Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кратък наем -въпроси

Публикувано от brambolet 
кратък наем -въпроси
19-10-2008 - 16:38:40
Какво е това чудо-кратък наем- Има ли то почва у нас.Добри и лоши страни .
Re: кратък наем -въпроси
19-10-2008 - 18:08:20
brambolet Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво е това чудо-кратък наем- Има ли то почва у
> нас.Добри и лоши страни .


Кратък наем е за хора, които са (примерно) в командировка, (1-6 месеца) и вместо да живеят на хотел, предпочитат да имат за същата (или близка) цена, апартамент. Друг вариант е, когато туристи идват за кратко...(поне седмица)... Предимство - по-висок наем отколкото ако е нает за 1 година (около 25-40 процента)
Недостатък - голямо текучество - периоди на "незаетост".
Накратко - това е ...
(P.S. естествено жилището трябва да е напълно обзаведено)
Re: кратък наем -въпроси
21-10-2008 - 12:49:39
има,има,но много зависи в кой град си...
Re: кратък наем -въпроси
21-10-2008 - 16:43:36
Кратък наем сигурно е диалектен изказ на краткосрочен наем. Примерно в Шопландия на късите гащи някои хора им викат кратки гащи. Звучи дразнещо, но само ако не говориш на точно този диалект.
Re: кратък наем -въпроси
21-10-2008 - 17:49:17
Ами просто има имоти, особено луксозните и тези по морето които се дават за период по-малко от стандартните 12 месеца. Даже в последно време имам търсения за наемане на луксозни вили в Банкя за 2 седмици, тъй че раздела е съвсем на мястото си.
Re: кратък наем -въпроси
21-10-2008 - 18:06:08
avatar
Кратък = краткосрочен. Но звучи по-добре smiling smiley

" Кратките наеми се предлагат с цена на денонощие.
За разлика от другите наеми се предлагат краткосрочно.
Една удобна алтернатива на хотел при почивка или бизнес в друг град.
"

Re: кратък наем -въпроси
22-10-2008 - 12:59:35
Може да са нямали мяско в менюто и затова да са го съкратили хората
Re: кратък наем -въпроси
22-10-2008 - 15:22:49
magic Написал:
-------------------------------------------------------
> Кратък = краткосрочен. Но звучи по-добре
>

За мен звучи толкова неопределено, колкото кратък заем да речем и то по напълно логични причини. Но вместо да правя лингвистични анализи, по-добре да питам за някои по-практични неща:

Щом се плаща за ден, може ли да се наеме за 2-3 дена примерно?

Ако е за 2 дена, трябва ли да подписвам договор за наем и да плащам комисион на брокер? Защо просто не си направя резервация в някое семейно хотелче.

С резервация ли става наемането за 2 дена или подписвам предварителен договор в агенция за НИ? АНИ ли пускат обявите за наемите или някакви други субекти от правния мир?

При хотелиери ли отивам или при физ. лица отдаващи под наем? Ако са хотелиери, откога АНИ иззеха функциите на туристическите агенции?

Изобщо на тези дето предлагат кратките наеми, някой закон регламентира ли дейността им, или отношенията са само между мене и тях? Питам за законите, за да знам какви са и моите права и задължения, ако реша да им ставам потребител. Ако това се знае, всички горни въпроси ще се решат едновременно.

А този раздел наистина е необходим. Не съм ровил много из нета, но май вече има някакви сайтове за резервации. Само че не знам досега някой да е събрал всичко що се предлага с цена за денонощие на едно място. Имоти.нет може би са достатъчно популярни и необвързващи за да имат шансове. Защото както се знае, големите сайтове ги изграждат самите потребители.



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход