Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да ги Прескоча?

Публикувано от ivan-asen 
Re: Как да ги Прескоча?
17-10-2008 - 13:48:10
Ако искаш да си купуваш сам /ТВОЕ ПРАВО/си приготви парички.. Пускай обяви във вестници печатай флаери и си сложи си табелка на г.....О ,че кОпуваш..Вземи и жена си и на нея си сложи табелка ....Ангажирай всичките си приятели ,колеги и познати,също така и роднини .Да са със задължителните табелки ..Питай таксиметрови шофьори ,ватмани,обърни се и към градския и жп транспорт..Желая ти успех...,но имай едно на ум ,че табелките за .......З,струват скъпо и понякога повече от 5000е :} :} А да не забравиш да ангажираш..Емилиано ,Николас ,Кикито и сие..
И за тях една табелка.., а може и две,защото са "спецове"и без тях НЯМА ДА СТАНЕ!!
Имай в пред вид МАКСИМАТА голям ..............з ,голяма табела.. :}

Не те съветвам да ползваш ани и да ги прескачаш......,защото ем ще те ............ем ще те ....................Т :}
Re: Как да ги Прескоча?
17-10-2008 - 13:49:51
Отиваш на оглед с агенция по избор.
Разглеждаш апартамента и ако ти хараса ще помолиш брокера да клекне.....,засилваш се....., и хоп................................, вече си го прескочил.......
Ако си много дребен, на какъвто ми изглеждаш.....................помоли за стол..... winking smiley
Re: Как да ги Прескоча?
17-10-2008 - 13:53:21
avatar
ivan-asen Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте съфорумци виждам че сте много навътре в
> нещата.Имам намерение да си купувам тристаен в
> София,обаче почти всички обяви са на некви гадни
> агенцийки,не ми се подаряват едни 5000Е,така че
> моля за съвети как да използвам тарикатчетата да
> поразгледам малко жилища,и после така да се каже
> да ги хлъзна?

Здравей, Бай Ганьо!
Като не щеш да подаряваш , не се свързвай с гаднярите. Да не вземат да си помислят, че си откровен боклук и да не те заведат да огледи. Само не мога да разбера, толкова ли си семпъл, за да вярваш, че който и да било на тая земя, ще позволи да му измъкнеш от ръцете изработени от него пари?
Не знам дали ще можеш да ги хлъзнеш, но че ти ще се наденеш, е повече от сигурно.
Дръж ни в течение........



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-17 15:07 от камелия.
Re: Как да ги Прескоча?
17-10-2008 - 14:12:10
Много е лесно!
Има много варианти.
1.Пускаш обява и опоменаваш какво търсиш и хората сами ще ти се обадят.Спомени най отдолу,че не желаеш да работиш с посредници и така ще ти се обадят само частни лица.
2.Разглеждаш в сайтовете само частните обяви .
3.Изпращаш някой познат на огледи и после отиваш сам и се срещаш със собственика.
4.Ако искаш имот в строеж се свържи директно със строителя,най удобния вариант е да отидеш на строежа ,който си харесал и да попиташ техническия ръководител,кой се занимава с продажбите.Другия вариант е да намериш телефона на фирмата от нета.
И задължително коментирай цената ще ти смъкнат поне 25 %
Даже продавачът ще се радва ,че сие спестил комисион и си му отишъл на крака!
Дерзай и успех! smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-17 14:19 от kikito83.
Re: Как да ги Прескоча?
17-10-2008 - 14:24:06
еее ама вие съвсем го натирихте човека...

Виж, сам трудно ще се оправиш, по-скоро си подбери брокера, просто като съвет. За сравнение - все едно да искаш сам да си купиш евра и да не ти се дават 1-2 стотинки горница за бюрото. Не че няма разбойници, дето ще те врътнат за добър ден, че може и боя да си изядеш от бодигарда, преди да им заведеш полицията (ама там има ред, регулации, не е като ваксата на имотния пазар). Всяко стадо с мършата си. Но ако отидеш при професионалист ще те обслужи добре и риска да се набуташ с ментета е сведен до минимум, дори да се случи, ще бъдеш овъзмезден.
Може да не е удачен примера, но опита ме е научил, че българина, преживял валутната криза в повечето случаи е ял дърво в тоя план и му държи топло..

При това - в твоя случай поемаш страхотен риск - едно е да продаваш и да рискуваш да те изпързалят с плащането - у нас банковата система е достатъчно развита, за да може един средно грамотен човек да си обезпечи дължимите суми чрез банкова схема - е, не без пари, естествено..., друго да си с парите и да купуваш имот, който може да е възел от проблеми.
Просто там един добър специалист ще ти спести маса време и нерви, а всичко това е пари...

П.С. Не съм брокер на НИ, никога не съм бил и нямам желания да стана някога, занимавам се с финанси, така че нямам интерес да заемам страна, просто ти давам съвет от опит - два имота и два апартамента съм купил и продал последните 2 години, половината сам но другата страна ми бяха близки и нямах съмнения, а другата половина с приятел - брокерска агенция, струваше ми 2,5 % от цената, според мен напълно оправдано, защото мога да сравня през какви въртележки минах когато търчах с документите сам и как не разбрах кога подписахме договорите, когато продавех и купувах с агенцията.
А че се налага да изживееш ред досади - е няма начин, за това си прав!
Успех!
Re: Как да ги Прескоча?
17-10-2008 - 14:25:13
emiliano Написал:
-------------------------------------------------------
> в този си вид съветите на продавач не вършат и за
> 10 стотинки работа, като цяло агенциите и
> брокерите в България са излишни и парите за тях
> трябва да се спестяват от всеки разумен човек!!


Нека премахнем излишните посредници от пазара-много тунеядци са се намножили
Прати някой на оглед и после си издири собственика.Много е лесно.Ако те заведе брокер попитай го има ли договор с продавача да продава имота?99 % нямат.А и един имот се предлага в най-добрия случай от стотина агенциики. :}
Re: Как да ги Прескоча?
17-10-2008 - 14:36:04
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Иванчо-Можеш да ги хлъзнеш...,ама гледай да не те
> хлъзнат тебе..Както има една приказка хем да
> те................,хем да те ...................и
> хем двойно да плащаш..


Нека хлъзнем тунеядците.Наеми си адвокат повечето агенции са много "боси"
Re: Как да ги Прескоча?
17-10-2008 - 14:37:19
Харесваш си обяви от нета,отиваш на огледи ,правиш си визитки ако нямаш,даваш ги на собственика ако е там като издебваш подходящия момент,ако агенцията те води с ключ,след огледа се връщаш и звъниш по комшиите.Повярвай,собственика много ще се зарадва ако се свържеш с него,и на него все пак не му се иска да храни някакви си недоносчета или дърти кози като Камелия.УСПЕХ smoking smiley
Re: Как да ги Прескоча?
17-10-2008 - 14:39:53
Да! Наеми си адвокат той ще ти провери всички документи,ще се погрижи и за предварителния договор и за начина на плащане ,ще ти гарантира всичко по сделката.Брокера какво ще направи единственото което ще гледа да направи е да те блъска към сключване на предварителен договор,за да копне комисион и после оправяй се.За брокера всички имоти,които продава са върха,естествено нали са му стока!Отваряй си очите да не влезещ в брокерска схема.Брокерите не носят професионална отговорност,за разлика то адвокатите и нотариусите.
Успех!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-17 14:40 от kikito83.
Re: Как да ги Прескоча?
17-10-2008 - 14:40:11
qnko Написал:
-------------------------------------------------------
> Харесваш си обяви от нета,отиваш на огледи ,правиш
> си визитки ако нямаш,даваш ги на собственика ако е
> там като издебваш подходящия момент,ако агенцията
> те води с ключ,след огледа се връщаш и звъниш по
> комшиите.Повярвай,собственика много ще се зарадва
> ако се свържеш с него,и на него все пак не му се
> иска да храни някакви си недоносчета или дърти
> кози като Камелия.УСПЕХ


УУУУУУЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕееееееееее така си е .да уволняваме всеки ден по един тунеядец-брокер.А повярвай ми още след половин час брокера е забравил за теб.Имота се предлага понякога от по 200-300 агенции. clap:
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.