Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Може ли да оцелее в БГ агенция за недвижими имоти, която ще работи по различен от общоприетия начин?

Публикувано от evgenia 
Re: Може ли да оцелее в БГ агенция за недвижими имоти, която ще работи по различен от общоприетия начин?
08-09-2008 - 18:05:49
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> леле това дето бркерите станли кредитни
> консултанти много ме разсмя. ами то за да си
> кредитен консултант требе поне малко финсова
> грамотност а те повечето едвам са завъшили средно
> ( щото беше задължително)


Айде започна се...на пример аз съм брокер, но съм работил в банка в отдел жилищни и ипотечни кредити сега ок ли е? Щом сме брокери значи не може да разбираме и от нещо друго!?!?!? Този месец тази ли ще бъде темата за препирни, заяждания и саркастични коментари moody smiley Темата за какво беше, а къде отива...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Продавач не оспорвам твоите качства ама я ми кажи колко от твоите колеги са работили в банка преди това.веротно си единствен. а и тези дет работят в банките като кредитни инспектори и те не всички са грамотни. аз например се сблъсках със един такъв (нема да споменавам баката ) и не знаеше как се смятат вноските по кредита. (немам предвид със кредитен калкулатор то така секи може).човека имаше висше икономическо образование и не знаеше формулата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-08 18:14 от nradev11.
Re: Може ли да оцелее в БГ агенция за недвижими имоти, която ще работи по различен от общоприетия начин?
08-09-2008 - 18:18:50
avatar
Да това пропуснах да го спомена - аз като брокер познавам условията в някои банки по-добре от колкото инспекторите в някои офиси на банките... Та ако седнем да обсъждаме колко компетентни са банковите служители и колко са добри в обслужването ще трябва да пуснем нова тема. Темата беше може ли да оцеле в България агенция за недвижими имоти.......

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
poli_pocket Написал:
-------------------------------------------------------
> E защо тогава врякате от такса оглед?
>
> Ето ти първото парче от "разбитата"услуга.
>
> За това "парче" в договора на продавача фигурира
> 3% комисионна - влкючва реклама и да показвате
> имота. Как няма да врякат - и ти ще врякаш, ако ти
> искат пари за нещо, за което им се плаща да го
> показват, хаха.


А защо смятате,че услугата ще бъде "разбита"само за купувачите?Ако продавача е сключил договор само за реклама на имота,какво правим?

Между другото,Поли,бихте ли пуснали ценова листа на адвокатските услуги,че ги имам,но не са актуализирани съобразно инфлацията.И по-точно:
1.Консултации,преговори,справки- е/час
2.Изготвяне книжа с материален интерес
3.Нотариални сделки и дела
4.Граждански дела с определен материален интерес

Предварително благодаря!
ами един брокер ме ме косултира така."даи да ти уредя кредит от пощенска банка ,дават наи добри условия пускат до 100% и имам връзки там"какво се оказа после:1. връзките му се състояха в това че вземаше комисионна от банката от всеки клиент които и заведе.2. Изгодната лихва се оказа 11% плаваща . сега след покачването на лихвите вероятно поне на 12 % щях да сам. в последствие след внимателно проучване на пазара аз си намерих на 8% фиксирана за целия период. така че пазете се от самозвани консултанти.
Продавач не се отклоняваме от темата защото ставаше дума за допълнителните услуги които би могла да предлага една АНИ ,примерно "консултации "за кредит.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-09-08 18:35 от nradev11.
Тинки -За консултация не плащаш 3%,а само за консултацията.Но се научи да разграничаваш нещата..Не можеш да ползваш комплексна услуга,а да плащаш за консултация и обратното.. eye popping smiley
нека да споделя за една друга допълнителна "услуга" която са ми предлагали брокери."отговорно пазене на парите на купувача до сделката". голем смех



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-08 18:47 от nradev11.
Благодаря на всички за изказаните мнения.

Извод 1: Потвърди се мнението ми, че има немалко агенции, които ценят времето и клиентите си - не присвояват обяви на частни лица, дават максимална информация, вкл. снимки. Следващият интересен въпрос е каква част са те от всички агенции и каква част от обявите са техни. И разбира се дали делът им се увеличава.

Извод 2: Разбиването на услугата не се развива, защото търсенето би било минимално - цитат на Продавач ".. народопсихологията на 90% от клиентите за сега ми пречи да я осъществя. ". Като добавим, че обемът на сделките е висок (все още според някои), добрите агенции имат достатъчно работа и не си заслужава разбиването на услугата. Непрофесионално работещи АНИ е по-добре да не се включват - дали ще работят лошо комлексно или на части няма значение.

Извод 3: Все пак има агенции, които могат да предоставят и част от услугата - "По евтино от 3%,ако това имаш в предВИД..С едно условие ,ако имам интерес да го правя.." Т.е. много вероятно приходите ще са неатрактивно ниски.
Мисля, че отново Турбозол преди време беше споделил, че иска вноска поне 200 лв. от продавачите, което подкрепям изцяло.

Извод 4: От допълнителните услуги масово се прилага "кредитно посредничество", защото банките заплащат % на брокерите. Но в този случай смятам, че брокерът/АНИ трябва да работи поне с 3-5 банки и да познава условията на останалите. Ако работи с 1 банка е смешно.

Такса оглед е многократно дискутирана и няма да смисъл да наливам от пусто в празно - аз съм за нея, както я е описал Турбозол в другата тема.


И сега ще се обърна към Камелия, която уважавам като един от най-неуморните участници.



range">> камелия Написал:
-------------------------------------------------------
С други думи- Агенция за всякакви услуги
> "Пенкелер"


Камелия, наречете агенцията както желаете, но Вие сама твърдите, че "Сега, щом има нужда, АНИ осигурява консултация с нужния специалист", т.е и съществуващите АНИ са "Пенкелер" по Вашета собствена дефиниция".


range">> Сдружение на доброволни начала между хора с
> различни професии, които се задължават да работят
> в един офис.


Не разбрах как точно стигнахте до този извод от написаното от мене - нито съм отваряла дума за офис, още по-малко един, нито съм дискутирила юридическата форма - сдружение, ООД, АД, ЕТ и т.н

range">Всички тези специалисти ще си умрат
> от глад, ако стоят зад бюрата и дават консултации.
> Защото в една агенция те само това могат да
> правят. Хайде да видим,
от колко души трябва да се
> състои една АНИ
range">и какви ли биха й били цените на
> разпарчетосаните "услуги"?
> - ако назначи адвокат
> - ако назначи оценител
> - ако назначи анализатор
> - ако назначи "разводач"
> - ако назначи фотограф
> - ако назначи застраховател
> - ако назначи кредитен консултант
> - ако назначи архитект
> - ако назначи " вадач на тежести"..........
> Ще спра дотук, който иска може да добави.


> Сега, щом има нужда, АНИ осигурява консултация с
> нужния специалист.
.range">

Камелия, сама си противоречите. Щом АНИ вече разполага със собствени специалисти и консултанти за "ОН-инклузива" защо да назначава допълнителни хора за раздробени услуги?

Стига клиентът да иска, а да не
> реши, че ще прави свои проучвания, което пък, си е
> негово право. И тази консултация също влиза в
> комисиона.
.

И Камелия, ако позволите един въпрос относно последното Ваше изречение. Ако цялата или част от предоставената "комплексна услуга" е некачествена (и затова клиентът е поискал да си прави свои проучвания) следва ли агенцията да потърси по-добър консултант или да намали своето възнаграждение?

лека вечер и приятна нощ на всички

Блондинка по душа
Re: Може ли да оцелее в БГ агенция за недвижими имоти, която ще работи по различен от общоприетия начин?
08-09-2008 - 23:36:15
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Агенция от нов тип..??-А защо мислиш ,че няма
> такива..?!И какво значи нов тип..Тук във форума се
> плюе по АНИ ОБЩО!!А и от кого се плюе..,също не е
> маловажно.
> Повечето АНИ ,предлагат различен тип услуги..или
> поне се опитват.Важен проблем е чуваемостта на
> услугата..За голямо съжаление публиката или ЕДНА
> ЧАСТ ОТ НЕЯ Е ТЪПА..Ето аз /и не съм
> единствен!!/,предлагам
> юридически,административни,строително ремонтни
> услуги,кредити имам построена и продадена
> кооперация на 100% и почвам нова.Не правя нищо
> лошо..
> Проблема с който се сблъсквам най -често е.".АБЕ
> АЗ ВСИЧКО САМ СИ ПРАИМ"На тъп въпрос .Хем ми
> продаваш на зелено и ти си строителя ,хем твой
> брокер ми води..,значи печелиш двойно??!!и подобни
> умни мисли.Директен шут у г..за и вън.На друга
> една патица и се видя скъпо да и сменим статута на
> помещението..-5 МЕСЕЦА "БРЪМЧИ" на тънко и фалира
> !!Да преписвам обяви и ли да се публикуват бе з
> снимка и възможно най-точно
> описание.НИКОГА!!!Въпрос от 11ч.,ТАЗИ СУТРИН?!!
> Височината има ли я на снимката ,че не
> виждам!?Имаме висок гардероб и дали ще
> пасне..височината точно е 2.75. А добре ще премеря
> гардероба..Абе ходи си премере кръвното..,а после
> занимавай хората с глупости..Така,че не казвам ,че
> и в нашето стадо няма мърша..Но е и време клиентЪТ
> да стане потребител,да знае какво иска и как и от
> кого да го получи..А не само да се...е по форумите
> със и без извинение за израза..


ЗА БРОКЕРА ТУРБОЗОЛ КЛИЕНТИТЕ СА ПАТИЦИ,ПРЕДИ ГИ НАРИЧАШЕ И МАЛОУМНИ.ЗА СЪЖАЛЕНИЕ АЗ НАПРАВИХ СЪЩИЯ ИЗВОД ПО ОТНОШЕНИЕ НА САМИЯ БРОКЕР,ЧЕТЕЙКИ ГОРЕНАПИСАНОТО
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход