Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

12 пъти защо или защо въобще не ми е небходим самопоканил се посредник

Публикувано от nikolase 
12 пъти защо или защо въобще не ми е небходим самопоканил се посредник
17-10-2008 - 14:30:08

Тъй като тази тема е затворена и обягва от полезрението на почитателите на уважавания от нас сайт WWW.IMOTI.NET а и не получих изчерпателни отговори на нвъпроси,които още ме вълнуват,а като наблюдавам вълнуват и огромна част от посетителите на сайта отново повдигам темата...12 пъти защо...................










1.Защо брокерите когато някой си пусне частна обява веднага го атакуват и започват да предлагат имота без дори да са взели разрешение от собственика...
2.Защо цените на които предлагат имота често пъти са по-високи от цената за която претендира собственика?
3.Защо когато те водят на оглед се мотат като патета в калчища и "тук ли беше?там ли беше и нямат и дори идея къде точно е имота.
4.Защо когато отидеш на оглед това което ти е рекламирано е далеч от очакванията на клиента,споделени с брокера преди огледа.
5.Защо ще искат такса "оглед"от клиента при положение че така си вършат работата и няма как да си я свършат без да направят оглед-т.е огледите са част задълженията им.
6.Защо мислят ,че всички съм им длъжни и трябва непременно да се занимават с хора,които често не говорят правилно,нахални са и опитват да сключат сделка на всяка цена.
7.Защо много често е явлението,че нямат никаква юридическа грамотности в повечето случаи сделките приключват успешно заради това,че страните са добронамерени.Фрапиращо е когато съм попадал например на обява от АНИ където предлагат държавно място като часто..тъй като собственика(на сградата построена върху мястото) е имал само право на строеж,погасено с погиването на сградата.
8.Защо пускат частни обяви,също така и подвеждащи обяви и когато с е обадиш заявяват,че са агенция или имота който са рекламирали е "току-що" продаден и следва въпроса "А вие какво търсите?
9.Защо бранша е пълен с авантюристи чули че много се П"ЧЕЛИ от недвижимостите
10 Защо искат комисионната при запознаване на двете страни ,а не при сключване на сделката?
11Защо не търпят мнения на хора,човеци,клиенти различно от "брокерското мислене" и защо се опитват по всякакъв начин да заглушат гласа на всеки несъгласен с тях и твърдят,че било за "по-евтино или че всичко сам си праим" ....при положение че липсата на паразит като брокера ми пести пари,нерви транспортни разходи...
12.Има още много защо -ще помоля хората които ще пишат по темата за изчерпателно отговори точка по точка,също и за допълване на списъка с още защо......защото много са хората ограбени от брокери..с незаслужени и надкачени комисионни.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-17 14:30 от nikolase.
Re: 12 пъти защо или защо въобще не ми е небходим самопоканил се посредник
17-10-2008 - 14:59:59
Николасе не ги наричай БРОКЕРИ-те са на Wall str,тези тук са по -скоро циреи,със средно образование илиСПТУ
Re: 12 пъти защо или защо въобще не ми е небходим самопоканил се посредник
17-10-2008 - 15:06:42
qnko Написал:
-------------------------------------------------------
> Николасе не ги наричай БРОКЕРИ-те са на Wall
> str,тези тук са по -скоро циреи,със средно
> образование илиСПТУ


Да Янко на wall str са хора ,които имат нужното образование и квалификация,98% от така наречените нашенски брокери са нещо подобно на лепки,които като хванат някой неориентиран човек не го изпускат докато не му натресат някой боклук имот ,само и само да си приберат заветната печалбичка eye popping smiley
Re: 12 пъти защо или защо въобще не ми е небходим самопоканил се посредник
17-10-2008 - 15:28:33
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> А Ето ви и вас..Отбора на психотроните..А ,ЗАЩО НЕ
> МЕ ПОСЛУШАХТЕ ДА СИ СПРЕТНЕТЕ една "тройка с
> презервативи" ,за да сте по спокойни..


Ти може да спретнеш и Ками и Дичо,но определено на нас ще ни е по-забавноsmiling smiley
Re: 12 пъти защо или защо въобще не ми е небходим самопоканил се посредник
17-10-2008 - 15:33:55
ТУРБОСОПОЛ,ако обичаш по темата :} :} :} :} :}
Re: 12 пъти защо или защо въобще не ми е небходим самопоканил се посредник
17-10-2008 - 15:39:10
Не бих използвала "услугите" на нашите брокери. Да ме извинят останалите, но от личния си опит съдя, че повечето са абсолютно некомпетентни, не предлагат НИЩО - само искат да си вземат комисиона за НЕсвършена работа. Когато дойде време да продавам или купувам имот, ще ПРЕСКОЧА брокерите, защото аз не съм ДЛЪЖНА да работя с тях. В крайна сметка сме свободни хора и не е редно да ми натрапват присъствието си, ако аз не го искам. Консултация с адвокат излиза къде-къде по-евтино, а отгоре на това адвоката е отговорен за действията си, за разлика от нароилите се АНИ, които днес са тук, утре ги нямаааа :ami:
Re: 12 пъти защо или защо въобще не ми е небходим самопоканил се посредник
17-10-2008 - 15:45:37
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕе не сме толкова малко хората май дето сме против АНИТАТА,дано само повече хора четат този форум.Най ми е болно за бедните селяни прииждащи в града на неуграничените възможности /София/ :} ,дето си мислят че е кой знай ква работа да си купиш апартамент,и са готови да плащат комисионни
Re: 12 пъти защо или защо въобще не ми е небходим самопоканил се посредник
17-10-2008 - 15:46:52
Не мога да пиша по темата ,защото с прости хора не споря..!!Мога само да им ......а у
"носо", така се чустват щастливи..
А бъди сигурен ,че мене досега никой не ме е прескачал....
с изключение на една крава ,която се опита и се видя "у триста чуда"СУМАТА ПО ТРИ И ТОЧКА В СПОРА!! :}
Re: 12 пъти защо или защо въобще не ми е небходим самопоканил се посредник
17-10-2008 - 15:48:34
avatar
kikito83 Написал:
-------------------------------------------------------

> Да Янко на wall str са хора ,които имат нужното
> образование и квалификация,98% от така наречените
> нашенски брокери са нещо подобно на лепки,които
> като хванат някой неориентиран човек не го
> изпускат докато не му натресат някой боклук имот
> ,само и само да си приберат заветната печалбичка


Я, специалистката по всичко, да те попитам, какво образование е нужно, за да стане някой брокер?
Какво казва закона? Не само тук, а и по света?
Да не би, много тайно да си завършила специалност "брокерство"?
Re: 12 пъти защо или защо въобще не ми е небходим самопоканил се посредник
17-10-2008 - 16:09:59
zstoilova Написал:
-------------------------------------------------------
> Не бих използвала "услугите" на нашите брокери. Да
> ме извинят останалите, но от личния си опит съдя,
> че повечето са абсолютно некомпетентни, не
> предлагат НИЩО - само искат да си вземат комисиона
> за НЕсвършена работа. Когато дойде време да
> продавам или купувам имот, ще ПРЕСКОЧА брокерите,
> защото аз не съм ДЛЪЖНА да работя с тях. В крайна
> сметка сме свободни хора и не е редно да ми
> натрапват присъствието си, ако аз не го искам.
> Консултация с адвокат излиза къде-къде по-евтино,
> а отгоре на това адвоката е отговорен за
> действията си, за разлика от нароилите се АНИ,
> които днес са тук, утре ги нямаааа


E kak госпожо Стоилова.Н а брокерите всички съм им длъжни.Вижте как се впрягат като някой им каже ,че лично на него не с а му необходими.Но както казва Янко има брокери но не и тук в България.Тук е пълно с отрепки,опитващи с е да се самопредложат.нека бъдем толерантни към умните хора,за които посредника е едно излишно звено.Както ние сме толерантни към АНИ,защото все още ви търпим и спорим с вас winking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.