Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да избера агенция за продажба на имот?

Публикувано от ku4e 
Как да избера агенция за продажба на имот?
16-10-2008 - 12:39:08
Предстои ми продажба на апартамент в София и съответно купуване на друг , в друг квартал. Как да избера агенция? Прочетох много много мнения против тези или онези, но не разбрах с кои си заслужава да се захвана. Преди време купувах чрез "Адрес", даже и отстъпка имам някаква, но тук прочетох много негативни мнения за тях.
Освен това ми имем за продажба и някакви земи по черноморието-местни агенции ли да търся или може пак на същата да ги дам за продажба?
Въобще , ако може да дадете някои свестни агенции или поне как да се ориентираме кои какви са.
Re: Как да избера агенция за продажба на имот?
16-10-2008 - 13:22:29
avatar
ku4e Написал:
-------------------------------------------------------
> Предстои ми продажба на апартамент в София и
> съответно купуване на друг , в друг квартал. Как
> да избера агенция? Прочетох много много мнения
> против тези или онези, но не разбрах с кои си
> заслужава да се захвана. Преди време купувах чрез
> "Адрес", даже и отстъпка имам някаква, но тук
> прочетох много негативни мнения за тях.
> Освен това ми имем за продажба и някакви земи по
> черноморието-местни агенции ли да търся или може
> пак на същата да ги дам за продажба?
> Въобще , ако може да дадете някои свестни агенции
> или поне как да се ориентираме кои какви са.


На какво предпочиташ да вярваш? На собствения си опит, или на мненията на плюещите тук? Ако ги слушаш, трябва да си вземеш отпуск и да се пробваш като брокер.
Винаги ще се намерят недоволни от всяка АНИ.
Re: Как да избера агенция за продажба на имот?
16-10-2008 - 14:13:28
Питай познати, колеги, роднини, които са правили напоследък сделка и ако са доволни от брокера си, го потърси него.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Как да избера агенция за продажба на имот?
16-10-2008 - 16:01:37
avatar
Куче,

поздравления за интересната тема. Смятам, че е важна - как да разберем дали даден брокер/Агенция са професионалисти и дали са подходящи за определена сделка/клиент. (за да избегна излишни коментари - може 1 АНИ да е добра, а друга по-добра за даден тип имот или клиент тип "чешит" да предпочита сродна по душа АНИ).

За да не те подведа, просто цитирам пост "какво прави АНИ за своите клиенти" от дуга тема, а който желае може да допълва.

"Re: Брокерите да отговорят моля
Изпратено от: EUROPOLIS (IP съхранено)
Дата: October 8, 2008 02:21PM


Здравейте на всички!
Бих искала да споделя и моето мнение защо агенциите взимат комисион и от двете страни по една сделка.
От продавача - на всички ни е ясно - реклама във вестници, списания, сайтове и т.н.
От купувача - май на малко хора им е ясно, че вече 99% от сделките са с кредитни средства на купувача. Надявам се, че знаете за какво става въпрос, но все пак ще уточня:
1. Сравнителен анализ за най-изгодното за клиента предложение от банка - това зависи от местоработата му, доход, промоции на баките и т.н.
2. Да му се избере нотариус - по възможност без да е регистриран по ДДС
3. Да му се обследва имота 10 години назад /недай си боже да купува ново строителство с Акт 14, като парцела да е наследствен с първа сделка нпр от 1950 год. - я намерете наследниците... /
4. Подаване на молби за удостоверения тежести за всички бивши сопбственици - разходите пак за сметка на агенцията
5. Разнасяне на цялата събрана документация до съответния клон на избраната от клиента банка
6. ИДАВА МОМЕНТА - НОТАРИУС и налагане на ипотека - пак за ръката
7. Преводи на сумите по отпуснатия кредит.
8. Деклариране на имота в съответната данъчна служба от купувача и отписването му от продавача.
9. Прехвърляне на партидите от единия на другия собственик

Успех


Блондинка по душа
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход