Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?

Публикувано от Pacholv 
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 14:45:16
Именно.
Риск от новото строителство винаги има. И никой не може да го елиминира, колкото и да е съвестен и компетентен.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-21 14:47 от dragula.
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 14:46:56
Емилиано-АБе кой ти се с ....ра на носа та си толкова много прост!! :} :}
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 14:47:37
ДИчО НАПИСАл СлЕДНИТЕ ГлУПОСТИ В посредническият ми договор пише, че задълженията ми приключват в момента на получаване на нотариален акт от новият собственик, макар той да ми е платил комисионната при подписване на предварителен договор със строителя. Освен това, отговорността за изпълнението на договора е само ваша - твоя и на строителя, брокерът обачи може наистина да продължи да бъде посредник между вас и да ти спести доста нерви и време.
КАКВИ ЗАДЪлЖЕНИЯ КАКВИ ПЕТ лЕВА КАТО СИ ПрИбрАл КОмИСИОННАТА КАК ЩЕ ПОмОГНЕШ НА чОВЕКА АКО СТрОИТЕлЯ ФАлИрА ИлИ АКО ИЗДАВАНЕТО НА АКТ 16 СЕ ЗАбАВИ 3 ГОДИНИ СлЕД ОбЕЩАНИЯ СрОК - КАКВИ НЕрВИ мОЖЕШ ДА СПЕСТИШ НА КлИЕНТА - НИКАКВИ В НАЙ - ДОбрИЯ СлУчАЙ ДА ГО УТЕШАВАШ чЕ ВСИчКО ЩЕ СЕ ОПрАВИ - НЕ СЕ ЗАНИмАВАЙТЕ С брОКЕрИ СВЪрШЕТЕ СИ САмИ рАбОТАТА И НАЙ-ВАЖНОТО ПрОВЕрЕТЕ СИ СТрОИТЕлЯ - ПрИ НОрмАлЕН СТрОИТЕл ДАЖЕ АДВОКАТ НЕ ТИ ТрЯбВА ТИ САм мОЖЕШ ДА СИ ПрЕГлЕДАШ ДОГОВОрА И ДА СИ НАПИШЕШ ТВОЙ КлАУЗИ - А ПрИ СТрОИТЕл ИЗмАмНИК И 170 брОКЕрА И 15 АДВОКАТА НЯмА ДА ТИ ПОмОГНАТ!!!!
emiliano , редовно ми се обаждат клиентите, купили по този начин жилище чрез мен, придружавам ги винаги, когато искат да видат как върви работата на обекта, или когато отиват при строителя да си внасят вноската. Ако се забави издаването на "Разрешение за ползване", а не акт 16 /явно не ти достигат знания/, мога само да ги съветвам как и къде да си търсят правата. А какво ще кажеш при следният казус - строителя е прекрасен човек и специалист, спазва си сроковете, изпълнява си договорите, не щеш ли обаче го бута кола и умира ? Къде е вината ми, че следват куп усложнения ? Всъщност пишейки, още се чудя защо ти отговарям, след като ти си известен със злобата и незнанието си, ама нейсе.


Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 16:21:07
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Емилиано-АБе кой ти се с ....ра на носа та си
> толкова много прост!!


Явно банда брокерчета вършеят тук и обиждат на поразия!
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 16:26:04
Сам,сам и пак сам!Отиваш и си преговаряш със строителя.Пускаш си символичен кредит от банка и нейните адвокати имат грижата!
Така де,както казваше един познат-с пари всеки може!
Какви брокери,какви %ти,какви 5лв.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-21 16:27 от djijko.
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 16:33:30
ДЖИДЖККО-и на тебе някои ти е ...................на "носо".Цената на една добре обработена сделка с ново строитиелство не поскъпва с намесата на брокер..Продава се на цената на строителя!! smoking smiley
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 18:23:35
Риск винаги има.
Брокерите нямат да свършат работата по-добре от юрист (то зависи и от юриста де, може да е пълен некадърникsmiling smiley). Комисионната на посредника е главно , защото е открил имот, който те удовлетворява -както написа един брокер, участник в този форум "посредниците продаваме информация".
Едно със 100% сигурност мога да ти кажа - посредникът няма да ти върне парите ако строителя фалира - т.е. гаранция и брокерите не дават. Просто те ще направят някой проверки, които да те предпазят от най-грубите измами.
Моят съвет е - наеми си някой, който да разбира от сделки и преговаряй директно със сторителя. Тъкмо ще получиш и повече информация относно това, което купуваш.
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 20:43:23
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако купувача отиде при брокера пазарлъка за цената
> е много по-труден, защото комуникацията
> (настоящ-бъдещ собственик) е затруднена - пише
> Huba-Buba.
>
>
> Купувача не ходи при брокера за пазарлък, двамата
> заедно отиват при строителя, брокера трябва
> предварително да е запознат с това на каква цена
> би могла да стане сделката и вече на масата за
> преговори може прекрасно да защити претенциите и
> правата на двете страни и да спомогне за това те
> да се договорят и всички да са доволни. Имам
> безброй случаи когато строителя ми е обявил
> някаква минимална цена, под която не би слязъл, а
> в процеса на преговори да я свали драстично и аз в
> никакъв случай не съм недоволен от това.


Е точно това не ми става ясно. Как може един човек да защитава еднакво добре две страни в един спор?
Все си мисля, че ако е така няма нужда от адвокати и прокурори... smiling smiley
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
22-08-2008 - 11:32:52
До Буба-Може !!!Само ако е компетентен..Спора при покупката на един имот не е отнесен само до цената..Има много други неща!!Тези подробности се знаят най-вече от хората ,които се занимават професионално с имоти!!И аз против за едно водене и запознанство да се вземат комисионни.ЗатовА си заработвам комисионните с комплексна услуга...!!!Почти няма въпрос на който да не мога да отговоря на клиентите си!!Пряко или косвено..Тоест това което не знам лично имам специалисти с които работя и се консултирам с тях..Повечето ани ГО ПРАВЯТ!!! smoking smiley
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
23-08-2008 - 00:17:40
Що не кажеш коя е фирмата и коя е АНИ. аз се сещам за 1 фирма дет не е от София и има офис в фургон което вече е причина да не си купя нещо то тях
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход