Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.

Публикувано от advokat Popov 
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 13:33:15
а мое ли я да попитам самозваните от кинта оод що като САМО КЛИЕНТА определя цената на пазара е ПЪЛНО с оферти за едни и същи имоти но на РАЗЛИЧНИ ЦЕНИ?????
може би когато попитат клиенто - каква цена иска да се обяви имота му той казва - амиииии сега като го гледам тъйййй той е (примерно) 100К ама като го гледам от изток може да се каже, че искам да е на 110К ама вие го пуснете и на 120К

и вие добричките брокери ВЕДНАГА изпълнявате и пускате цените на човека!
а после рИвете - ама те продавочите таковата.. мммммм.... не знаели какво искат ама ние нали сме суперррррррррр добрички ще ги обслужим разбираш ли.... пък ако искат и на 100 цени ще го пусками...

Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 13:43:27
Huba-Buba, това сме го обяснявали също безброй пъти, заради невъзможността да го разбереш от първият път, ще го повторя - предлагах апратамент на познат, който при мен го бе обявил за 105000е, на другия ден видях, че го има в още 5 АНИ на по - ниски цени, най - ниската бе 90000е, веднага го свалих от реклама, защото се оказа, че той само пробва. Основната причина за различните цени в рекламите е тази, че собствениците си въобразяват, че като го предложат в десет агенции на различни цени, ще го продадат по - бързо, по тази причина нямам нито една оферта, която да се предлага от още някой.
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 13:54:31
ето, че си идваме на думата
нЕкой "компетентен" брокер е започнал да работи без да си е постлал нещата
ако беше компетентен нямаше да има други обяви и нЕкой просто да си тества пазара. за последното си има агенции за маргетингови проучвания!
нооо
вече писах - щом ви се отдаде случай за комисоно не пропускате, но като трябва да се свърши компетентно работата - неееее нема как да се случи просто!
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 13:55:51
Дъфка-Един имот на десет цени.!Да ама за това са необходими 10 идиота собственици и десет идиота измислени АНИ!!!Ако това е пазара ..е..му м...та.
Никога сериозна ани ,няма да ти пусне в реклама имот "разнесен"из много анита.Или пък да си го пуска някой идиот и сам в реклама!! :}
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 13:59:07
е кой пуска разни теми да ни убеждава, че по принцип е нужно да се ползва АНИ????
и разни доводи вади и после ги доказва а накрая мрънка като му ги оборят

тея теми ще се обезсмислят ако си пометете в къщичката и си подредите нередностите...
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 14:13:47
Дъвка, тя нашата къщичка си е наша работа, ти защо се вреш там ? Някой да те е молил , или да те е канил ? Ще оставя нещата които ми идват на езика за една друга, специално създадена тема.
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 14:25:59
Дъфка..Нужно или ненужно всеки сам трябва да си прецени..Фактите говорят приятелче.Тази седмица имам отново 3 СДЕЛКИ..!!Без да броя и още една ..където продадох мой личен апартамент! smoking smiley
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 14:27:54
я кято се Фалиш с 3 сделки кажи къв оборот е тва (комисона/персонел) на глава от фирмата ти пък да видим за кво си бъбрим....
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
Без да броя и още една
> ..където продадох мой личен апартамент!

А ти плати ли 6 процента на колегите ,а?

moody smiley: moody smiley: moody smiley: moody smiley: Да видим скрънза ли си ,печен ли си и дали можем да минем и без АНИ-тата :}
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 15:10:08
келепирски Написал:
-------------------------------------------------------
> gandalf Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > > виждал! Коконата влезе в офиса със
> самочувствието
> > на примадона и дори не се представи на
> > управителката и на мен.
>
> > - Е, те нали са го чели...
>
> > До края на срещата други реплики от нея
> нямаше.
> > Брокерката, обаче, обясни подробно на
> продавача
> > какви допълнителни и изискуеми документи
> трябва да
> > подготви, как и къде. Всичко беше разяснено
> и
> > договорено и срещата мина чудесно.
> > Следва (след няколко седмици) прехвърлянето
> при
> > нотариус. Безмълвната кокона сяда
> най-отпред,
> > където трябва да сме аз и продавачът.
> Брокерката
> > скромно стои отзад, но с пълен наръч бумаги,
> които
> > адвокатката дори не погледна. На всеки въпрос
> от
> > страна на нотариуса, отправен към неговата
> колежка
> > адвокатка, отговаряше брокерката. След
> > приключването на сделката, брокерката ни
> пожела
> > успехи и т.н. и ни обясни няколко следващи
> след
> > покупко-продажбата стъпки, които трябва да
> > направим. Адвокатката дори не й благодари, че
> тя
> > свърши всичко с лекота и компетентност.
> > Мисля, че това е достатъчно.
> > Съвсем скоро ще пусна отделна тема, с разказ
> за
> > моите приключения и наблюдения при покупката
> на
> > къща за почивка в красивия Балкан. "
> >
> ---------------------
> уважаеми gandalf ,
> отчитам желането Ви да водите някакъв нормален
> диалог,за това ще си позволя нЕкои уточнения !
> -1-като навсякъде , и в Адвокатурата има "стадо и
> мърша"-без коментар дали Вашият
> случай е такъв !
> -2- Малко хора отчитат факта,че адвокатлъка е
> особен вид професия , както и лекарската
> междувпрочем.Клиентите на двете професии
> обикновено ПЛАЧАТ , когато плащат на тези
> представители (работата е изключително конфликтна)
> и по същество има конфликт на интереси !
> Не знам дали отчитате факта,че брокерстването на
> имоти е особен род професия-запознават се две
> страни->добронамерени една към друга и по
> същество няма спор !
> приказките за професионализъм на хора-бивши и
> бъдещи безработни са по-стари от Стария завет
> ---------
> не знам какво очаквате от Адвокат , когото са
> "наели" да следи сделка , при условие,че агента по
> запознанства прибира 3 % ,а често и 2 Х 3% а много
> често клиентът иска да мине "тънко" при адвоката
> ако може и без пари !
> За това вероятно въпр. Адвокактка е мълчала - за
> толкова пари-толкова работа !
> трябва да минат десетилетия , за да изчезнат
> основанията за Адвокатската поговорка"който не
> плаща добре на адвокат-плаща ДВОЙНО"
>
> българинът е достатъчно прост , за да не разбере ,
> че в пазарната икономика не стои въпроса ДАЛИ да
> се плаща на адвокат а КОЛКО ???
> много време се продаваха мечти от брокери на НИ -
> идва време да се продава ИНФОРМАЦИЯ от Адвокати -
> при това принудително !
> ----------------
> отчитайки "обществените" нагласи за Адвокатите
> (мръсници,кръвопийци,кожодери ипр), ще Ви кажа
> защо е така !
> Ако не платиш на Адвокат както трябва-той със
> голяма вероятност може да те остави да се удавиш ,
> предпазването от голяма злина също е стока-която
> се плаща !
> ---------
> не е все едно и също от 1 000 000 лв да изгубиш
> 500 000
> или да изгубиш 300000 , отделно Адвокатът да вземе
> 100 000
> ----------
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 11/05/08
> 12:41PM от келепирски.

Бах м..........у
отчитайки "обществените" нагласи за Адвокатите
> (мръсници,кръвопийци,кожодери ипр), ще Ви кажа
> защо е така !
> Ако не платиш на Адвокат както трябва-той със
> голяма вероятност може да те остави да се удавиш ,
> предпазването от голяма злина също е стока-която
> се плаща !

нали адвоката казва колко струва услугата му какво значи КАКТО ТРЯБВА, след като приема работата значи му е платено колкото иска или има и друг варянт
confused smiley, да вземе колкото му дават и по собствена оценка на платеното толкоз работа да свърши - демек ПУМЯРСКА РАБОТА.
Има АДВОКАТИ и адвокати имам казус ще го разкажа за да се види до къде може да стигне подвеждането от адвокат:

Купих 1/2 ид. част от имот /на далаверка без адвокат/ исках от съсобственика ми който е построил незаконна къща в общото ни място да ми разпише аз да си вдигна едно къще и да го шитна /през цялото време съм супер добронамерен/ човека ми казва тука само краставици и домати ще садиш /типичен селтик се оказа/ викам пич ще изгориш /с три деца и жена пара нема, имоти нема/ той вика бегай и така в съд да се делим /имота неделим/ демек сме към публична продан обясних му писменно всички варянти / ти ми плащаш, аз ти плащам или на публична продан ще се борим а пара нямаш и гоериш/ Адвокатинът му до този момент нищо успокоява го, че ще жали, мота и така. Та изхода - хорицата ще изгорят адвокатина ще е с N на брой хонорари за Н фази а клиентите ще са на улицата.

не знам какво очаквате от Адвокат , когото са
> "наели" да следи сделка , при условие,че агента по
> запознанства прибира 3 % ,а често и 2 Х 3% а много
> често клиентът иска да мине "тънко" при адвоката
> ако може и без пари !
> За това вероятно въпр. Адвокактка е мълчала - за
> толкова пари-толкова работа !
> трябва да минат десетилетия , за да изчезнат
> основанията за Адвокатската поговорка"който не
> плаща добре на адвокат-плаща ДВОЙНО"

значи според теб адвокатката се е навила например на едно 100 - таче да краси ситуацията :} бах м..............му, и не говорела /демек работела/ щот за 100таче толкоз :} , а според мен колегите са извадили ултра късмет, че не е говорела /работела/, че като заработят такива става страшно.

Лично аз като поема работа я върша независимо от това колко са ми платили щом съм я приел и съм се съгласил за сумата не виждам как ще я свърша наполовина например защото така ми били платили МАЛКО разбираш ли. Когато това което ти се плаща е недостатъчно просто не се взима за работа всичко останало е:

ПУМЯРЩИНА.

После още случки с адвокати ще намяткам :} , нека се изкажат са правоспособните........................
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.