Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?

Публикувано от Pacholv 
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
20-08-2008 - 19:40:15
В някой случай строителя може да си има собствена агенция...
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
20-08-2008 - 19:40:17
58.77 м2 е с общи площи...48 м2 е чисто.Цената от агенцията е 850 евро/м2...50 000 евро...като е пояснено, че "крайната цена е 55 348 евро"...мисля, че включва всичко.
Строителната компания не е софийска...няма да давам сайта тук, че пак ще ми изтрият темата, но доколкото разбрах офиса им е при строежа...импровизиран...Та наистина се чудя какво да правя?Ако си наема сериозен адвокат той ще ми провери ли всичко...така, че да не се прецакам нещо...Къде и как да го търся този адвокат?Наистина не съм запознат с тези работи и никога до сега не съм ползвал услугите на адвокати...Та затова се чудя какво да правя?
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
20-08-2008 - 19:58:01
Pacholv pisala sum ti suobsteniq na li4ni.
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 00:42:55
Примерно А****с в такава ситуация ти казват всичко е наред, запознават те със фирмата строител и си искат комисионната още на подписването на предварителния договор. Дали е читав строителя, имали нещо мътно и кърваво те оставят да си проверяваш сам.
И без това щом са продадени само половината и вече е на Акт 15 е склонен на коментар в цената за който агенцията няма да ти помогне
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 13:33:23
Продавам ново строителство, работя с фирми, които познавам от години. В посредническият ми договор пише, че задълженията ми приключват в момента на получаване на нотариален акт от новият собственик, макар той да ми е платил комисионната при подписване на предварителен договор със строителя. Преди да се подпише този договор аз предоставям всички необходими документи, завел съм си клиента на вече построени от същият строител обекти, участвам в коментирането на всички клаузи от предв. договор и в крайна сметка решението е негово - ще купи, или не. Ако отидеш сам при строителната фирма може и да спестиш някой лев, но все ми се струва, че един брокер би бил полезен за теб и би те предпазил от грешки при взимането на решението ти. Освен това, отговорността за изпълнението на договора е само ваша - твоя и на строителя, брокерът обачи може наистина да продължи да бъде посредник между вас и да ти спести доста нерви и време.
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 13:42:15
Според така установената схема излиза, че брокерите всъщност са един буфер, чрез който цените на имотите са трудни за корекция надолу.
Ако купувача отиде при брокера пазарлъка за цената е много по-труден, защото комуникацията (настоящ-бъдещ собственик) е затруднена.
Посредника добява цена на услугата си - нормално, никой не трябва да работи за без пари.
Посредника е в конфликт на интереси защото се е договорил първо със строителя а после се опитва да защитава правата на клиента... как така се случва не зная.

Извода е следния - клиента трябва да си наеме компетентен адвокат, който да защитава неговия интерес и да търси пряк контакт и снвеститорите за да може да се договаря пряко за цената.

Итересно ми е как работят западните брокери. Какви са правилата за работя при тях и защо там нещата в тази сфера се случват по-лесно.
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 13:49:15
Ако купувача отиде при брокера пазарлъка за цената е много по-труден, защото комуникацията (настоящ-бъдещ собственик) е затруднена - пише Huba-Buba.


Купувача не ходи при брокера за пазарлък, двамата заедно отиват при строителя, брокера трябва предварително да е запознат с това на каква цена би могла да стане сделката и вече на масата за преговори може прекрасно да защити претенциите и правата на двете страни и да спомогне за това те да се договорят и всички да са доволни. Имам безброй случаи когато строителя ми е обявил някаква минимална цена, под която не би слязъл, а в процеса на преговори да я свали драстично и аз в никакъв случай не съм недоволен от това.
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 14:07:29
Моят съвет е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да ползвате адвокат! От там нататък дали ще давате пари за посредник, при условие, че сами сте установили контакт със строитела е ваше решение! Аз не бих но ако Вие ще се чувствате по-спокойни и уверение...наемете си брокер.
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 14:29:36
Моят съвет е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да ползвате адвокат! - е написал hrabar .



Супер предложение, към което ще добавя следното - по възможност адвокатът да е семеен приятел,па макар и специалист по бракоразводни дела. От баба ми знам - в тази държава всеки работи работа, дето не му е работа и кой каквото докачи - влачи !
Re: Покупка директно от строител-добре или не?Рискове?
21-08-2008 - 14:32:01
ДИчО НАПИСАл СлЕДНИТЕ ГлУПОСТИ В посредническият ми договор пише, че задълженията ми приключват в момента на получаване на нотариален акт от новият собственик, макар той да ми е платил комисионната при подписване на предварителен договор със строителя. Освен това, отговорността за изпълнението на договора е само ваша - твоя и на строителя, брокерът обачи може наистина да продължи да бъде посредник между вас и да ти спести доста нерви и време.
КАКВИ ЗАДЪлЖЕНИЯ КАКВИ ПЕТ лЕВА КАТО СИ ПрИбрАл КОмИСИОННАТА КАК ЩЕ ПОмОГНЕШ НА чОВЕКА АКО СТрОИТЕлЯ ФАлИрА ИлИ АКО ИЗДАВАНЕТО НА АКТ 16 СЕ ЗАбАВИ 3 ГОДИНИ СлЕД ОбЕЩАНИЯ СрОК - КАКВИ НЕрВИ мОЖЕШ ДА СПЕСТИШ НА КлИЕНТА - НИКАКВИ В НАЙ - ДОбрИЯ СлУчАЙ ДА ГО УТЕШАВАШ чЕ ВСИчКО ЩЕ СЕ ОПрАВИ - НЕ СЕ ЗАНИмАВАЙТЕ С брОКЕрИ СВЪрШЕТЕ СИ САмИ рАбОТАТА И НАЙ-ВАЖНОТО ПрОВЕрЕТЕ СИ СТрОИТЕлЯ - ПрИ НОрмАлЕН СТрОИТЕл ДАЖЕ АДВОКАТ НЕ ТИ ТрЯбВА ТИ САм мОЖЕШ ДА СИ ПрЕГлЕДАШ ДОГОВОрА И ДА СИ НАПИШЕШ ТВОЙ КлАУЗИ - А ПрИ СТрОИТЕл ИЗмАмНИК И 170 брОКЕрА И 15 АДВОКАТА НЯмА ДА ТИ ПОмОГНАТ!!!! :loveu: :loveu:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход