Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени наем

Публикувано от martinio 
Re: Цени наем
27-11-2008 - 14:09:33
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Potential_Buyer , смислена информация за какво
> искаш да ти дам ? Вече написах , че в София
> наемите са се вдигнали с около 60%, няма
> гарсониерка с под 250 е наем /освен от познати,
> заминали в странство например/, питай, ще ти
> отговоря.

Много интересно. Имам няколко колеги, които живеят в дву-тристайни(например Младост, Дървеница, Борово, Красно село, Бъкстон, Павлово) за 220-300 евро. Един от тях нае преди един месец тристаен панел в Красно село за 270 евро. Обзаведен. Вярно, не са чисто нови мебелите, но става за живеене.

В същото време не познавам нито един луд, който да живее в гарсониерка за 250 евро.

А на първа страница на имоти.нет графиката на наемите пада...
Re: Цени наем
27-11-2008 - 18:21:05
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Дъвчице, какво се случва с наемите в София ?


какво се случва ли?
падат наемите но сте ги захапали като за последно щото иначе сте за бюрото по труда
а там е страшно - много хора и все нищо не умеещи и нищо не правещи
особено със съцзакалка!
Re: Цени наем
27-11-2008 - 21:51:02
То тук има няколко фактора.Оставяме настрана "брокерския"...за него има 12345 теми.
Изборът е дали да искаш по-висок наем и да си склонен да чакаш,докато се появи достатъчно самоуверен наемател,който да е готов да ти даде по-висок наем и да си вярва,че ще може да плаща сумата дългосрочно...Или да пуснеш някого веднага за сума 40-50% надолу.
Аз с чиста съвест си избрах последния вариант преди две седмици.86 квдрата на прилично място (метро на 5 мин пеша) за 300 лева.Врабче връката винаги е по-добро от орел в облаците,независимо кой какво се опитва да ви убеди.В добрия случай накрая пак си оставате с врабчето,в лошия-и без него.
Re: Цени наем
28-11-2008 - 00:28:54
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> То тук има няколко фактора.Оставяме настрана
> "брокерския"...за него има 12345 теми.
> Изборът е дали да искаш по-висок наем и да си
> склонен да чакаш,докато се появи достатъчно
> самоуверен наемател,който да е готов да ти даде
> по-висок наем и да си вярва,че ще може да плаща
> сумата дългосрочно...Или да пуснеш някого веднага
> за сума 40-50% надолу.
> Аз с чиста съвест си избрах последния вариант
> преди две седмици.86 квдрата на прилично място
> (метро на 5 мин пеша) за 300 лева.Врабче връката
> винаги е по-добро от орел в облаците,независимо
> кой какво се опитва да ви убеди.В добрия случай
> накрая пак си оставате с врабчето,в лошия-и без
> него.

Ти или си луд човек или си под наем и пускаш партенки, да "подбиеш наемите в София и околностите" ! Мисля, че е второто. Успех! javascript:emoticon('*drunk*')


Re: Цени наем
28-11-2008 - 00:33:46
Ели Написал:
-------------------------------------------------------
> ...тогава,ако един двустаен апартамент е купен
> преди три год.за 110 000лв.в ж.к.Младост и е нов и
> довършван и обзавеждан до сега,по тези сметки
> излиза,че трябва да бъде даден под наем за около
> 700лв.Поправете ме,ако греша,но тази сума ми се
> вижда недостатъчна.

Ели, мисля, че ако ще даваш апартамент под наем не бива да влагаш много пари в довършитерни дейности и ремонти. Ако го направиш си губещ и наемът, който можеш да вземеш не ти харесва.
javascript:emoticon('*pardon*')
Re: Цени наем
28-11-2008 - 06:28:52
бай ти пешо стара кримка - умее да набутва околните
той отдава под наем имоти на шпакловка и омаска и им иска по 1500 евра на месец за пийсе квадрата барабар с общите!
и успява ша знаити!
Re: Цени наем
28-11-2008 - 11:13:06
В същото време не познавам нито един луд, който да живее в гарсониерка за 250 евро.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zlostyr, аз пък познавам десетки такива, които плащат по 250 е за гарсониерка и лично съм ги настанявал, освен това не ги наричам луди. А ти сигурно имаш познати, които плащат по - нисък наем, ама не казваш, че живеят отдавна там и наемодатерите са решили да не им вдигат наема, ако са доволни от наемателите си. А разликата между мен с теб и дъвката например е, че аз нямам нужда да чета графики, защото познавам и следя пазара, общувайки си с наемодатели и наематели.
Re: Цени наем
28-11-2008 - 11:30:26
да перефразираме - лично ти си ги набутал..

ти може да общуваш само със секретарките си (които вършат работата ти) и другите номенклатури на които продаваш и отдаваш имотите. с тях се познаваш от соцвремената.
с нормални хора едва ли си имал РЕАЛЕН контакт в близките 15 години!
Re: Цени наем
28-11-2008 - 11:39:07
Дъвка, ама много си злобен бе човече, ти мразиш и живеещите под наем , и купувачите, и продавачите, мразиш всички, които имат нещо общо с брокерите . Комплексарче.
Re: Цени наем
28-11-2008 - 11:48:25
хе хе
както вече казах познавам свестни брокери.
но не понасям разните му там соц хрантутници закърмени с чуждия хляб и цял живот смучели живота на хората с ценности
социопатче!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход