа за София какво се получи.При 32м2 виличка
> -бетонни основи,изграждане с тухли итонг,покрив с
> битумни керемиди/тавана не е затворен/ и улуци/без
> водост.тръби/= 13000 лв.Това е с материали,които
> аз доставях с транспорт на складовете и за
> майстори.Преди три дни приключих.За "майсторите"
> не ми се говори,това е друга тема.Но напролет,ако
> трябва и на кастинг ще ги подложа,преди да ги
> наема.

За район София говоря ! Не знам , но повечето майстори плачат за инвеститори като вас! Все едно гледаме кавър на "Баш майстора" А в тези 13.000 лв. сложихте ли Вашите разходи ? Нерви , загубено време , бензин и т.н. ? ? ?


Re: Строителство по време на криза ?
24-11-2008 - 10:24:44
Това не е кавър на "Баш майстора".Убедено мога да кажа,че "Баш майстора"се вихри с пълна сила.Офертите винаги са много примамливи,но после идва тънкото изнудване с едно или друго,което,разбирате ли,не било включено в цената.Ако не им стоиш до главата,вместо построена,къщичката ти ще бъде,като набързо скована барака.Абе,мърляшка работа!Лошото е,че аз не съм единственият разочарован от "майстори".А и цените на строителните материали съвсем не са това,което пишете тук.Затова,незнам, как сте докарали цени от 180-195 Е/м2.Виждат ми се доста хлъзгави! *huh*
Re: Строителство по време на криза ?
24-11-2008 - 10:46:47
Аз съм в бранша от 1992 година , така че ..... Имам големи отстъпки , които разделям със собственика и всичко си върви , както трябва ! Ваше право е да се съмнявате във всичко , особено след това , което Ви се е случило ! Съветвам Ви да не взимате повече "майстори" а да си наемете фирма , с която да си сключите договор и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход