Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Такса оглед

Публикувано от VVV 
Анонимен потребител
Чети
05-09-2008 - 19:27:22
Великата тема на Продавач
[forum.imoti.net]
VVV
Re: Чети
05-09-2008 - 23:40:00
Благодаря на отзовалите се. Поводът беше, че попаднах на добре звучаща оферта, предлагана от две различни агенции, и и двете агенции искаха такса оглед, и понеже за последно ми се е налагало да търся имот преди 3 години, помислих дали е възможно чак толкова да са се променили нещата от тогава. Благодаря още веднъж. smiling smiley
Re: Чети
06-09-2008 - 00:32:45
avatar
VVV Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря на отзовалите се. Поводът беше, че
> попаднах на добре звучаща оферта, предлагана от
> две различни агенции, и и двете агенции искаха
> такса оглед, и понеже за последно ми се е налагало
> да търся имот преди 3 години, помислих дали е
> възможно чак толкова да са се променили нещата от
> тогава. Благодаря още веднъж.

Ами когато агенциите са нагли, действай и ти така с тях. Намери собственика директно (което е елементарно) и готово.

Досега като съм наемал (офиси) не са ми искали такса оглед за техен късмет. Иначе не са ми пречили комисионите им (въпреки, че е нагло да искат от наемателя), нали и те деца хранят.

Обаче напоследък откакто започнах да им чета простотиите тука и демонстрацията на абсолютна наглост, мисля че скоро ще се намери кардинално решение на този проблем. Все пак сме в 21ви век и достъп до интернет имат доста хора.


Re: Чети
08-09-2008 - 11:39:15
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Великата тема на Продавач
>

Тинки извади от пепелта моята "трилогия" с таксите за оглед:]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
VVV
Re: Чети
08-09-2008 - 13:20:51
Между другото,
въпросната агенция е доста некоректна, но не знам дали е редно да пиша за нея. иначе бих предупредила евентуалните купувачи и наематели....
Re: Такса оглед
08-09-2008 - 14:23:04
Опиши си премеждията...и без излишни скруполи!
VVV
Re: Такса оглед
08-09-2008 - 14:46:42
Ще опиша как работи агенцията, а който се интересува на лична бележка ще му изпратя името им, за да не се занимава с тях, защото са невъзможни.
Откривам публикувана добра оферта, обаждам се, - агенция, взимали пари за оглед и се подписвал договор, че ще работя само с тях по имота, но всичко това още преди да видя самия имот. Понеже офертата звучи доста добре, преглъщам и се съгласявам на среща, уговаряме се за събота през деня, когато НА ТЯХ им е удобно да се обадят за оглед, предупреждавам, че работя и предпочитам огледи през почивни дни и след работно време. Приема се. В събота - ни звън, ни стон. Чак в понеделник (днес) ми се обажда жена от агенцията да ме вика на оглед в 14.00, в разговора разбирам, че тя мисли за съвсем друг имот в друг район, пропускам го покрай ушите си и питам за офертата, която си харесвам. Свободна е. Можело оглед в работно време днес...
Разбира се отказах всякакъв контакт с тях... Безобразие! Никаква работа не вършат, а пари искат, че и предварително. Нека първо да се научат да работят, пък тогаз да гледат парите, казвам аз.
Бих написала името на агенцията, но не съм сигурна дали е по правилата на клуба.
Re: Чети
08-09-2008 - 14:51:03
VVV Написал:
-------------------------------------------------------
> Между другото,
> въпросната агенция е доста некоректна,


"логика" и "коректност" са доста хлъзгави понятия.Има ги там,където е обслужен личният ни интерес и отсъстват,когато не ни е угодно.


winking smiley
VVV
Re: Чети
08-09-2008 - 14:53:48
Ами виж по-горе, ако мислиш, че са коректни... `неам думи! Все пак има правила! който ги спазва, е коректен. Не е чак толкова хлъзгаво. ама нейсе...
Re: Такса оглед
08-09-2008 - 15:27:57
Това е вашата версия.А дали е точно така? Имало правила?В правилата ли е да се подписват договори и каквото и да е по улиците и таксИ-стоянките.Как разбрахте,че никаква работа не вършат?Отидохте ли до офиса им,да обсъдите договора,който ще подписвате?Да видите що за фирма са?"Звън" по телефона и вече имате мнение!За един парцал,ще обиколите цял град,но за имота,който искате да купите или наемете ще разчитате само на тел.обаждане.Защо не уважавате първо себе си и после да имате претенЗии? :g:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход