Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Такса оглед

Публикувано от VVV 
Re: Такса оглед
08-09-2008 - 18:38:28
До vvv-За такса оглед -може да се спори винаги.За договор съм категоричен ,ако искаш да си клиент на ани -Подписваш договор!!!Нали си юрист ,знаеш защо се подписват договори..Не е необходимо да го дефинирам..Сериозен клиент е този който знае какво иска и знае към кого да изисква.. winking smiley
Re: Такса оглед
08-09-2008 - 21:50:59
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Такса оглед при следните случаи:
> 1.актуален снимков материал за имота
> 2.точно информация от посредника-отговор на всички
> въпроси зададени от потенциалния купувач..
> Защо?Защото ако си получил тази информация и имаш
> интерес към имота остава само да го видиш ,а не да
> обикаляш като "турист"и да харчиш чуждо време..
> Ако информацита се разминава с действителността
> НЯМА ТАКСА ОГЛЕД..


При тези условия съм за такса оглед на брокера на купувача.

За брокера на продавача - ако му платя такса оглед, "Таксата" ме обвързва само с огледа, това не означава, че бих имала други задължения автоматично.

Блондинка по душа
Re: Такса оглед
08-09-2008 - 22:44:15
Не с е разправяй с малоумни брокери,които сладко каканижат около клиента.Прати някой друг на огл;ед и ако хареса нещо си намери собственика и си договори цена.
Аман от алчни агенции.Оня ден една рускиня -брокер на слънчев бряг искаше комисионна от продавача 10 %.Нали сега им зацикли бизнеса.И ги и дават стига да им заведе шаран.Не изпадай и ти в ситуацията на шарана.
НЕКА ЕЛИМИНИРАМЕ ИЗЛИШНИТЕ ПОСРЕДНИЦИ ОТ ПАЗАРА,КОИТО НАДУВАТ ЦЕНИТЕ ВЪВ ВРЕДА НА КУПУВАЧА.ЗА СДЕЛКИ БЕЗ ЗЛОЯДИ ПОСРЕДНИЦИ.СДЕЛКА С ПОСРЕДНИК АКО ИМА ДОГОВОР С ПРОДАВАЧА.ЗА ЗАПОЗНАСТВО НЕ ДАВАМ ХИЛЯДИ ЕВРО.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-09 00:16 от nikolase.
VVV
Re: Такса оглед
08-09-2008 - 23:21:04
до turbozol: не съм адвокат, казах че работя с клиенти. не само адвокатите работят с клиенти. а за тези договори искам нещо много важно да кажа - не съм съгласна за тях по следните причини: те връзват купувача към агенцията, следователно аз като купувач вместо да си търся подходящ имот трябва да проучвам агенциите, да разбера коя работи свясно и да подпиша договор с нея. кой и как ще ми гарантира че тази агенция наистина ще работи за мен. По какъв начин мога да докажа, че те не защитават моите интереси, а тези на продавача, че например мързелуват и не търсят подходящия имот, и оправдават това със състоянието на пазара. И не ми казвай моля те, че договора може да ме защити, защото виждала съм такива договори, не защитават купувача никак. И веднага ще ти дам пример. Попаднах и на такава агенция - подписахме договор че ще работя с тях като купувач по един имот при огледа му... Огледахме имота, обсъдихме цената, реших да помисля малко. Връщам се вкъщи, чеквам в нета да видя дали не е излязло нещо друго интересно и какво да видя: същия имот (имаше снимки и описание и адрес) в нова обява от друга агенция на цена по-ниска с повече 5 000 евро! Е... изумително.... добре че не ми хареса чак толкова офертата. иначе щях да се хвана на въдицата. Редно ли е това? Нали се сещаш къде евентуално отиват тия пари... Да бъдем честни.... Много такива случаи има. А въпросните договори защитават интересите САМО на агенциите. да не се лъжем... така е.
Иначе имам примери и за страхотни брокери и агенции, добре че ги има, но нека да не си затваряме очите пред тарикатите...
Re: Такса оглед
08-09-2008 - 23:26:14
VVV Написал:
-------------------------------------------------------
> до turbozol: не съм адвокат, казах че работя с
> клиенти. не само адвокатите работят с клиенти. а
> за тези договори искам нещо много важно да кажа -
> не съм съгласна за тях по следните причини: те
> връзват купувача към агенцията, следователно аз
> като купувач вместо да си търся подходящ имот
> трябва да проучвам агенциите, да разбера коя
> работи свясно и да подпиша договор с нея. кой и
> как ще ми гарантира че тази агенция наистина ще
> работи за мен. По какъв начин мога да докажа, че
> те не защитават моите интереси, а тези на
> продавача, че например мързелуват и не търсят
> подходящия имот, и оправдават това със състоянието
> на пазара. И не ми казвай моля те, че договора
> може да ме защити, защото виждала съм такива
> договори, не защитават купувача никак. И веднага
> ще ти дам пример. Попаднах и на такава агенция -
> подписахме договор че ще работя с тях като купувач
> по един имот при огледа му... Огледахме имота,
> обсъдихме цената, реших да помисля малко. Връщам
> се вкъщи, чеквам в нета да видя дали не е излязло
> нещо друго интересно и какво да видя: същия имот
> (имаше снимки и описание и адрес) в нова обява от
> друга агенция на цена по-ниска с повече 5 000
> евро! Е... изумително.... добре че не ми хареса
> чак толкова офертата. иначе щях да се хвана на
> въдицата. Редно ли е това? Нали се сещаш къде
> евентуално отиват тия пари... Да бъдем честни....
> Много такива случаи има. А въпросните договори
> защитават интересите САМО на агенциите. да не се
> лъжем... така е.

> Иначе имам примери и за страхотни брокери и
> агенции, добре че ги има, но нека да не си
> затваряме очите пред тарикатите...



ЗАЩО ДА НЕ С Е ЛЪЖЕМ?БРОКЕРИТЕ ТАКА СИ РАБОТЯТ.С ЛЪЖИ И МОШЕНИЧЕСТВО .ГОЛЯМА РАБОТА ЧЕ ТАМ НАБУТАЛИ НЯКОЙ ЛАПНИШАРАН.
VVV
Re: Такса оглед
08-09-2008 - 23:31:54
ми, аз мисля че не трябва да се мълчи за такива неща, трябва всичко да се разказва, хората да го четат и да внимават. Току виж взели мерки против това. не трябва да се мълчи.
Re: Такса оглед
08-09-2008 - 23:40:26
Изпратено от: turbozol (85.187.184.---)
Дата: September 8, 2008 01:59PM


Агенция от нов тип..??-А защо мислиш ,че няма такива..?!И какво значи нов тип..Тук във форума се плюе по АНИ ОБЩО!!А и от кого се плюе..,също не е маловажно.
Повечето АНИ ,предлагат различен тип услуги..или поне се опитват.Важен проблем е чуваемостта на услугата..За голямо съжаление публиката или ЕДНА ЧАСТ ОТ НЕЯ Е ТЪПА..Ето аз /и не съм единствен!!/,предлагам юридически,административни,строително ремонтни услуги,кредити имам построена и продадена кооперация на 100% и почвам нова.Не правя нищо лошо..
Проблема с който се сблъсквам най -често е.".АБЕ АЗ ВСИЧКО САМ СИ ПРАИМ"На тъп въпрос .Хем ми продаваш на зелено и ти си строителя ,хем твой брокер ми води..,значи печелиш двойно??!!и подобни умни мисли.Директен шут у г..за и вън.На друга една патица и се видя скъпо да и сменим статута на помещението..-5 МЕСЕЦА "БРЪМЧИ" на тънко и фалира !!Да преписвам обяви и ли да се публикуват бе з снимка и възможно най-точно описание.НИКОГА!!!Въпрос от 11ч.,ТАЗИ СУТРИН?!!
Височината има ли я на снимката ,че не виждам!?Имаме висок гардероб и дали ще пасне..височината точно е 2.75. А добре ще премеря гардероба..Абе ходи си премере кръвното..,а после занимавай хората с глупости..Така,че не казвам ,че и в нашето стадо няма мърша..Но е и време клиентЪТ да стане потребител,да знае какво иска и как и от кого да го получи..А не само да се...е по форумите със и без извинение за израза..

това виждала ли си го?брокер който нарича клиентите "патици"....а в предишен постинг и малоумници
ЗАТОВА МОЛЯ БЕЗ ПРОСТАЦИ-ПОСРЕДНИЦИ

VVV
Re: Такса оглед
08-09-2008 - 23:47:40
ами без коментар... то е ясно...
Анонимен потребител
Re: Такса оглед
09-09-2008 - 07:09:16
Е, ако ми отговориш на всички въпроси, включително и любимите ми за размерите на стаите - ама искам отговор "толкова на толкова метра", а не "ами голяма е спалнята", защото голямо за мене и тебе са различни неща, съм съгласен да ти платя такса оглед, ама после недей търси друго от мене. Казал си си цената - толкова да те заведа, завел си ме платил съм ти.
Re: Такса оглед
09-09-2008 - 12:25:55
VVV Написал:
-------------------------------------------------------
> komin4e,
> без заповеди, моля.
> Не сме в комунизма,



ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!


winking smiley :loveu:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход