Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за комисионна

Публикувано от george_k 
Въпрос за комисионна
22-10-2008 - 22:43:30
Здравейте, продавам имот чрез АНИ, договорихме 2.5% комисионна, за сега нямам оплаквания от тях, коректни са и си вършат работата, най вече-има клиент.
Аз не съм ги търсил, те ми се обадиха и казаха че имат клиент, а аз нямах нищо против да платя 2.5% стига да се продаде. Когато се разбра, че клиента е сериозен, АНИ ми предложи да подпишем договор, до тук добре, но в договора е записано, че аз им дължа комисионна на предварителен договор. Проблемът е, че комисионната им е над 40 000 Е, първо аз ги нямам тези пари сега, разчитам на парите от продажбата, за да се разплатя с тях и второ, ако сделката пропадне, аз ли ще пия една студена вода или да разчитам, че те ще са достатъчно коректни да върнат парите.
За сега отношенията ни са ОК, но на моето предложение да се разплатиме след финализиране на сделката, което да е описано в договора нещо се мусят, е на са казали твърдо не, трябвало да говорят с шефа и т.н. на моето искане аз да говоря с него, все пак това е доста тлъста комисионна, ми беше казано, че той може да ми се обади, е не се е обадил още. И аз не съм подписал още..., не бих искал да изпусна клиента, както съм сигурен, че и АНИ не иска да изпусне %, но за сега нещо не се получава.
Не искам дори ида си мисля, че клиента може и да е подставено лице, но все пак живееме в БГ, страната на неограничените възможности и игри.........
Моля за мнение, ако има брокери, куповачи или продавачи сбъскали се с подобен проблем. confused smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-22 23:12 от george_k.
Re: Въпрос за комисионна
23-10-2008 - 08:45:57
Ако беше истински клиент ,желаещ да купи имота ви,при тази комисионна агенцята и краката ви ще излиже,това е подставено лице и е често срещана измама от страна на посредниците.
Re: Въпрос за комисионна
23-10-2008 - 09:58:32
george_k , след като комисионната е 40 000 евро, то имота струва поне 1600000 евро, а капарото би трябвало да бъде 160 000 е, така ли е ? При подписване на предварителният договор влизате във взаимоотношения с купувача и в този договор има неустойки , които касаят и двама ви, така ли е ? Ако имате намерение да продавате наистина и си получите капарото, какъв е проблема да не си платите на хората, при положение, че в договора пише, че ако купувача се откаже от сделката, губи капарото т.е. не давате пари от себе си, какво значи "нямам ги" ?
Re: Въпрос за комисионна
23-10-2008 - 10:16:45
qnko Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако беше истински клиент ,желаещ да купи имота
> ви,при тази комисионна агенцята и краката ви ще
> излиже,това е подставено лице и е често срещана
> измама от страна на посредниците.
>


Я дай пример за тази често срещана измама не един а няколко, ти пострадал ли си от такава измама, твой близък или си долен лъжец.

В случай, че получиш капаро на предварителен договор е нормално да платиш комисионната или поне половината. Предварителен договор може да се развали и сделката да пропадне само по вина на купувача или продавача в този случай тези две страни по съдебен път ще си търсят съответните неустойки така, че в този ред на мисли опасенията са ти напълно неоснователни а относно посредника смятам, че има ли капаро то той е свършил своята работа smiling smiley
Re: Въпрос за комисионна
23-10-2008 - 12:01:52
avatar
george_k Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте, продавам имот чрез АНИ, договорихме
> 2.5% комисионна, за сега нямам оплаквания от тях,
> коректни са и си вършат работата, най вече-има
> клиент.
> Аз не съм ги търсил, те ми се обадиха и казаха че
> имат клиент, а аз нямах нищо против да платя 2.5%
> стига да се продаде. Когато се разбра, че клиента
> е сериозен, АНИ ми предложи да подпишем договор,
> до тук добре, но в договора е записано, че аз им
> дължа комисионна на предварителен договор.
> Проблемът е, че комисионната им е над 40 000 Е,
> първо аз ги нямам тези пари сега, разчитам на
> парите от продажбата, за да се разплатя с тях и
> второ, ако сделката пропадне, аз ли ще пия една
> студена вода или да разчитам, че те ще са
> достатъчно коректни да върнат парите.
> За сега отношенията ни са ОК, но на моето
> предложение да се разплатиме след финализиране на
> сделката, което да е описано в договора нещо се
> мусят, е на са казали твърдо не, трябвало да
> говорят с шефа и т.н. на моето искане аз да говоря
> с него, все пак това е доста тлъста комисионна, ми
> беше казано, че той може да ми се обади, е не се е
> обадил още. И аз не съм подписал още..., не бих
> искал да изпусна клиента, както съм сигурен, че и
> АНИ не иска да изпусне %, но за сега нещо не се
> получава.
> Не искам дори ида си мисля, че клиента може и да
> е подставено лице, но все пак живееме в БГ,
> страната на неограничените възможности и
> игри.........
> Моля за мнение, ако има брокери, куповачи или
> продавачи сбъскали се с подобен проблем.

Защо да нямаш пари за комисион, след като ще имаш 10% от цената на сделката, а на фирмата трябва да дадеш 2.5%?
В предварителния договор пише, че ако купувачът се откаже да купи, тези 10% остават за теб. От тях ли ти свиди да се разплатиш?
Защо на предварителен договор? Защото много клиенти, не платят ли в момента на подписването му, " забравят" да уведомят фирмата, че сами са си организирали и извършили изповядването.


Re: Въпрос за комисионна
23-10-2008 - 12:25:02
george_k ,приятелю!

Обект си на чиста мошенлия! Искат си комисионното преди да свършат работа,даже не си взел и капарото!Виж им номерата в темата :брокерите да отговорят моля!Никакви пари ,докато не си се договорил с купувача ,уточнили сте размера и кой ще плаща комисионната и си взел парите.Плащай за свършена работа,след като си взел парите , а не за услуги на бюро за запознанства! smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-23 12:28 от фло.
Re: Въпрос за комисионна
23-10-2008 - 12:39:09
avatar
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> george_k ,приятелю!
>
> Обект си на чиста мошенлия! Искат си комисионното
> преди да свършат работа,даже не си взел и
> капарото!Виж им номерата в темата :брокерите да
> отговорят моля!Никакви пари ,докато не си се
> договорил с купувача ,уточнили сте размера и кой
> ще плаща комисионната и си взел парите.Плащай за
> свършена работа,след като си взел парите , а не за
> услуги на бюро за запознанства!

Русокоске ненагледна, пак не си схванала!
АНИ иска комисион, СЛЕД като вече е подписан предварителния договор и продавачът е взел 10% капаро от купувача. И което капаро, ако купувачът се откаже от сделката, остава за продавача. Та, дори и в този случай, човекът остава с " печалба" от 7,5%! Освен това, може и да иска съдът да постанови сключване на окончателен договор по чл. 19 от ЗЗД.
Що ли не си скубеш веждите на воля, а се вреш дето не ти е работа?
Re: Въпрос за комисионна
23-10-2008 - 12:41:20
а до окончателния договор,къде стои капарото?
Re: Въпрос за комисионна
23-10-2008 - 12:51:21
avatar
qnko Написал:
-------------------------------------------------------
> а до окончателния договор,къде стои капарото?
>

В продавача, разбира се! Това сме го обяснявали сто пъти. Може да се остави и на отговорно пазене при нотариус........
Re: Въпрос за комисионна
23-10-2008 - 13:06:10
Камелия,бяла птицо!
Прочети какво е написал човека!Къде видя капаро?Искат да го вържат преди въображаемото капаро-парите напред за да блокират имота ,докато усучат купувача и него с 2,5%,ако въобще има такъв.Най-вероятно е да няма клиент,а да пробват продавача дали ще могат да го ожилят.Щото за тази цена на имота потенциалния клиент има достатъчно ресурс да изпрати юридическия си екип,да намерят продавача и да спестят 80000 евра./знаем пинизите на двойната комисионна/ .Ама мошенници с мошенници такива :g: Следва дълго и нецензурно пожелание към брокерите.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................ата! :g:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход