Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Договор за оглед

Публикувано от qnko 
Анонимен потребител
Re: протокол за оглед
19-09-2008 - 14:05:50
Май нещо не разбра.

Обясних ти:
1) Аз работя само за фирмата си. В договора ми с фирмата пише, че докато имам договор с нея не мога да работя за друг. Т.е. няма как ти да ми се обадиш и да искаш да свърша някаква работа за теб. Можеш да възложиш на фирмата да свърши работата.

2) Фирмата, в която работя е специализирана в определена сфера. Ако ти искаш нещо от тази сфера може да се свържеш с фирмата, ако искаш нещо от друга сфера трябва да се свържеш с фирма, която работи в сферата където са ти интересите.

3) Ние си имаме разбивка на цените. Всеки ден попълвам какво по колко време съм правил.

4) При нас се работи със задание и спецификация - казваш искам това и това, даваш спецификацията и ние ти го правим. Ако искаш нещо допълнително - казваме ти колко струва - ти си решаваш, да го правим ли или не.

5) Ако ти искаш само част от системата (тази дето аз съм правил) - няма проблем получаваш само нея. При нас нещата са на модулен принцип - каквото искаш само него плащаш.

6) Няма никакъв проблем ако искаш да правиш някаква система - ние да ти направим половината, друга фирма другата половина.

Ти явно не правиш разлика между прототип и демо версия.
Има два вида софтуер - единия е масов, другия се прави по поръчка. При масовият фирмата решава че ще извади нещо на пазара. Сама определя изискванията към софтуера и го пуска за продажба. Т.к. клиента не знае какви изисквания са заложени и дали софтуера отговаря на неговите нужди се прави демо версия. Целта е потребителя да се запознае с продукта и да реши върши ли му работа или не. Тези демо версии са безплатни - можеш да си ги цъкаш в къщи колкото искаш.

Когато говорим за прототип тогава вече имаме софтуер по поръчка. Клиентът иска да възложи поръчка, но не знае дали фирмата ще се справи добре или пък не е наясно какво точно иска или пък не знае на коя фирма точно да възложи поръчката и казва - направете ми едно прототипче да го видя и да избера с кого точно ще работя. Е хващат се от няколко фирми всяка изработва прототипче предоставя го на клиента и той си избира с коя да сключи договор. Тези прототипчета също са безплатни. Целта им е да привлекат клиента да сключи договор с теб.

Докато демо версиите са с орязана функционалност то прототипчетата не е задължително да работят. Примерче - демо версия на сайтче примерно е ограничена една АНИ да не може да въвежда повече от 5 обяви примерно, докато прототипчето примерно само ти показва интерфейса за въвеждане на обяви, ама и да въведеш нещо то никъде не се запазва, или пък каквото и да търсиш то все едни и същи данни ти връща.

Демо версиите няма никакъв проблем да си ги гледаш ако искаш и на Луната. Що се отнася до прототипа - поне трябва да дойдеш да кажеш прототип на какво искаш - иначе си го гледай където искаш. Пак ти казвам тези неща са безплатни. Целата им е да накарат клиента да сключи договор.

Даже при софтуера е разпространено и даването на пари ако софтуера те кефи - вземаш нещо, използваш го безплатно, пък ако ти хареса много и искаш да подкрепиш автора му - пращаш му някой лев. Ама това последното си зависи само от теб. Софтуера ти не става по-добър или лош от това дали си дала пари или не.
Анонимен потребител
Re: протокол за оглед
19-09-2008 - 14:35:37
Айде сега ми разясни какво е общото между това дето си цитирала и огледа на имот?
Re: протокол за оглед
19-09-2008 - 14:45:56
avatar
Разбрах. Ако се опитаме да съпоставим работата между двете сфери, то демо версията при нас е рекламата, стигаща да теб. Прототипът- воденето на оглед. И тук е разликата- твоят прототип не функционира, каквото и да направи човек. Затова не ви трябва самоличността му. /Ако приемем, разбира се, че поръчвайки го, може да ви каже всяко име, което му дойде на ума/. Че не ви оставя координати, а вие си работите така- за кеф.
Защо не направите работещ модел и да го дадете на евентуалния бъдещ клиент да си поработи вкъщи, пък като реши че го устройва, да плати?
И нашата реклама, и показването на " прототипа" е със същата цел- сключване на договор с нас. Да извършим ние посредничеството. Така, както да изработите вие програмата. Нали не става, вие да я изработите, пък клиента да плати на някой друг?
По твойта логика, ако дойда и ти кажа- дай ми работещ прототип, ма няма да ти го платя, щото си имам човек, на когото вярвам и ще ми го изработи по- добре, та на него ще платя, нормално ли ще е?
Анонимен потребител
Re: протокол за оглед
19-09-2008 - 16:12:57
Дай да изясним едно нещо - защо вие правите реклама:
1) за да рекламирате имота по поръчка на продавача
2) за да мине сделката през вас

Ако е 1) то тогава рекламата - "Продавам имот" е коректна
Ако обаче е 2) то тогава рекламата трябва да е "Посреднича при закупуване на имот", а не продавам имот.

Пак не правиш разлика между демо версия и прототип.
Айде със строителството ще ти дам пример. Общината примерно обявява конкурс и иска да прави сграда. Архитектите правят макети - ето това ти е прототипа. Да не би общината да плаща за макетите?
Re: протокол за оглед
19-09-2008 - 16:40:56
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Дай да изясним едно нещо - защо вие правите
> реклама:
> 1) за да рекламирате имота по поръчка на
> продавача
> 2) за да мине сделката през вас

И двете, Тинки, и двете! Разбира се, че сделката ще мине през нас. Защо ще рекламираме, ако ще мине през друг? Ти ще правиш ли демо версия, ще изработваш ли прототип, ако знаеш че ще ми дадеш програмата безплатно, само защото има и други, които работят същото и аз искам на тях да платя?



> Пак не правиш разлика между демо версия и
> прототип.
> Айде със строителството ще ти дам пример. Общината
> примерно обявява конкурс и иска да прави сграда.
> Архитектите правят макети - ето това ти е
> прототипа. Да не би общината да плаща за
> макетите?
>
Направих я, Тинки. Само дето понятието "прототип" при вас е изкривено и приравнено с макет. Ако правиш прототип на машина, например, тя действа и в процеса на изпитанията, нанасяш корекции. Ей такъв прототип би ли ми дал да си пробвам вкъщи? Без да ми искаш данните. И да платя на някого да ми довърши изпитанията, като му платя за дейността?
Защото ти това искаш от агенциите.

Анонимен потребител
Re: протокол за оглед
19-09-2008 - 17:02:33
Обяснявам:
демо версиите и прототипите(както аз ги разбирам) са безплатни.

Това което ти наричаш прототип е по-скоро първа версия на продукта, който си поръчала, забележи - поръчала.

След като задължително искаш да мине сделката през теб защо не напишеш - Посреднича, ами пишеш продавам?

И пак ти обяснявам - навсякъде и за почти всичко има безплатен софтуер, за който никой не ти иска пари.
Ако много туи хареса софтуера - спонсорираш създателя. Може с един лев може с 1000.
Гледай колко добре са поставени нещата - клиента определя цената. Никой не те кара нищо насила.
Re: протокол за оглед
19-09-2008 - 17:16:09
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Обяснявам:
> демо версиите и прототипите(както аз ги разбирам)
> са безплатни.
>
> Това което ти наричаш прототип е по-скоро първа
> версия на продукта, който си поръчала, забележи -
> поръчала.
>
> След като задължително искаш да мине сделката през
> теб защо не напишеш - Посреднича, ами пишеш
> продавам?
>
> И пак ти обяснявам - навсякъде и за почти всичко
> има безплатен софтуер, за който никой не ти иска
> пари.
> Ако много туи хареса софтуера - спонсорираш
> създателя. Може с един лев може с 1000.
> Гледай колко добре са поставени нещата - клиента
> определя цената. Никой не те кара нищо насила.

Е, да се въртим в кръг ли? Добре!
За демото се разбрахме- това е обявата, която съм ти публикувала там, където знам че ще я потърсиш. Безплатна е. Чети, гледай снимки, размишлявай........
Моят прототип- това е имота, на който си ми поръчал да те заведа. Виждаш го как изглежда " на живо". Разглеждаш го колкото искаш и пак е безплатно.Ако искаш да го купиш, ще приемеш да ти покажа, че работи добре и документацията му е изрядна. Ще ми платиш за това, което съм направила. Защото те интересува точно този продукт. Не някой друг. И защото този продукт не е за безплатно ползване, а става ЕДИНСТВЕНО и САМО твоя собственост. Усещаш ли разликата?
Глупаво е да се ловиш за заглавието на рекламата, защото едно обаждане на посочения телефон, не само с нищо не те ангажира, но ти дава изчерпателна информация за всичко, което те интересува, без дори да си стигнал до фирмата.

Re: протокол за оглед
19-09-2008 - 18:44:34
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Айде сега ми разясни какво е общото между това
> дето си цитирала и огледа на имот?
>


Признавам си, че не мога. Винаги ми е било трудно да обяснявам очеизвадни неща, като например защо, като духа вятър, клоните на дърветата се клатят.
Re: протокол за оглед
19-09-2008 - 18:46:12
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Дай да изясним едно нещо - защо вие правите
> реклама:
> 1) за да рекламирате имота по поръчка на
> продавача
> 2) за да мине сделката през вас
>
> Ако е 1) то тогава рекламата - "Продавам имот" е
> коректна
> Ако обаче е 2) то тогава рекламата трябва да е
> "Посреднича при закупуване на имот", а не продавам
> имот.
>
> Пак не правиш разлика между демо версия и
> прототип.
> Айде със строителството ще ти дам пример. Общината
> примерно обявява конкурс и иска да прави сграда.
> Архитектите правят макети - ето това ти е
> прототипа. Да не би общината да плаща за
> макетите?
>


Тинки, покажи ми една реклама тук в имоти.нет с текст "Продавам имот"! Много ти се моля!
Re: протокол за оглед
19-09-2008 - 18:47:39
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Дай да изясним едно нещо - защо вие правите
> реклама:
> 1) за да рекламирате имота по поръчка на
> продавача
> 2) за да мине сделката през вас
>
> Ако е 1) то тогава рекламата - "Продавам имот" е
> коректна
> Ако обаче е 2) то тогава рекламата трябва да е
> "Посреднича при закупуване на имот", а не продавам
> имот.
>
> Пак не правиш разлика между демо версия и
> прототип.
> Айде със строителството ще ти дам пример. Общината
> примерно обявява конкурс и иска да прави сграда.
> Архитектите правят макети - ето това ти е
> прототипа. Да не би общината да плаща за
> макетите?
>


Като стана въпрос за общината, ти чел ли си обяви за продажба на имоти на общината, м?

Прочети една и ще видиш, че не само записват кой взема документи, ами и пари искат за това.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход