Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изграждане на северната дъга от Околовръстното на престолнината?

Публикувано от Geto 
Изграждане на северната дъга от Околовръстното на престолнината?
25-11-2012 - 20:38:51
Честит празник на всички!

Поздрав на живущите и кандидат такива на северните Старопланински села и райони на престолнината*drink1*
[www.imoti.net]
Мисля, че това е една много добра новина за чудесният, но изостаналият в инфраструктурно отношение район. Как мислите, че това ще се отрази на живота на на населението и ще повиши ли това интереса към имотите там?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-11-25 20:41 от Geto.
Re: Изграждане на северната дъга от Околовръстното на престолнината?
01-12-2012 - 01:07:17
За съжаление, с този проект изоставането на региона ще стане още по-голямо.Не бъркай Северна дъга на Околовръстен път със Северна скоростна тангента.Нищо общо нямат.Идеята на тангентата е да изведе тежкия трафик по направление запад-изток през по-кратък маршрут-сега камионите влизат през Калотина,после люлинската караулка и след това хващат околовръстното,за да излязат в другия край на София за магистралата за Пловдив.С пускането на тангентата по-голямата част от обектите по сегашната Северна дъга на околовръстен път ще западнат-трафикът ще минава по тангентата.Тя ще си обере 100% трафика,който сега минава транзит през София и идва по калотинската магистрала и ломското шосе.Това цялото се вади от града и се пуска директно към Ботевград и Пловдив.
Така,че...ако тези проекти изобщо имат някакво влияние върху северния регион на София, то малко вероятно е то да е положително.По-скоро няма да има никакво влияние.Достъпът от там до София ще бъде или същия, или още по-затруднен заради пресичането на тангентата.
Re: Изграждане на северната дъга от Околовръстното на престолнината?
02-12-2012 - 14:38:35
Хм, аз ли съм забравил красивият български език или съм просто изостанал от бурното му развитие!

Еййй, ама много учени били нашите журналисти и държавни мъже.
Допирателна - Допирателна (наречена още тангента) в геометрията е права линия, която има само една допирна точка с дадена крива и е перпендикулярна на радиуса на кривина в тази точка.

Благодаря Салвадор и прощавай. Аз ще да съм от лошия матерялmoody smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Изграждане на северната дъга от Околовръстното на престолнината?
02-12-2012 - 23:45:44
Не съм се замислял защо се казва тангента.Но от самото начало на проектирането си е друг път,различен от околовръстния.
Re: Изграждане на северната дъга от Околовръстното на престолнината?
03-12-2012 - 00:56:45
Абе щом е път все ще е от полза за гражданите и народното стопанство. Как беше го казал Ленин, че и римлянете преди него?
Хайде със здраве*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход