Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Договор за оглед

Публикувано от qnko 
Re: Договор за оглед
12-09-2008 - 09:00:09
qnko Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря на николас за отговора,между другото се
> срещнах лично с продавача и се оказа че цената
> която искал той е 60000Е,а от агенцията си качили
> 2000Е отгоре,т.е-62 000Е.Оказва се че ако го бях
> купил чрез тях трябваше да им платя още
> 2500Е.Направо побеснявам като си помисля,за какво
> говорим изобщо,2000 е бих прежалил за комисионна
> но не и 4500-че аз бачкам половин година за
> толкова


Браво,че си се справил със ситуацията,а целта на всички тези писания е Ани да си извадят правилните изводи и да предлагат имоти,само като сключат договор с продавача и си уточнят взаимоотношенията.А не да качват комисионни и разлики отгоре защото тогава е прецакан и точната дума е измамен винаги купуовача.И тогава навлизаме в разпоредбите на наказателното право-чл.209 -измама"който въведе някого в заблуждение с цел да набави за себе си материална облага"
И няма защо тук брокерите да се сърдят ,а нека си направят правилните изводи.Да не говорим,че точно този,който им плаща комисион-клиента"купувача им" е прецакания-защото той плаща сметката.........за

ЗА ДА НЯМА ПРЕЦАКАНИ,НЕКА СЕ СВЪРЖЕМ ДИРЕКТНО С ПРОДАВАЧА,БЕЗ НАГЛИ И МОШЕНИЧЕСТВАЩИ "БРОКЕРИ" clap: clap: clap: clap: clap: clap:
Re: Договор за оглед
12-09-2008 - 09:20:35
avatar
А за ЕГН-то- да. Трябва да има, но личните данни трябва да бъдат предоставени доброволно от собственика им, за което се подписва специална декларация. Като не иска да си дава личните данни, не можем да ги задължим, но и ние тогава не сме длъжни да ги водим на оглед, нали така?!

А ти, като си голям блюстител и защитник на личните данни на клиентите, случай да ти идва на ум, че този кандидат купувач го водиш в жилището на някого и като не знаеш кой така излагаш на риск личните данни на продавача, м?


radena - Този път сме на едно мнение smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: протокол за оглед
12-09-2008 - 09:21:32
Аз нямам нищо против с оглед да докажеш на продавача, че му вършиш работа да си направиш протоколчета. Аз коментирам това, че ако видиш имота си задължен да платиш нещо на АНИ.

Quote

но и ние тогава не сме длъжни да ги водим на оглед, нали така?
Е това как ще го обясниш на продавача. Аз съм сключила договор с тебе да ти рекламирам имота ама няма да ти водя клиенти, защото те не искат да ми платят комисиона, така ли?
Еххх Тинки Тинки...smiling smiley
12-09-2008 - 09:41:08
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, на теб на вратата на бакалията искат ли
> ти лична карта и задължават ли те като видиш хляба
> вътре после ако го купиш от съседния магазин и на
> тях да платиш?
>
> Воденето на оглед за имот рекламиран от АНИ се
> плаща от комисионата на продавача. Като не туи
> отърва - не рекламирай имоти. Рекламирай дейност -
> посреднияа при покупка примерно.


ТИНКИ СТИГА БЕ ЧОВЕК ТОВА СМЕ ГО ГОВОРИЛИ СТО ПЪТИ С ТЕБsmiling smiley

Първо - не можеш да сравниш кварталната бакалия с услугите на ани - говорили сме го сто пъти!

Второ - дали продавача плаща комисион - това изобщо не е задължително да е сигурно. В моята агенция не се продава имот без гарантиран комисион от продавача, но ми се случва да правя изключения когато имам клиенти точно за такъв имот да взимам само от тях, а от продавача НИЩО! Това ми се случва изключително рядко, но се случва! Така, че това каква договорка има между продавача и брокер вие НЕ ЗНАЕТЕ за да коментирате! "Оказа се че продавача им давал 2000 евро..." Оказало се е друг път видял ли е някой договора между тях!?!?!? Видял е трънци

Трето - Тинки това с рекламирането на посреднича при покупко-продажби е доста е глупаво признай го с ръце на сърецето - едва ли на някого му пука, но ти го пишеш поне от три години значи много те вълнува, но според мен проблема се крие другадеsmiling smiley

Четвърто - какво им отръва на брокерите си е техен проблем - разбираш какви условия са обявили за даден имот и ако те устройват действаш с тях ако ли не правиш си агенция ако много ги разбираш нещата и действаш сам... Иначе не виждам що за коментари са товаsmiling smiley


>
> Янко не е потърсил услугите на АНИ, АНИ е
> рекламирала стока и Янко е искал да я види. Или ти
> може би смяташ че един човек като рекламира стока
> трябва да я крие?


ОК Янко иска да я види и му се съобщава реда за това - прави се така и така подписва се протокол за оглед и т.н.... И ако живеехме в бяла държава подобни мерки за сигурност нямаше да има, но срещу Бай-Ганьо борбата ще продължи с години няма какsmiling smiley




>
> Труда вложен в рекламата се заплаща от поръчителя.


ТОВА Е ДОГОВРКА МЕЖДУ ПРОДАВАЧА И БРОКЕРА ТИНКИ СТО ПЪТИ СЪМ ТИ ГО ПОВТАРЯЛsmiling smiley А че по-правилно да се заплаща всичко от продавача е ясно, но в булгаристан е така.


> Когато видиш рекламам на кока-кола кой я плаща -
> нали кока кола я плаща, а не телевизията да ходи
> от врата на врата и да кара хората да плащат за
> това че гледат реклама на кока-кола.


Пак ли сравняваме услуга с продажбата на кисело мляко, кола, пепси, биксвити и т.н.?????? Е докогаsmiling smiley? Продажбата на имот не е лесна работа и не може да бъде сравнявана с продажбата на НИЩО друго на НИЩИЧИКО ДРУГОsmiling smiley Продажбата зависи от настроението на продавача дали няма да реши да вдигне цената веднага след 5-ия оглед, продажбата зависи от това продавача дали е сглупил да се обърне към 15 агенции или към една...това НЕ Е като с киселото мляко... ЗА ДА КУПИШ КИСЕЛО МЛЯКО НИКОЙ НЕ ТЕ ВОДИ НИКЪДЕ ТО Е ПО РАФТОВЕТЕ! Както и преди Тинки ти казах - 'МАГАЗИНА" Е ИМОТИ.НЕТ - кеф ти по рафтовете едностайни, кеф ти тристайни, но ако искаш вече конкретен имот той не е наличен в "склада на имоти.нет" а е на друго място и за да го видиш на вижо трябва да се случат разни неща. НЕ Е КАТО С ПЕПСИТО - ОТВАРЯШ ФРИЗЕРА И ЕТО ТИ ЕДНО ПЕПСИ ДАЙ 1ЛВ ЕТО ТИ КАСОВА БЕЛЕЖКА...има леки разликиsmiling smiley)))


>
> Огледът на имот рекламиран от АНИ не е услуга
> предоставена на купувача, а такава предоставена на
> продавача.




Тинки не определяй ти пазарните правила в България - моля теsmiling smiley Това както ти повтарям от години е ВЪПРОС НА ДОВОРКА МЕЖДУ ПРОДАВАЧА И БРОКЕРА, А НЕ МЕЖДУ ТЕБ И ПРОДАВАЧАsmiling smiley



Прави разлика между стока и услуга.


Аз правя, но за теб вече съм сигурен, че ъъ-ъъъъsmiling smiley


Ти
> рекламираш стока.


Аз рекламирам "стока" ако имота е "стока" окsmiling smiley))) Но тази специфична "стока" върви успоредното с много неща които както монтажа на един климатик в 80% от случаите не е включен в цената на СТОКАТА КЛИМАТИК така и тук има множество условности не приравнявай работата на брокера с работата на продавач-касиер в бакалията МОЛЯ ТЕsmiling smiley




Клиента ти иска да си купи
> стоката, от друга страна продавача те моли за
> услуга - да му рекламираш имота. Ти този имот ако
> не го показваш как ще си изпълниш задълженията към
> продавача?


Това е мой проблем и какви са задълженията ми към продавача си е мой и негов бизнес това го повтаряме доста пъти надявам се няма да го напише отново, защото после вече ще ти дам линкове към това ми мнение и без това нямам никакво време напоследък да пиша, но ти си като развален грамофон станал бе човекоsmiling smiley))




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Договор за оглед
12-09-2008 - 10:53:30
ОБЯВЯВАМ ПРОМОЦИИ ДО КРАЯ НА 2009 ГОДИНА ..Работя БЕЗ КОМИСИОННА ЗА БОГА КУПУВАЙТЕ СПРАВКИ WWW.ARMENSKI POP .EU :} :} :} ,ново строителство с акт 16 -до НДК-хит цена от 350 е кв.м -WWW.ARMENSKI POP.EU :} :} :}
Re: Договор за оглед
12-09-2008 - 12:47:19
според мен тоя протокол за оглед няма никаква юридическа стоиност.
Re: Договор за оглед
12-09-2008 - 12:59:52
вьв форума сьм от скоро и за малко,но това което ми прави впечатление е че основната част от хората тук са типични Бьлгари.знаят и могат всичко,а когато се оакат,тьрсят вината в друг.кой нацапа мойте гащи?хора,не учете краставичаря да сади краставици!просто ако не ви харесват, не ги купувайте!!!
Анонимен потребител
Re: Еххх Тинки Тинки...smiling smiley
12-09-2008 - 13:03:55
Гледай сега - ти и твоите тези си ги говорил 100 пъти и на 101 път като ги повториш, ако аз не повторя моите ще излезе че на света има само едни тези - твоите. Та затова - когато някой брокер изложи неговите си тези, аз излагам моите.

Quote

но ми се случва да правя изключения когато имам клиенти точно за такъв имот да взимам само от тях, а от продавача НИЩО!
Да ама в този случай ти не си пуснал обява - продавам еди какво си и клиента да ти се е обадил, ами ти е дошал клиент, казал ти е да му търсиш и ти си намерил. Е в този случай когато купувача ти е казал търси - много ясно че ще си плати.
Тука си говорим за случая ти пускаш обява и аз се обаждам.

Брокерите никъде в обявата си не са обявили че им се дължи комисиона. Ако си напишеш - за да купите този имот дължите толкова и толкова - съгласен съм - плащам ти, ама когато нищо не е написано - за какво да плащам?

Цената на монтажа като не е включена в цената, да не би някой да те задължава като си купуваш климатик от него точно той да ти прави монтажа - може той, може сам, може и някой трети да наемеш. това си е твое решение. той си е казал цената за климатика- отиваш вземаш го, оттам нататък как ще го носиш до вкъщи и как ще го монтираш си е твоя работа. Ако от фирмата ти предложат транспорт и монтаж това е улеснение за теб и ти почти в 100% от случайте ще приемеш, ако обаче ти кажат - дай още сто лева задължително за да ти го закараме до вкъщи и монтираме, независимо дали искаш или не - това е изнудване.

Много пъти съм ти казвал - пробвай с добро, не с лошо. Като клиент си хареса имот, който рекламираш, не го назорвай за комисиона, кажи му - за да придобиете този имот трябва такива и такива неща да направите (в случая с климатика - да си го занесете в къщи и монтирате), ние предлагаме да свършим тази работа вместо вас, струва толкова и толкова. Сигурен съм че 80% от клиентите ще те наемат да свършиш тази работа и това ще е тяхен избор, а не изнудване от твоя страна.
Re: Договор за оглед
12-09-2008 - 14:55:10
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> ех камелия как прочете мислита на продавача. а я
> кажи сега какво е мислил продававача в следния
> случаи. къща на село се продава за 16400.толкоз
> иска продавача.брокера казва на купувача 21 000, е
> вероянто раликата е комисион така излиза. ама има
> 2 неща които ме карам да си мисля че има измама
> 1.продавача не знае за това деиствие на брокера.2.
> тоя комисион е 28% .

Ничии мисли не съм прочела. Това е практика на продавачите- да казват колко искат чисто, а АНИ да си начислявали комисиона отгоре.Което не им пречи и сами да си пускат обяви, в които да подбиват одобрената от тях крайна цена. Ако агенцията е имала неблагоразумието да заведе купувача на оглед, преди да е подписала договор с продавача и двете страни са достатъчно некоректни, за да се сдушат, резултатът е този, който описва "възмутения" юнак.
Никой от вас не зададе въпроса, защо продавачът е постъпил некоректно?
Защо купувачът е постъпил некоректно и разтреперан пита дали могат да го санкционират?
Някой насила да е карал и двамата да ползват агенция?
Що се отнася до хипотетичния ти казус- няма начин продавачът да не знае цената на имота. По простата причина, че дори и да не присъства на огледите, няма как да мине без него на предварителния договор. Нали се сещаш, че само дебил би подписал , че взима 21000, а да получи 16400?
Вярно, преди години, когато върнаха първите земи, имаше селски хитреци, които казваха на бабите и дядовците- давам ти парите, които си поискал, а ти не се интересуваш за колко съм го продал. Че и в пликчета им ги разпределяха. Успяваха да отскубнат нещо върху комисиона, но ако мислиш, че българският продавач е будала и не знае за колко е продал комшията, лъжеш се.
По- често договорката беше- обявяваме го на по- висока от реалната цена и ако намерим баламурняк от провинцията, фрашкан с пари, делим горницата.
:g:
Re: Договор за оглед
12-09-2008 - 15:23:08
Благодаря на всички , които взеха отношение по моята тема,вече съм наясно че подписаният от мен договор е без стойност,вече си намерих и адвокат и мога да пристъпя към предварителен договор,а агенции които действат по същия начин както в моя случай(щото май те са болшинството),бих казал ,че и 2000Е са добра комисионна,да не се лакомят за двойно,по е добре без хич
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход